Nieszablonowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie
Głównym założeniem projektu było wykreowanie miejsca ciepłego, a zarazem nowoczesnego. Gospodarze nie oponowali na pomysł architektek, aby zastosować mocniejsze akcenty kolorystyczne. „Od dawna powtarzamy, że wnętrze powinno być budowane na zasadzie kontrastów kolorystycznych, nie tylko w kontekście zestawienia barw jasnych i ciemnych, ale także ciepłych i zimnych” – mówią o projekcie Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.
Zabawa barwą
Już przy pierwszym spojrzeniu wnętrze zachęca nas mocniejszymi kolorami, a na pierwszy plan wybija się połączenie niebieskiego i rudego. Projektantki słyną ze swej wszechstronności i nieszablonowości. Nie boją się one eksperymentów i odważnych rozwiązań. Wolną rękę w tej kwestii zyskały one od inwestorów. W rezultacie tego działania we wnętrzu pojawia się wiśniowa czerwień z błękitem nieba nawiązujące do stylu vintage czy ciemny granat z pomarańczą, napawający klimatem orientu.
Artystyczną atmosferę natomiast wprowadza zestawienie burgundu z pawim błękitem. Architektki postawiły zatem na odważny, ale sprawdzony i doceniony kierunek. W salonie uwagę przyciąga sofa z rudym obiciu, która została wykonana na zamówienie przez Rafek Meble według projektu Ady i Małgorzaty. Wybór tkaniny był długotrwałym procesem, a gospodarzom zależało na zdecydowanym kolorze, ale w rezultacie udało się otrzymać zniewalający efekt.
Inspiracje błękitem miasta
W rezultacie przemyśleń i debat zdecydowano, że właśnie tą barwą wykończona zostanie szafa. Łóżko zdobią niebieskie i rude poduszki, a zagłówek został wykonany na zamówienie z litego drewna. W pokojach dziecięcych również nie zabrakło odważnych rozwiązań, które jednak nikogo nie dziwią, jako że pokoje dziecięce nierzadko są bogate w gamę kolorów. Zastosowano się więc na kolor szałwii i błękitno-musztardowy. Dopełniono je o dwa główne motywy dżungli oraz drogi.
Naturalne materiały
Projekt oparto o naturalne materiały. Nie brak z nim zatem litego i fornirowanego drewna oraz powierzchni kwarcowych. Wielkoformatowa okładzina Silestone, hiszpańskiej firmy Cosentino, znalazła się we wnętrzu w postaci blatu kuchennego Blanco Norte oraz blatu w łazience z wanną w odcieniu Miami White. Dębowa podłoga Demo Projekt koresponduje kolorystycznie z zabudową kuchenną oraz wykończeniem podłogi, z płytek lastryko Ornamenta, w korytarzu oraz kuchni.
Projekt: WZ Studio
Fot. PionPoziom