Luksus bez ograniczeń w warszawskim penthouse

Luksus bez ograniczeń w warszawskim penthouse

Foksal 13 przez 15 oferuje luksus doskonale ulokowany na mapie stolicy. Przez wielu uznawane jest za miejsce najbardziej pożądane do życia w Warszawie. Eleganckie apartamenty przyciągają chętnych niezwykłym klimatem i charakterem, ale i również świetnym serwisem i wysmakowanym wystrojem części wspólnych.
N/A
0
0

Wizytówka miasta


Spektakularny penthouse posiada taras na dachu, z którego możemy podziwiać panoramę centrum stolicy. Szyk i klasę apartamentów przy Foksal 13/15 można porównać do paryskiego Rue de Tivoli czy londyńskiego Bond Street. Mimo iż Warszawa nie jest tak rozpoznawalna jak Nowy Jork, to bez wątpienia również może pochwalić się pięknymi ulicami i panoramami, czego doskonałym przykładem jest wspomniana już ulica Foksal. Historyczny rys tego miejsca przedstawia to miejsce jako ogrody spacer i miejsce spotkań lokalnych elit w XVIII wieku. Miejsce to zainspirowane zostało londyńskimi ogrodami Vauxhall Gardens. Pod koniec lat 70. XIX wieku, został przekształcony w ulice i zyskał nazwę Foksal, która to jest spolszczoną wersją angielskiego pierwowzoru.

Autor:
Redakcja
Data:
05.06.2023
FOKSAL13_15-121-min.jpg
Architektura nawiązująca do ubiegłych epok. Fot. Bartek Barczyk

Nowy blask

Kamienice Foksal 13 i 15 zyskały nowe życie dzięki odrestaurowaniu ich przez firmę Ghalameco. Obecnie pod tym adresem mieszczą się nowoczesne, luksusowe apartamenty, które nawiązują jednak do starszych czasów świetności i elitarnego klimatu miejsca.  Doskonałym przykładem jest jeden z dostępnych penthouse’ów, który posiada powierzchnię aż 227 m2. W jego wnętrzu znajdują się duże, przesuwne okna oraz taras na dachu, z którego możemy podziwiać piękną panoramę centrum miasta. Połączenie klasyki z nowoczesnością i luksusem jest odpowiedzią na potrzeby inwestorów, którzy szukają nieszablonowych rozwiązań.

Corridor-min.jpg
Elegancki korytarz wyłożony marmurem. Fot. Bartek Barczyk

Penthouse zachwyca już od samego wejścia, w którym znajdują się wysokie i eleganckie drzwi, które są swoistym ukłonem do dobudowanej, minimalistycznej części budynku. Znajdują się w nim również inne udogodnienia takie jak funkcjonalny i przemyślany rozkład pomieszczeń, w których zamontowano klimatyzację, duże aluminiowe okna panoramiczne, zza których rozprzestrzenia się urokliwy widok wraz z marmurowymi parapetami. Warto również zwrócić uwagę na niemal niewidoczne grzejniki podłogowe, które nie zaburzają dostojnej aranżacji wnętrza. 

kuchnia_0322-min.jpg
Kuchnia z jadalnią z dużymi przeszkleniami. Fot. Bartek Barczyk
salon_0322-min.jpg
Przestronny salon z dużymi przeszkleniami. Fot. Bartek Barczyk

Komfortowe wnętrze

O komforcie i przestrzenności wnętrza świadczą również wysokie na ok. 3 m wnętrza, które podzielono na dwa skrzydła połączone dużym holem z wyjściem na taras. Za część reprezentacyjną przyjęto przestronny salon otwarty na jadalnię oraz kuchnię z panoramicznymi oknami. W tej przestrzeni znajduje się także miejsce na wyspę i stół jadalny. Z kolei w skrzydle ze strefami prywatnymi znajdują się trzy sypialnie, łazienkę z prysznicem oraz pralnię. Sypialnia z prywatną łazienką i wanną oraz osobna toaleta i garderoba dla właścicieli znajduje się na samym końcu apartamentu. Taki układ zapewni spokój i ciszę inwestorom.

FOKSAL13_15-140-min.jpg
Tarasy z widokiem na panoramę Warszawy. Fot. Bartek Barczyk
FOKSAL13_15-065-min.jpg
Piękne widoki na centrum miasta. Fot. Bartek Barczyk

W budynku Foksal 13/15 znajduje się doskonały serwis, co potwierdza luksusowy charakter penthouse’u. Mieszkańcy apartamentu mają do dyspozycji luksusowe lobby, gdzie mogą urządzać spotkania zarówno prywatne jak i biznesowe. Warto wspomnieć również o tym, że w ramach czynszu dostępne są pokoje hotelowe dla gości z pełną obsługą. W budynku znajduje się również nowoczesna strefa SPA, Wellness i Fitness, które służą rekreacji. Pod kamienicami znajduje się również dwupoziomowy garaż z wjazdem od ulicy Smolnej. Do każdego z apartamentu przynależą dwa miejsca postojowe, co jest wielkim udogodnieniem, zważywszy na lokalizację budynku w centrum miasta. Do dyspozycji mieszkańców jest również Consierge, który wita ich codziennie w patio oraz realizuje ich zlecenia. Penthouse oferuje cudowne widoki. Zlokalizowany na ostatniej kondygnacji 30-metrowy taras prezentuje imponujący widok na panoramę Warszawy.  Można podziwiać z niego wschody i zachody słońca oraz podświetlany wieczorami Stadion Narodowy, znajdujący się po drugiej stronie Wisły. Podziwianie widoków umożliwiają również wielkie okna i przeszklone przestrzenie. 


Fot. Bartek Barczyk

Stylizacja Agnieszka Możdżer

FOKSAL13_15-013-min.jpg
Widok na Stadion Narodowy. Fot. Bartek Barczyk

Polecane artykuły:

Wysmakowane nowoczesne wnętrze z akcentem vintage
We wnętrzu sentymentalnej przestrzeni przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Para inwestorów pragnie stworzyć swój domowy...
czytaj więcej
Pełna życia aranżacja zielonego wnętrza w Raciborsku
Zieleń kojarzy nam się z wiosną, gdzie wszystkie rośliny i zwierzęta budzą się do życia. Napawa nas pozytywną energią i relaksującym...
czytaj więcej