Pogodzone przeciwieństwa w mieszkaniu na Woli

Pogodzone przeciwieństwa w mieszkaniu na Woli

W tych wnętrzach przeplatają się elementy różnych stylów, wzorów i kształtów. Stworzyły je architektki z pracowni Butterfly Studio, które zestawiły stonowaną estetykę japandi z nasyconymi kolorami i organicznymi kształtami. Razem doskonale ze sobą współgrają i tworzą doskonały dom dla trzyosobowej rodziny.
2:00 min
0
0

W tych wnętrzach przeplatają się elementy różnych stylów, wzorów i kształtów. Stworzyły je architektki z pracowni Butterfly Studio, które zestawiły stonowaną estetykę japandi z nasyconymi kolorami i organicznymi kształtami. Razem doskonale ze sobą współgrają i tworzą doskonały dom dla trzyosobowej rodziny. Głównym złożeniem projektu dwupoziomowego mieszkania było uzyskanie kontrastu między neutralną, spokojną  aranżacją strefy dziennej a resztą pomieszczeń, gdzie główną rolę grają żywe kolory. Wnętrza są wykończone wysokiej jakości materiałami i ze szczególną starannością. Efekt? Mieszkanie jest nowoczesne i przytulne jednocześnie.

Autor:
Redakcja
Data:
18.09.2023
Butterfly Studio widok na salon
Fot: Patryk Polewany
Butterfly studio salon z drewnem i kinkietami na ścianie
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio widok na salon
Fot: Patryk Polewany

Salon z jadalnią dominuje ciepły rysunek drewna. Pojawia się w formie fornirowanej ściany za telewizorem, podłogi i dużego, drewnianego stołu. Na jego tle wybija się duża, ceglastoczerwona kanapa skórzana. Towarzyszą jej stoliki kawowe o ciekawych, organicznych kształtach, beżowy fotel. 

Warto zwrócić uwagę na oświetlenie strefy dziennej: przy telewizorze wiszą kinkiety ze złotymi elementami. Nad kanapą góruje biała lampa z lekkimi, lekko prześwitującymi modułami. W części jadalnej z kolei architektki z Butterfly Studio postawiły na lampę z nieregularnymi, szklanymi kloszami.

Butterfly Studio salon z drewnem na ścianie
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio jadalnia z drewnianym stołem
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio widok na gabinet
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio jadalnia poziom
Fot: Patryk Polewany

Z drugiej strony parteru znajduje się kuchnia, nieco odsunięta, ale z otwartym planem. Dolne szafki są wykończone tym samym fornirem, który pojawił się wcześniej w strefie dziennej. Szafki górne mają jasny, kremowy kolor. Blat i ściana między szafkami są wykończone z konglomeratu. Warto zwrócić uwagę na dopracowane detale – stylizowane nad blatem dodają smaczku całej aranżacji. Otwarty plan kuchni sprawia, że wnętrze jest jasne a cała strefa dzienna doskonale doświetlona.

Pierwszym z pomieszczeń, w którym wyraźnie widać zastosowanie zasady kontrastu jest łazienka na parterze. Główną atrakcją wystroju stały się zielone płytki ułożone w jodełkę. Na ich tle wyeksponowane są lustra w kształcie organicznych blobów – podobne do kształtów stolików kawowych. „[Łazienka] to miejsce, gdzie harmonia i energia idą w parze” - wyjaśniają autorki projektu.

Butterfly Studio łazienka z zielonymi płytkami
Fot: Patryk Polewany

Łazienka na piętrze kontynuuje kontrastową harmonię – Bazę wystroju stanowią wielkoformatowe, szare płytki, którym towarzyszą małe kafelki w ciepłym, kremowym odcieniu. Łazienka jest wyposażona w fornirowaną szafkę wiszącą i wysokie zabudowy z frezowanymi akcentami. Całość zamyka sufit w kolorze jasnych płytek. Tuż nad wanną znalazła się podświetlona, wzorzysta tapeta z ciekawym, roślinnym motywem w nowoczesnym wydaniu. Nutę elegancji wprowadzają mosiężne baterie i dodatki.


Projekt: Butterfly Studio

Zdjęcia: Patryk Polewany

Butterfly Studio szafka w łazience
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio łazienka z szarymi szafkami
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio łazienka z wanną pion
Fot: Patryk Polewany
Butterfly Studio wanna w łazience
Fot: Patryk Polewany

Konsekwencję aranżacyjną widać także w sypialni. Ściana za łóżkiem jest udekorowana wąskim, frezowanym panelem i szarym tynkiem a mocny akcent stanowi nasycony odcień zieleni na wezgłowiu.

Butterfly Studio sypialnia z drewnianym panelem
Fot: Patryk Polewany

Podobne artykuły

Natura w sercu Warmii i Mazur
W bajkowej krainie Mazur powstanie nowa inwestycja, w której powstaną 52 domy. Ich projektem zajmie się znana i ceniona pracownia...
czytaj więcej
Przytulność wiekowego drewna
Marzeniem inwestorki było mieć dom inny niż wszystkie. Chciała zatem współpracować z architektem, który spełni jej fantazje...
czytaj więcej