Magiczny dom w sąsiedztwie puszczy

Magiczny dom w sąsiedztwie puszczy

160-metrowy dom jest położony pod Poznaniem, w malowniczym sąsiedztwie Puszczy Zielonki. Niesamowite otoczenie przyciągnęło tu Paulinę, specjalistkę do spraw komunikacji. Właścicielka nieruchomości jest pasjonatką wnętrz z charakterem, wymykającym się sztywnym schematom. Dom miał być przytulną oazą, do której chętnie wraca z pracy i podróży. Paulina przeplata ze sobą różne style wnętrzarskie, umiejętnie dobiera proporcje kolorów, faktur i wzorów. Efekt? Przytulny i lekko eklektyczny, który możemy podziwiać na zdjęciach poniżej.
3:00 min
0
0

Już od wejścia mamy wrażenie, że wszystkie pomieszczenia i sprzęty funkcjonują w doskonałej harmonii. Salon w stonowanych odcieniach oferuje komfortowy wypoczynek z widokiem na las otaczający dom. Bazę wystroju stanowią dwa współgrające ze sobą kolory – jasną szarość i  błękit. Ten drugi wnosi ciekawy, wyraźny kontrast, który sprawia, że stonowana paleta barw nabiera głębi i wydobywa pełny potencjał przestrzeni. Szare sofy tworzą komfortową strefę wypoczynkową a drewno nadaje jej ciepły i domowy charakter. Całość jest spokojna i subtelna, ale z pewnością nie sztampowa i nudna.

Autor:
Redakcja
Data:
30.09.2022
Minta9.jpg
Fot. Paulina Minta

Życie rodzinne w domu Pauliny toczy się wokół pięknego stołu. To tutaj przyjmują gości i wspólnie celebrują ważne momenty, prowadzą długie rozmowy. Długo szukali idealnego dla siebie modelu. Ich wybór jednak padł na dębowy stół polskiej manufaktury Miloni. Model Avangarde od razu przypadł im do gustu. Zajął honorowe miejsce w niebieskiej jadalni. Do wykorzystania błękitu w aranżacji domu inwestorów zainspirowała projektantka Kit Kemp, brytyjska projektantka wnętrz i założycielka Firmdale Hotels, sieci hoteli w Londynie i Nowym Jorku.

Minta1.jpg
Fot. Paulina Minta
Minta.jpg
Fot. Paulina Minta


„Uwielbiamy łączyć nowe ze starym. Wizyty na targach staroci należą do naszych rodzinnych rytuałów. To tam często znajdujemy perełki wnętrzarskie, talerze, filiżanki, porcelanowe wazony, ale też meble, które z chęcią potem odnawiamy. Dębowe stoliki nocne, które stoją w sypialni, znaleźliśmy właśnie na pchlim targu. Po przemalowaniu na czarno nabrały zupełnie nowego charakteru” – mówi o swoich pasjach właścicielka.

Minta4.jpg
Fot. Paulina Minta
Minta5.jpg
Fot. Paulina Minta

W sercu strefy wypoczynkowej nie mogło zabraknąć również domowego ogniska. Jego rolę pełni piec kaflowy wykonany tradycyjnymi, rzemieślniczymi metodami przez jednego z najbardziej doświadcznych zdunów w kraju. Kafle wykonała rodzinna manufaktura z Podlasia. Ciepło pieca kaflowego tworzy niezwykły klimat i sprawia, że domownicy chętnie spędzają jesienne i zimowe wieczory w salonie.

Minta2.jpg
Fot. Paulina Minta
Minta3.jpg
Fot. Paulina Minta

Piętro domu zajmuje sypialnia, łazienka, pokój gościnny oraz gabinet. W sypialni warto zwrócić uwagę na komodę z motywem pepitki Spilla Furniture na mosiężnych nogach. Ciekawie kontrastuje łóżko z różowym zagłówkiem. Gospodyni lubi łączyć ze sobą różne formy i kolory, aby przestrzeń nabrała indywidualizmu.

Fot. Paulina Minta

Minta6.jpg
Fot. Paulina Minta
Minta7.jpg
Fot. Paulina Minta
Minta10.jpg
Fot. Paulina Minta
Minta11.jpg
Fot. Paulina Minta

Zobacz także

250-metrowy dom w Zielonkach
Dom w Zielonkach niedaleko Warszawy, po kilkunastu latach od wybudowania okazał się zbyt ciemny i mało przestronny. Z ciekawym...
czytaj więcej
Aranżacja domu parterowego
Aranżacja domu o powierzchni 250 metrów to niewątpliwie wyzwanie dla projektanta, ale zarazem szansa na rozwinięcie skrzydeł...
czytaj więcej