Wysmakowane wnętrza projektu MIKOŁAJSKAstudio

Wysmakowane wnętrza projektu MIKOŁAJSKAstudio

Warszawskie mieszkanie otulają szlachetne, głębokie odcienie gorzkiej czekolady i grafitu. Wysmakowane zestawienia kolorystyczne i materiałowe budują niezwykły nastrój, tworząc tło dla pięknych detali. Wnętrza zostały zaprojektowane przez pracownię MIKOŁAJSKAstudio. Realizacje sygnowane nazwiskiem Krystyny i Idy Mikołajskich są znane z doskonałego połączenia funkcjonalności i estetyki. Nie inaczej było w tym przypadku. Tym razem architektki postawiły na ciemną, nasyconą paletę kolorystyczną.
2:00 min
0
0

Projekt tego 70-metrowego mieszkania był ciekawym wyzwaniem. Inwestorzy na co dzień otoczeni są w pracy sterylna bielą, dlatego do mieszkania wybrali nietypowy styl i ciemną, intensywną kolorystykę. Marzyli o wnętrzach eleganckich, zachęcających do wypoczynku, w których wielkomiejska wygoda spotyka luksus. Po projekt zgłosili się do pracowni Idy i Krystyny Mikołajskich. Architektki postawiły na połączenie efektownych materiałów i dopracowane detale. Powstała aranżacja doskonale skrojona na miarę potrzeb mieszkańców mieszkania. Już od wejścia czuć przedsmak tego, co spotkamy w kolejnych pomieszczeniach. Realizację cechuje konsekwencja i celowość – wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.

Autor:
Redakcja
Data:
03.03.2023
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (1).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio

Inwestorom zależało na stworzeniu przestrzeni współczesnej i eleganckiej. Mieszkanie miało być bezpieczną przystanią, miejscem do odpoczynku i wyciszenia. Ze względu na codzienną pracę w bardzo jasnych, sterylnych wnętrzach, właścicielom zależało na odmianie - ciemnych barwach, przyćmionym świetle i nastrojowym otoczeniu. – wyjaśnia Ida Mikołajska, architektka, współwłaścicielka pracowni MIKOŁAJSKAstudio.

Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (2).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio

Z holu możemy wejść zarówno do części dziennej, jak i prywatnej strefy domowników. Strefa wejściowa jest utrzymana w stylu minimalistycznym. Na podłodze pojawiły się szare płyty gresowe, które w dalszej części mieszkania przechodzą w drewniany, ciemnobrązowy parkiet. Architektki zadbały, aby w holu pojawiła się praktyczna szafa w zabudowie oraz nieduża konsola z lustrem.

Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (3).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio

Mowa kolorów

Salon płynnie łączy się z otwartą kuchnią. Wszystko doskonale tu do siebie pasuje, od geometrycznie ułożonych płytek, aż po wzorzysty spiek kwarcowy i dekorację z drewnianych lameli. W sercu strefy wypoczynkowej stanęła szara, modułowa sofa i biokominek, tworzący domowe ognisko.

Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (4).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (5).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (6).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (7).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio

Kawałek prywatnej przestrzeni

Sypialnia gospodarzy jest elegancka, ale jednocześnie pełna ciepła. W centrum aranżacji znajduje się duże łóżko z wezgłowiem, wykończone ciemnoszarym materiałem. Tuż za łóżkiem architektki wykorzystały wzorzysty spiek kwarcowy i antracytowe lamele. Właściciele potrzebowali też domowego biura, dlatego jedno niewielkie pomieszczenie zostało przeznaczone na gabinet. Znalazło się tu miejsce na dwuosobowe biurko do pracy i wygodna sofa którą mogą zająć też odwiedzający rodzinę goście.

Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (11).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (12).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (13).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (14).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (15).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio

Stonowana paleta kolorystyczna sprzyja atmosferze wyciszenia i pomaga się skupić na pracy. Konsekwentnie poprowadzona paleta kolorystyczna została powtórzona również w łazience. Również tutaj projektantki postawiły na zestawienie ciemnego drewna z antracytowymi płytkami.


To idealna przestrzeń do życia – twierdzą zgodnie właściciele apartamentu. Autorkom projektu udało się stworzyć im prawdziwą oazę, w której mogą odpocząć i schować się przed całym światem. Głębokie odcienie szarości i gorzkiej czekolady jest zarówno wyciszające, jak i inspirujące, dzięki czemu inwestorzy czują się tu doskonale.

Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (9).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio
Smak gorzkiej czekolady_MIKOŁAJSKAstudio (8).jpg
Fot. materiały MIKOŁAJSKAstudio

Podobne artykuły

Wnętrze pełne kolorów
Wyjątkowe wnętrze pełne barw stworzyła Hanna Pietras Architects we współpracy z Joanną Grzybowską. Do stonowanej podstawy...
czytaj więcej
Rodzinny apartament z widokiem na Gdańsk
Gdański Wrzeszcz jest miejscem niezwykłym. To dzielnica z bogatą historią, rozległymi terenami zielonymi i piękną architekturą...
czytaj więcej