Nieszablonowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie

Nieszablonowe mieszkanie na warszawskim Mokotowie

Słynące ze swej fenomenalnej umiejętności łączenia barw architektki Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowniki WZ studio, stanęły przed wyzwaniem zaprojektowania 120 m2 mieszkania na warszawskim Mokotowie.
5:00 min
0
0

Niebanalne rozwiązania


Projektantki znane są z nieszablonowych rozwiązań. W ich realizacjach odnajdziemy zatem coś więcej niż bezpieczne, monochromatyczne aranżacje. Posiadają one zdolność przełamywania utartych schematów, dzięki czemu wydobywają z wnętrz to, co najlepsze, co miało miejsce również w przypadku projektowania wnętrz dla rodziny z dwójką dzieci. Do neutralnej bazy dodano rude i niebieskie akcenty, które zaowocowały w efektowną przestrzenią z charakterem. 

Autor:
Redakcja
Data:
30.01.2023
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-13-min.jpg
Drewniane meble pod białą ścianą RTV. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-11-min.jpg
Ruda kanapa w strefie dziennej. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

Głównym założeniem projektu było wykreowanie miejsca ciepłego, a zarazem nowoczesnego. Gospodarze nie oponowali na pomysł architektek, aby zastosować mocniejsze akcenty kolorystyczne.  „Od dawna powtarzamy, że wnętrze powinno być budowane na zasadzie kontrastów kolorystycznych, nie tylko w kontekście zestawienia barw jasnych i ciemnych, ale także ciepłych i zimnych” – mówią o projekcie Ada Skwira i Małgorzata Liebhart.

WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-5-min.jpg
Kuchnia otwarta na salon. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

Zabawa barwą

Już przy pierwszym spojrzeniu wnętrze zachęca nas mocniejszymi kolorami, a na pierwszy plan wybija się połączenie niebieskiego i rudego. Projektantki słyną ze swej wszechstronności i nieszablonowości. Nie boją się one eksperymentów i odważnych rozwiązań. Wolną rękę w tej kwestii zyskały one od inwestorów.  W rezultacie tego działania we wnętrzu pojawia się wiśniowa czerwień z błękitem nieba nawiązujące do stylu vintage czy ciemny granat z pomarańczą, napawający klimatem orientu.

WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-4-min.jpg
Granatowo-fioletowa szafa w sypialni. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

Artystyczną atmosferę natomiast wprowadza zestawienie burgundu z pawim błękitem. Architektki postawiły zatem na odważny, ale sprawdzony i doceniony kierunek. W salonie uwagę przyciąga sofa z rudym obiciu, która została wykonana na zamówienie przez Rafek Meble według projektu Ady i Małgorzaty. Wybór tkaniny był długotrwałym procesem, a gospodarzom zależało na zdecydowanym kolorze, ale w rezultacie udało się otrzymać zniewalający efekt.  

WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-16-min.jpg
Prostokątne lustro z czarną ramką w łazience. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-18-min.jpg
Wanna zabudowana ciemnym kamieniem. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-10-min.jpg
Ruda sofa na jasnym dywanie. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

Inspiracje błękitem miasta

WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-1-min.jpg
Łóżko z drewnianym zagłówkiem. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

W rezultacie przemyśleń i debat zdecydowano, że właśnie tą barwą wykończona zostanie szafa. Łóżko zdobią niebieskie i rude poduszki, a zagłówek został wykonany na zamówienie z litego drewna. W pokojach dziecięcych również nie zabrakło odważnych rozwiązań, które jednak nikogo nie dziwią, jako że pokoje dziecięce nierzadko są bogate w gamę kolorów. Zastosowano się więc na kolor szałwii i błękitno-musztardowy. Dopełniono je o dwa główne motywy dżungli oraz drogi.


WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-3-min.jpg
Pokój dziecięcy z motywem dżungli. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-14-min.jpg
Motyw drogi na ścianie w pokoju dziecięcym. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

Naturalne materiały

Projekt oparto o naturalne materiały. Nie brak z nim zatem litego i fornirowanego drewna oraz powierzchni kwarcowych. Wielkoformatowa okładzina Silestone, hiszpańskiej firmy Cosentino, znalazła się we wnętrzu w postaci blatu kuchennego Blanco Norte oraz blatu w łazience z wanną w odcieniu Miami White.  Dębowa podłoga Demo Projekt koresponduje kolorystycznie z zabudową kuchenną oraz wykończeniem podłogi, z płytek lastryko Ornamenta, w korytarzu oraz kuchni. 


Projekt: WZ Studio

Fot. PionPoziom

WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-21-min.jpg
Jasny przedpokój z lustrzaną szafą. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-20-min.jpg
Lustro o nieregularnym kształcie w łazience Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom
WZ Studio_Nałęczowska_fot.PionPoziom-19-min.jpg
Jasna jodełka pod prysznicem w łazience w kamieniu. Projekt WZ Studio Fot. PionPoziom

Polecane artykuły:

Przytulna willa pod Warszawą
Wieś Stare Babice jest położona 13 km na zachód od centrum Warszawy. Wyróżnia ją niska, willowa zabudowa. Dziś możemy odwiedzić...
czytaj więcej
Wnętrze inspirowane Japonią
Na szczycie gdańskiej kamienicy, na Wyspie Spichrzów, znajduje się niezwykły, wakacyjny apartament dla japońsko-amerykańskiej...
czytaj więcej