Mieszkanie z widokiem na Poznań

Mieszkanie z widokiem na Poznań

Wnętrza 45-metrowego mieszkania w centrum Poznania powstały z myślą o wynajmie krótkoterminowym. Dominują tu niebieskie odcienie: od pastelowych błękitów po ciemny granat. Całość połączono z delikatnymi szarościami, ponadczasową bielą i czarnymi elementami, tworząc wyjątkowo przytulną przestrzeń. Zobaczcie najnowszy projekt pracowni Wonderspace.
3:30 min
0
0

Współpraca między inwestorem a architektką wnętrz Mariettą Wojtczak z pracowni Wonderspace rozpoczęła się prawie dwa lata temu. Do zaprojektowania było kilka mieszkań na wynajem, prezentowane wnętrza są szóstą i ostatnią realizacją w budynku położonym przy ul. Towarowej w Poznaniu. Od samego początku współpraca przebiegała w sposób, o jakim marzy każdy architekt: po określeniu podstawowych wytycznych i budżetu, inwestor w pełni zaufał doświadczeniu i pomysłom architektki.


Wpadłam na pomysł, aby nie robić podobnych apartamentów, niczym kopiuj-wklej, tylko aby każdy był odmienny stylistycznie - mówi Marietta Wojtczak.
Wszystkie projektowane mieszkania tworzą wspólny koncept. W tym mieszkaniu punktem wyjścia stał się kolor denim blue, który stał się bazą do dalszych, projektowych poszukiwań  - podkreśla projektantka.

Autor:
Redakcja
Data:
29.08.2022
Projekt salonu w niebieskich kolorach
Fot.: Kamil Brycki

Strefa dzienna

Część dzienną tworzy otwarta kuchnia, salon i mała jadalnia. Na minimalistycznej zabudowie kuchennej połączono dwa kolory frontów: jasnoszary i niebieski oraz czarne akcenty. Czarna płyta indukcyjna, piekarnik, bateria kuchenna, zlew i uchwyty od dolnych szafek kontrastują z kolorem mebli.

Zabudowa kuchenna w niebieskim i szarym kolorze
Fot.: Kamil Brycki
Niebieskie fronty kuchenne
Fot.: Kamil Brycki
Mieszkanie z niebieskim akcentem - widok na kuchnię
Fot.: Kamil Brycki

Obok aneksu kuchennego wydzielono małą jadalnię z widokiem na panoramę Poznania. Przy okrągłym stole umieszczono cztery krzesła w niebieskim odcieniu. Dzięki dużym przeszkleniom wnętrze jest dobrze oświetlone.

Mała jadalnia z okrągłym stołem
Fot.: Kamil Brycki
Widok na małą jadalnię w bloku
Fot.: Kamil Brycki


Część wypoczynkową tworzy wygodna, rozkładana sofa z funkcją spania w niebieskim kolorze, przy której umieszczono czarny stolik kawowy. Na ścianie z telewizorem zaprojektowano delikatną sztukaterię oraz ciemną szafkę rtv o minimalistycznej formie.

Salon z kuchnią i jadalnią w niebieskich odcieniach
Fot.: Kamil Brycki
Salon z niebieską sofą
Fot.: Kamil Brycki
Biała ściana ze sztukaterią w salonie
Fot.: Kamil Brycki

Sporym wyzwaniem w tym mieszkaniu było zaprojektowanie szafy w bardzo wąskim holu. Dzięki odwrotnemu umiejscowieniu drążków na wieszaki udało się stworzyć bardzo pojemną zabudowę o głębokości tylko 40cm. Aby wizualnie nie zmniejszała ona zbytnio pomieszczenia, została zakończona zaoblonym blatem - dodaje architektka wnętrz.

Niebieska szafa w salonie
Fot.: Kamil Brycki
Miejsce do pracy w salonie
Fot.: Kamil Brycki

Niebieska sypialnia

Sypialnia podobnie jak reszta pomieszczeń utrzymana jest w niebieskiej tonacji, połączonej z bielą, szarością i czarnymi akcentami. Warto tutaj zwrócić uwagę na ścianę za łóżkiem – umieszczono na niej dekoracyjną sztukaterię, którą pomalowano na niebieski kolor tylko do wysokości okna.

Błękitna sypialnia ze sztukaterią
Fot.: Kamil Brycki
Sypialnia z niebieską ścianą i granatowym łóżkiem
Fot.: Kamil Brycki


We wnętrzu zaprojektowano także pojemną szafę. Wszystkie zabudowy meblowe w mieszkaniu zostały wykonane na wymiar. Dzięki temu, mimo niewielkiego metrażu mieszkania udało się stworzyć wiele miejsca na przechowywanie.

Sypialnia w pastelowych odcieniach
Fot.: Kamil Brycki

Oryginalny duet w łazience

W łazience połączono dwa rodzaje płytek: kolekcję inspirowaną wzorem marmuru i jasne, błękitne kafle. Całość urozmaicają czarne dodatki: dekoracyjna listwa, wiszące lampy, czy rama okrągłego lustra. 


W łazience udało się zmieścić niewielką pralkę w zabudowie oraz zaprojektować dużo miejsca do przechowywania pod umywalką i nad zabudową wc - mówi Marietta Wojtczak.

Łazienka w marmurze i niebieskich kafelkach
Fot.: Kamil Brycki
Umywalka wpuszczana w blat na tle niebieskich kafli
Fot.: Kamil Brycki

Przy projektowaniu mieszkania, architektka starała się stworzyć komfortowe wnętrza, które daleko nie odbiegają od domowych wnętrz. Na 45 metrach zaprojektowano funkcjonalne wnętrze, pełne praktycznych schowków i rozwiązań, które docenią wszystkie osoby wynajmujące mieszkanie.

Zobacz również:

Nowoczesne wnętrze z nutką glamour
Przestępując próg mieszkania na osiedlu Bliska Wola w Warszawie, urzeka nas konsekwencja projektowa, ciekawe połączenia materiałowe...
czytaj więcej
Łazienka na poddaszu w bieli, szarości i złocie
Poddasze to wnętrze o dużym potencjale aranżacyjnym, jeśli chodzi o urządzenie łazienki, szczególnie gdy dysponujemy dostateczną...
czytaj więcej