Morska Bryza - marynistyczne mieszkanie w Gdańsku

Morska Bryza - marynistyczne mieszkanie w Gdańsku

Realizacja projektu mieszkania w Gdańsku nawiązuje do marynistycznego klimatu trójmiasta. Niemal 70-metrowy apartament na wynajem wprowadzi nas w letni, wypoczynkowy klimat. Tworzą go zarówno bazowe odcienie, jak i piękne detale, opracowane przez pracownię KODO.
3:00 min
0
0

Założeniem projektu było stworzenie przestrzeni ergonomicznej i uniwersalnej, która łatwo dostosuje się do kolejnych lokatorów. Inwestorzy przygotowali moodboard, czyli przykładowe zestawienie kolorystyki, pomysłów i rozwiązań, które chcieliby zawrzeć w projekcie. Mieszkanie miało być eleganckie i nowoczesne a wystrój korespondować z lokalizacją. Projektanci KODO postawili na dobre jakościowo materiały oraz polskie wyposażenie i wzornictwo.


Mieszkanie jest narożne, dlatego ważny był wygodny układ funkcjonalny – w przestrzeni wydzielono 5 praktycznych pomieszczeń: salon z aneksem kuchennym, sypialnia, biuro/pokój gościnny, łazienka oraz toaleta. Każde z nich musi sprostać wyzwaniom wynajmu, zarówno długo-, jak i krótkoterminowego. Projektanci postawili więc na uniwersalne rozwiązania takie jak jasny i przytulny wystrój, łatwe w utrzymaniu w czystości materiały wykończeniowe, takie jak zmywalne farby i tapicerki odporne na plamienie. W mieszkaniu znalazły się też wygodne meble – duże stoły, biurka do pracy, wygodne łózka, krzesła i meble tapicerowane oraz dużo miejsca do przechowywania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno przybysze odwiedzający Gdańsk na kilka nocy, jak i rodziny z dziećmi, szukające własnej przystani.

Autor:
Redakcja
Data:
13.03.2023
Morska_bryza_KODO (31)-min.jpg
Fot. Kodo

Inwestorom zależało na tym, aby mieszkanie było uniwersalne, ale posiadało unikatowe elementy wyróżniające je na tle innych apartamentów na wynajem. Nieszablonowy projekt wypełniają więc lekkie odcienie bieli, beżu i szarości, kojarzące się z nadmorską plażą, przepierzenia z lameli drewnianych, ciekawe oświetlenie, oryginalna ceramika łazienkowa i przesłony okienne. Całość dopełniają dekoracje w morskim klimacie i piękne grafiki polskich artystów. Realizacja pracowni KODO udowadnia, że mieszkania na wynajem nie muszą być nijakie i nudne.


Metryczka projektu: 

Lokalizacja: Gdańsk

Powierzchnia mieszkania: 69,72 m²

Morska_bryza_KODO (43)-min.jpg
Fot. KODO
Morska_bryza_KODO (26)-min.jpg
Fot. KODO

Salon


Salon to pomieszczenie otwarte na kuchnię i hol wejściowy. Dominują tu stonowane odcienie bieli, beżu i szarości, przeplatane lekkim błękitem i akcentami ciepłego drewna. Wypoczynkowy charakter podkreślają miękkie obłości – owalne stoliki do kawy, lampy ścienne i sufitowy oraz zaokrąglona szafka RTV. W centrum pomieszczenia stoi niebieska kanapa. Ciekawy akcent wnosi ścianka z listewkami o marynistycznym charakterze.

Morska_bryza_KODO (42)-min.jpg
Fot. KODO
Morska_bryza_KODO (47)-min.jpg
Fot. Kodo
Morska_bryza_KODO (17)-min.jpg
Fot. Kodo
Morska_bryza_KODO (46)-min.jpg

Kuchnia


Część wypoczynkowa jest oddzielona od kuchni ażurową ścianką. Wnętrze jest jasne i koresponduje wystrojem z salonem. Znalazło się tu miejsce na pojemne szafki oraz niezbędne AGD. W oknach znajdują się przesuwne panele japońskie zamiast tradycyjnych firanek. Delikatny materiał przepuszcza światło dzienne i zapewnia mieszkańcom prywatność. W kuchni znajduje się też część jadalna, wyposażona w drewniany stół z giętymi krzesłami.

Morska_bryza_KODO (45)-min.jpg
Fot. KODO
Morska_bryza_KODO (40)-min.jpg
Fot. KODO

Gabinet


Tu aranżacja jest nieco bardziej minimalistyczna. Marynistyczne akcenty przejawiają się w postaci meblowych uchwytów i dekoracji. Wyposażenie to proste biurko i wygodne krzesło do pracy oraz jasne, ocieplone drewnem meble. Lustra na wysokiej szafie optycznie powiększają pomieszczenie. Ściany zdobią plakaty autorstwa Ryszarda Kaji. 

Morska_bryza_KODO (30)-min.jpg
Fot. KODO

Sypialnia


Projektanci KODO maksymalnie wykorzystali dostępną tu przestrzeń, tworząc wygodną zabudowę do przechowywania. Pierwsze skrzypce gra tu duże, wygodne łóżko i stoliki nocne. W oknie powstało wygodne siedzisko. Wypoczynkowy charakter wnętrza podkreślaną owalne, miękkie formy i przyjemne w dotyku materiały. Okna wyposażone są w nowoczesny system zasłon chowanych, które zapewniają niezbędną w sypialni prywatność.

Morska_bryza_KODO (37).jpg
Fot. KODO

Łazienka


Łazienka jest wyposażona w wannę i prysznic. W aranżacji podobnie jak w innych pomieszczeniach, dominują jasne kolory i miękkie, obłe kształty. Niekwestionowaną gwiazdą wystroju jest nablatowa umywalka ceramiczna z Bolesławca. Wolnostojąca wanna z armaturą tego samego typu tworzy wrażenie luksusowego SPA. 

Morska_bryza_KODO (32)-min.jpg
Fot. KODO
Morska_bryza_KODO (33)-min.jpg
Fot. KODO
Morska_bryza_KODO (34)-min.jpg
Fot. KODO
Morska_bryza_KODO (28)-min.jpg
Fot. KODO

Podobne artykuły

Wysmakowane wnętrza projektu MIKOŁAJSKAstudio
Warszawskie mieszkanie otulają szlachetne, głębokie odcienie gorzkiej czekolady i grafitu. Wysmakowane zestawienia kolorystyczne...
czytaj więcej
Wnętrze pełne kolorów
Wyjątkowe wnętrze pełne barw stworzyła Hanna Pietras Architects we współpracy z Joanną Grzybowską. Do stonowanej podstawy...
czytaj więcej