Wysmakowane nowoczesne wnętrze z akcentem vintage

Wysmakowane nowoczesne wnętrze z akcentem vintage

We wnętrzu sentymentalnej przestrzeni przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Para inwestorów pragnie stworzyć swój domowy zakątek pełny rodzinnych pamiątek i stylowych mebli. Tego zadania podjęła się Agnieszka Musiał-Chmielnik z pracowni Musiał Studio.
3:00 min
0
0

Wnętrze pełne stylistycznych kompromisów


Aranżacja wnętrza jest swoistym mariażem minimalistycznego stylu japandi z elementami vintage. Mieszkanie pary we Wrocławiu udowadnia, iż można dokonać takiego zestawienia, uzyskując wnętrze pełne klasy, smaku i elegancji. Podczas tworzenia realizacji kierowano się maksymą, iż wnętrze można kreować podobnie jak związek odmiennych od siebie ludzi, którzy w rezultacie tworzą zgraną i szczęśliwą parę. W jej myśl w projekcie spotykają się dwa światy – minimalistyczny styl japandi z sentymentalnym i urokliwym vintage. Finalnie uzyskano zatem aranżację pełną ciepła, pozytywnej energii i przytulności przy jednoczesnym braku odczucia przytłoczenia w niewielkim metrażu. W tej sztuce stylistycznych kompromisów doskonale poradziła sobie architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik z pracowni Musiał Studio. - Inwestorzy marzyli o przestrzeni w klimacie vintage, gdzie swoje miejsce odnalazłyby ich ulubione meble – fotele, stół i stolik z lat 60. minionego wieku. Ich życzeniem był także regał w stylu japońskim, który wyeksponowałby przez lata zbierane książki i pamiątki – opowiada architektka Agnieszka Musiał-Chmielnik.  

Autor:
Redakcja
Data:
22.05.2023
Mat. pras. Musiał Studio_Geberit_fot. Piotr Kunc (17)-min.jpg
Mariaż minimalistycznego japandi ze stylem vintage w strefie dziennej. Projekt: Musiał Studio Fot. Piotr Kunc

Rozwiązanie na długie lata

Strefa dzienna jest oazą inwestorów, w której spędzają wolne chwile. Znalazły się w niej zatem meble w stylu retro oraz stylizowana na lata 60. ubiegłego wieku sofa. Ulokowana została przy ścianie z fotelami i stolikiem, co finalnie tworzy komfortową strefę wypoczynku. Na uwagę zasługuje wymarzony regał na książki, który pełni również funkcje zabudowy telewizora.  Aranżację dopełnia minimalistyczna, jasna podłoga winylowa ułożona w całym mieszkaniu. W tym stylu została również utrzymana kuchnia, które subtelnie wtapia się w wystrój wnętrza. Stare meble, dodatki i pamiątki wybijają się wtem na pierwsze tło podkreślając charakter wystroju.  Kuchnia jest połączeniem stylu japandi ze skandynawską przytulnością oraz japońskim minimalizmem i zdyscyplinowanie. Jasne drewno ociepla panującą biel. Proste formy i funkcjonalność pozwoli cieszyć się harmonijnym wnętrzem przez długie lata.

Mat. pras. Musiał Studio_Geberit_fot. Piotr Kunc (18)-min.jpg
Drewniane fronty w minimalistycznej kuchni. Projekt: Musiał Studio Fot. Piotr Kunc
Mat. pras. Musiał Studio_Geberit_fot. Piotr Kunc (15)-min.jpg
Jasne wnętrze z meblami w stylu retro. Projekt: Musiał Studio Fot. Piotr Kunc
Mat. pras. Musiał Studio_Geberit_fot. Piotr Kunc (10)-min.jpg
Nowoczesne wnętrze w mablami w lat 60. ubiegłego wieku. Projekt: Musiał Studio Fot. Piotr Kunc

Harmonijna łazienka

Łazienka również została urządzona z dbałością o każdy szczegół. Zachowano ją w podobnej kolorystyce jak pozostałe wnętrza, zatem nie brak w niej jasnych barw, które sprzyjają odpoczynkowi i uczuciu relaksu. W pomieszczeniu dominują zatem proste formy mebli i wyposażenia. O odpowiedni klimat zadbały również zaoblone detale w stylu Bauhaus. W pomieszczeniu zamontowano wysokiej jakości komponenty marki Geberit. W białej zabudowie znajduje się stelaż podtynkowy Duofix, do którego zamontowano miskę WC z deską wolnoopadającą z kolekcji Acanto. Minimalistyczna forma produktów idealnie zgrywa się z komfortową wanną Koło Modo oraz przyciskiem spłukującym Omega20. O odpowiedni wystrój wnętrza zadbała również drewniana zabudowa, do której zamontowano podwieszaną umywalkę Geberit Variform. Jej zaokrąglone krawędzie doskonale korespondują w utrzymanym w podobnej formie lustrem, co nawiązuje do motywów przewijających się w wystroju całego mieszkania.


Projekt i realizacja: Agnieszka Musiał-Chmielnik / Musiał-Studio

Zdjęcia: Piotr Kunc

Mat. pras. Musiał Studio_Geberit_fot. Piotr Kunc (5)-min.jpg
Przytulna łazienka z dekoracyjnymi płytkami w strefie kąpielowej. Projekt: Musiał Studio Fot. Piotr Kunc

Polecane artykuły:

Pełna życia aranżacja zielonego wnętrza w Raciborsku
Zieleń kojarzy nam się z wiosną, gdzie wszystkie rośliny i zwierzęta budzą się do życia. Napawa nas pozytywną energią i relaksującym...
czytaj więcej
Oaza spokoju w warszawskim apartamencie
Ascetyzm i harmonia stylu japandi są ukłonem w stronę filozofii japońskiej i skandynawskiej. Wnętrza pełne domowego ciepła...
czytaj więcej