Męska kawalerka nad miastem

Męska kawalerka nad miastem

Na jednym z wyższych pięter drapacza chmur w centrum stolicy znajduje się 77-metrowy apartament. Jest on wymarzonym lokum dla miejskiego singla. Szklane ściany otwierają wnętrze na nieustannie tętniącą życiem stolicę, ale i również dzięki nawiązaniom do klasycznego stylu architektom udało się stworzyć wrażenie stabilności i harmonii. O pomoc w realizacji wymarzonego projektu inwestor zwrócił się do pracowni De Novo.
1:00 min
0
0

W szklanym wieżowcu Cosmopolitan


Apartament posiada dwie przeszklone ściany, które pozwalają zachwycać się pięknym widokiem na panoramę stolicy. Inwestor w swoich korzeniach ma styl klasyczny i właśnie ten akcent chciał wprowadzić do swojego nowoczesnego wnętrza. Gospodarz odebrał od dewelopera mieszkanie wykończone pod klucz. Teoretycznie jedyne co pozostało to wstawić meble i w nim zamieszkać. W związku z tym architektki z pracowni De Novo – Magdalena Dusińska i Magda Jeziorowska – po części wykorzystały zastane elementy takie jak ciemna dębowa podłoga czy zabudowa kuchenna w tonie gorzkiej czekolady. 


Autor:
Redakcja
Data:
22.03.2024
Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (1)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio

Na szczęście nie było potrzeby zmieniania układu funkcjonalnego mieszkania, jedynie w kuchni doprojektowano wyspę połączoną ze stołem, dzięki czemu udało się uzyskać więcej miejsca dla przestrzeni roboczej. Jej bryłę obudowano konglomeratem przypominającym czarny granit, a blat stołu wybarwiono na kolor podłogi, co pozwoliło na nawiązanie do istniejącej już zabudowy.

Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (5)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio

Lustro z duchem czasu

Intrygującym pomysłem było wyłożenie ściany w kuchni postarzanym lustrem. - Dwie ściany tego wnętrza to okna, więc i tę chcieliśmy w jakiś sposób zdematerializować, stąd ten pomysł - mówi Magdalena Dusińska. - Długą przestrzeń podzieliliśmy na strefy, więc nie obawialiśmy się lustrzanej ściany. Wybraliśmy postarzane, które nie powoduje tak oczywistego zwielokrotnienia przestrzeni, jest tylko jej niejasną zapowiedzią - tłumaczy architektka.  To rozwiązanie pozwoliło na subtelne domknięcie przestrzeni bez poczucia mroczności. Ciemne drewno, kamień i postarzane lustra są ukłonem w stronę korzeni inwestora. Kolejny, to wprowadzenie elementów w kolorze złota, takich jak lampa „Hilow” włoskiej marki Panzeri nad stołem. 

Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (8)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio

W związku z faktem, iż przestrzeń dzienna jest stosunkowo wąska, architektki zaproponowały funkcjonalny podział na strefy – kuchnię z jadalnią, salon oraz gabinet. Do wyodrębnienia tej ostatniej użyto metalowego ażuru, który przy okazji stanowi element dekoracyjny. - Nie za klasyczny i nie za nowoczesny - mówi o parawanie Magdalena Dusińska, zwracając uwagę, że przyklejone do kratownicy blachy mają trochę złotawy odcień. - Pozwala na zachowanie ważnych w tym wnętrzu pionów i sprawia, że wszystko ma swoje miejsce, definiuje przestrzeń bez twardych przegród i daje ten fajny przepływ między tym, co wewnątrz i co na zewnątrz - tłumaczy architektka.

Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (3)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio
Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (9)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio
Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (12)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio

W stronę klasyki

Architektki w zamiarze miały zachowanie stylu nowoczesnego z akcentami klasyki. Postawiły zatem na materiały, które doskonale komponują się w aranżacji w obu z nich. Takie kryteria spełniał zastany w łazience marmur Emperador, który zachowany został w głębokim brązie i powiada dynamiczne użyłkowanie. Kolejnym ukłonem w stronę klasyki jest tapeta w maleńkie złote kropeczki, znajdująca się na ścianie za kanapą, która przechodzi z salonu do przedpokoju.

Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (16)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio
Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (17)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio

Kolejnym klasycznym akcentem zdecydowanie są firany, które rzadko pojawiają się w nowoczesnych aranżacjach. Ich kluczową rolą jest kadrowanie widoków i filtrowanie światła. Fotel „Holly” marki Sits z koniakowym obiciem również przywołuje na myśl klasyczne wariacje. W sypialni dominuje subtelność barw i symetria. Po obu stronach komfortowego łoża znajduje się dwie szafki nocne z lampkami. Ścianę za nim pokryto jasnymi tapicerowanymi panelami, które doskonale komponują się z wystrojem pomieszczenia. 

Realizacja De Novo_foto i styliacja sesji Follow The Flow Studio  (15)-min.jpg
Fot. Follow The Flow Studio

Przemyślane umiarkowanie

- Mieszkanie wydaje się pełne, ale nie przeładowane. Są wszystkie niezbędne meble, ale nie jest ich dużo - podkreśla Magdalena Dusińska. Część, jak kuchenną wyspę ze stołem, łóżko z zagłówkiem i szafki nocne czy biurko i komodę w gabinecie zrobiono pod wymiar według projektu architektek. Do tego klasyk designu - superwygodny fotel biurowy autorstwa Eamesów (Vitra).  Pomieszczenie zaaranżowano w ten sposób, aby jasna sofa „pixel” marki Saba Italia nie dominowała wnętrza. Na pierwszy plan wychodzą natomiast czarne stoliki i skórzany fotel. - Udało nam się wypracować styl, który odpowiadał inwestorowi. On sam też zaproponował część rzeczy i zdołałyśmy to wszystko pogodzić - mówi architektka


Projekt wnętrza: De Novo - Magdalena Dusińska i Magda Jeziorowska

Stylizacja sesji zdjęciowej: Follow The Flow Studio

Autor zdjęć: Follow The Flow Studio

Polecane artykuły:

Przyciąganie przeciwieństw w apartamencie dla dwojga
Młodzi inwestorzy są różni jak woda i ogień. On zdecydowany, energiczny i pełen zapału do działania. Ona – łagodna, ciepła...
czytaj więcej
Okazały dom z siłownią w Krakowie
W jednej z Krakowskiej dzielnic znajduje się piękny dom z pokaźnym metrażem. Jednak para przedsiębiorców uznała, iż jest...
czytaj więcej