Połączenie stylów w trzypiętrowym domu

Połączenie stylów w trzypiętrowym domu

Duża przestrzeń oznacza duże możliwości oraz potencjał aranżacyjny. Wystrój trzykondygnacyjnego budynku w Konstancinie-Jeziornie to wyjątkowe połączenie różnych koncepcji, które nie byłoby możliwe w innych warunkach.
3:00 min
0
0

Kochający podróże właściciele domu chcieli, by wystrój wnętrz nawiązywał do ich pasji i był pełen pozytywnej energii z zachowaniem ciepła, wygody, ale i funkcjonalności. Ostatecznie inwestorzy postanowili powierzyć projekt domostwa w ręce architektki wnętrz Dominiki Jurczak reprezentującej pracownię DK architektura wnętrz, która połączyła wszystkie wspomniane aspekty, tworząc godną zapamiętania aranżację.


Autor:
Redakcja
Data:
02.08.2022
Turkusowy uszak i rustykalny stolik w salonie
Otwarta konstrukcja strefy dziennej w spójny sposób łączy różne elementy wystroju. Fot. Krzysztof Czapor

Parter – komfort z loftowymi akcentami

Parter zajmuje otwarta strefa dzienna, gdzie domownicy spędzają większość dnia. Na prawo od wejścia znajduje się kuchnia z wyspą, pełniącą zarazem funkcję baru śniadaniowego, przy którym znajdują się wysokie hokery z plecionymi oparciami. Uwagę zwraca tu ściana z odsłoniętą, czerwoną cegłą, która wraz z oświetleniem umiejscowionym na szynie i szafkami z ciemnymi, metalowymi akcentami wprowadza do przestrzeni industrialną nutkę. Loftowe akcenty tworzą interesującą kompozycję w połączeniu ze stylizowaną lodówką.

Kuchnia boho z cegłą i jadalnią
Ceglana ściana wygląda efektownie, ale nie zaburza kompozycji wnętrza. Fot. Krzysztof Czapor

Z otwartej kuchni przechodzimy do kącika jadalnego. Drewniany, okrągły stół dobrze komponuje się z komfortowymi, tapicerowanymi krzesłami w kolorze pomarańczowym i szarym. Można tu zauważyć ponowne pojawienie się plecionki, tym razem w postaci klosza lampy, który elegancko dopełnia kompozycję.

Kuchnia z jadalnią w estetyce boho
Niewielka strefa jadalniana pełni zarazem funkcję granicy pomiędzy kuchnią i salonem. Fot. Krzysztof Czapor

Podłogę w jadalni, jak i salonie zdobi naturalny, jasny dąb, który dodaje ciepła kompozycji wnętrza. Centralną część przestrzeni wypoczynkowej zajmuje komfortowa sofa z jasnoszarymi obiciami. Tuż przed wygodnym meblem znajduje się niewielki, metalowy stolik kawowy, nawiązujący do loftowej stylistyki, którą można było zauważyć w kuchni. Efekt ten zostaje dodatkowo wzmocniony przez ceglaną ścianę oraz kominek typu koza, które znajdują się obok klatki schodowej, w tylnej części pomieszczenia.

Kącik czytelniczy przy jasnym kominku w salonie
Kominek typu koza w salonie. Biała obudowa przyjemnie kontrastuje z ceglaną ścianą. Razem z bujanym fotelem i biblioteczką tworzy wygodny kącik do czytania. Fot. Krzysztof Czapor
Klimatyczny salon boho z szarą kanapą i cegłą na ścianie
Industrialne motywy w salonie dobrze współgrają się z jasną oprawą wnętrza. Fot. Krzysztof Czapor

Pierwsze piętro – strefa prywatności

Pierwsze piętro jest przestrzenią prywatną domowników. Znajdują się tu sypialnie, łazienki oraz garderoby. Sypialnia właścicieli została połączona z łazienką wyposażoną w wannę wolnostojącą. Oba wnętrza oddziela szklana ściana, która tworzy atrakcyjne i praktyczne uzupełnienie wystroju.  

Łazienka SPA z wanną przy sypialni z ciemną ścianą
Szklana ściana świetnie uzupełnia wystrój sypialni gospodarzy. Fot. Krzysztof Czapor

Podłogę we wnętrzach zdobi jasne, ciepłe drewno, które podkreśla ich przytulny, wypoczynkowy charakter. Zieleń palm i bananowców nawiązuje do uwielbianych przez inwestorów podróży.  

Toaleta z betonem, drewnem i kamienną umywalką
Kamienna umywalka to ciekawy, niebanalny dodatek. Fot. Krzysztof Czapor
Łazienka z oknem i wzorzystą, czarno-białą podłogą
Wyrazista, czarno-biała podłoga dobrze prezentuje się w połączeniu z betonowymi szarościami. Fot. Krzysztof Czapor

Widać, że każda z łazienek urządzonych na piętrze otrzymała wiele uwagi od projektantki. Wszystkie wnętrza mają swój własny charakter i unikalne elementy wystroju: piękna, kamienna umywalka, patchworkowe, czarno-białe płytki, czy wanna wolnostojąca. Autorka aranżacji dołożyła wiele starań, by każda z łazienek była dostosowana do potrzeb użytkowników.

Poddasze – coś dla ciała i umysłu

Poddasze jest przestrzenią dedykowaną potrzebom ciała i umysłu. Pierwszym pomieszczeniem, które widzimy po wejściu, jest atrakcyjna strefa fitness ze znajdującym się w narożniku niewielką przestrzenią do pracy. Dalej można przejść do pomieszczenia z natryskiem i sauną. Klimat wnętrza budują naturalne materiały oraz motywy nawiązujące do podróży.

Łazienka z sauną pod skosem
Sauna to doskonałe uzupełnienia wystroju poddasza ze strefą fitness. Fot. Krzysztof Czapor

Duży dom w Konstancinie-Jeziornie jest wyjątkową przestrzenią. Unikalne połączenie elementów różnych stylów z motywami nawiązującymi do pasji domowników sprawiło, że wnętrze zyskało swój unikalny charakter.

Zobacz również

Dwukondygnacyjne mieszkanie w Katowicach
Projekt apartamentowca Baildomb w Katowicach autorstwa Roberta Koniecznego to jedna z ciekawszych inicjatyw ostatnich lat...
Przedwojenna klasa w warszawskim domu
Stare domostwa posiadają w sobie coś wyjątkowego, co nadaje im niepowtarzalny klimat. Dobrym przykładem takiego budynku jest...