Minimalistyczna i funkcjonalna kawalerka w Warszawie

Minimalistyczna i funkcjonalna kawalerka w Warszawie

Nie zawsze musimy sięgać po ornamentalne dekoracje i przepych, aby uzyskać piękne aranżacje wnętrz. Realizacja tego niedużego mieszkania jest tego doskonałym przykładem. Te wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnego minimalizmu znajdują się na nowym osiedlu 19. Dzielnica, położonym na Warszawskiej Woli.
3:00 min
0
0

Mieszkanie zostało zaprojektowane przez Olgę Nowosad-Szewców z pracowni Decoroom. Architektka potraktowała przestrzeń globalnie, dlatego każde z pomieszczeń ma spójną i przemyślaną aranżację. Niewielki metraż sprawia wrażenie bardziej otwartego i pojemnego.


Kawalerka jest inwestycją na wynajem, dlatego architektka wykorzystała uniwersalne rozwiązania, pozostawiając przyszłemu lokatorowi nieco swobody. Metraż mieszkania to 35 m2 i ogromną rolę w jego projektowaniu odgrywały funkcjonalność i kompaktowa ergonomia, pozwalająca zachować wygodę życia na małym metrażu. Świetnie odnajdzie się tu osoba poszukująca nowoczesnego, wygodnego mieszkania w doskonałej lokalizacji.

Autor:
Redakcja
Data:
04.08.2021
Aktualizacja:
12.04.2022
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-19.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-12.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-9.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-13.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-14.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-10.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz

Nowy wymiar kuchni

Zabudowa kuchni została zaprojektowana na wymiar przez Katarzynę Domańską z Decoroom Kitchen. Przemyślany układ pozwolił na pełne wykorzystanie potencjału niewielkiej powierzchni aneksu. Meble na wymiar to doskonałe rozwiązania do małych i nietypowych kuchni, które pozwolą stworzyć stuprocentowo funkcjonalne przestrzenie do przygotowywania posiłków. Szuflady i szafy przykryto laminowanymi frontami Egger w modnym odcieniu Taupe. Nieoczywisty, brązowo-szary kolor to ciekawa alternatywa dla wszechobecnej bieli. Aneks jest otwarty na salon. W części dziennej znajduje się też stół jadalny i wygodny kącik wypoczynkowy z kanapą. Uwagę przykuwa dekoracyjna ścianka telewizyjna, zaprojektowana przez architekta. Tworzy ją oryginalne zestawienie poziomej, jasnej szafki z wąskim, poziomym panelem, wykonanym z tego samego materiału — laminatu Egger Dąb Kendal. Ścianka z panelem i szafką to realizacja autorskiego pomysłu architektki. Wprowadza nowoczesny akcent i połączenie różnorodnych płaszczyzn. Tło dla jasnego drewna stanowi jasnoszara powierzchnia płytek Opoczno Noisy Grey.

Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-7.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-5.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-8.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz

W miękkich odcieniach szarości

Łagodne, neutralne odcienie przewijają się we wszystkich częściach mieszkania. Te same płytki Noisy Grey znajdziemy też w łazience. Mały metraż optycznie powiększa duże lustro nad umywalką oraz kabina typu walk-in. Szklana ścianka zamiast klasycznego prysznica sprawia, że łazienka wydaje się przestronna.


Meble łazienkowe zostały zaprojektowane na wymiar przez zespół Decoroom. Niewielkie wnętrze wyposażone w lakierowaną szafkę podumywalkową i zabudowę stelaża WC, wykonane z laminatu Egger Dąb Kendal, czyli identycznego materiału, który wcześniej pojawił się w aranżacji salonu.


W blacie szafki znalazła się wpuszczana, prostokątna umywalka Koło z serii Varioform. Prosta, geometryczna ceramika doskonale wpisuje się w nurt funkcjonalnego minimalizmu, w którym utrzymane jest całe mieszkanie.

Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-1.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-3.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-2.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz

Z odrobiną różu

Uwagę przykuwa dekoracyjna tapeta Nakuru od Wonderwall Studio. Różowe flamingi na ciemnym tle sprawiają, że właśnie to wnętrze najbardziej zapada nam w pamięć. Wyrazista struktura z jasnym akcentem kolorystycznym nadają przestrzeni nietuzinkowy charakter. Obok szarego, tapicerowanego łóżka znalazły się też czarne szafki nocne na lekkiej, ażurowej konstrukcji z lampkami w tym samym kolorze. Po drugiej stronie pomieszczenia wygospodarowano miejsce na pojemną szafę ubraniową.


Elegancki charakter mieszkania uzyskano dzięki prostocie i nieskomplikowanym, funkcjonalnym rozwiązaniom. Zamiast klasycznych grzejników spotkamy tu grzejniki kanałowe, które nie zajmują cennego miejsca na ścianie. Karnisze przy oknach ukryto w zabudowie z płyt gipsowo-kartonowych. Oszczędne formy mebli i wyposażenia, stonowana paleta kolorystyczna oraz powtarzające się materiały sprawiają, że wnętrza są spójne i przemyślane.


O projekcie:


  •  Powierzchnia: 35 m2

  •  Lokalizacja: Warszawa, osiedle 19. Dzielnica      

  •  Projekt wnętrza: Architekt wnętrz Olga Nowosad-Szewców/ Decoroom   

  • Projekt zabudowy kuchennej i meblowej: Architekt wnętrz     Katarzyna Domańska / Decoroom Kitchen

  • Zdjęcia: Pion Poziom

Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-22.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-23.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz
Decoroom_Mieszkanie Kolejowa_fot.PionPoziom-21.jpg
Fot. Pion Poziom - fotografia wnętrz

Podobne artykuły

Niewielka, ale z charakterem – kawalerka projektu 2form
Mała powierzchnia nie musi stanowić ogromnego wyzwania – realizacja projektu kawalerki Studia 2form udowadnia, że mikroapartmenty...
czytaj więcej
Małe mieszkanie w Krakowie
Na krakowskim Podgórzu w nowej kamienicy, tuż nad Wisłą powstało wyjątkowe mieszkanie. Harmonijne, 32-metrowe wnętrze zostało...
czytaj więcej