Pomysły na aranżacje sypialni
2. Wzory i kolory
Barwna sypialnia ze wzorzystą, graficzną tapetą. Wzór linii z rysunków kontynuują pionowe ryflowania za łóżkiem oraz okrągły element wezgłowia. Kolory, oprócz na ścianach i meblach, pojawiają się też w postaci tkanin: na dwukolorowym zagłówku łóżka i pościeli. Eklektyczne zestawienie wzorów i kolorów to sposób na nietuzinkowe przestrzenie, bardzo indywidualne i osobiste. Aby uzyskać eklektyczny, ale w dalszym ciągu spójny efekt, wybierzmy tekstylia i farby w podobnych odcieniach.
3. Sypialnia w stylu skandynawskim
Drewno i biel w aranżacji sypialni? My jesteśmy na tak. Wnętrze z drewnem prezentuje się ciepło i przytulnie, a cała aranżacja sypialni doskonale wpisuje się w modny styl skandynawski. Na długiej ścianie wykorzystano frezowane panele i dekoracyjne fronty, które estetycznie ukrywają zabudowy meblowe. W sypialni w stylu skandynawskim ważny jest komfort wypoczynku. Wnętrza są wyciszające i sprzyjają atmosferze relaksu.
4. Tapicerowany panel do sypialni
Ścianka wykonana z płyty meblowej obitej miękkim materiałem w ciepłym, beżowym kolorze nada aranżacji sypialni charakteru glamour. Tkanina oraz ściana w odcieniu złamanej bieli w tym samym kolorze doskonale pasuje też do koloru mebli. Wnętrza oparte na monochromatycznej, stonowanej palecie kolorystycznej są przyjemne w odbiorze i wspierają atmosferę relaksu. W takiej jasnej sypialni rolę dekoracji pełnią złote dodatki — uchwyty meblowe, oprawy oświetleniowe.
5. Efektowne struktury
Drewniane lub korkowe panele trójwymiarowe to świetne rozwiązanie do wnętrz w różnym stylu. W połączeniu z czarnymi szafami z metalowymi, ażurowymi frontami nabiorą loftowego, swobodnego charakteru. Drewniane panele trójwymiarowe mają ciepłe, przyjemne w dotyku powierzchnie. Są efektowne i bezpieczne w użytkowaniu – szlifowane, niewysokie elementy nie tworzą zagrożenia skaleczeniem czy ukruszeniem drzazg. Niektóre z wariantów paneli mogą poprawiać parametry cieplne i akustyczne pomieszczenia. To ciekawa alternatywa dla tapet czy paneli tapicerowanych, które nadadzą aranżacji sypialni charakteru.
6 .Nowoczesna klasyka
Styl nowoczesny spotyka styl klasyczny - sztukaterie w połączeniu z intensywnym kolorem tworzą nieoczywistą, oryginalną przestrzeń. Listwy w stylu klasycznym są pomalowane na kolor ścian, co daje świeży i nowoczesny efekt. Przygotowując taką aranżację, warto dokładnie przemyśleć rozmieszczenie sztukaterii. Kształty i podziały muszą być regularne i możliwie najbardziej symetryczne. To samo tyczy się także oświetlenia i mebli – muszą tworzyć regularną kompozycję, która będzie harmonizować z podziałami na ścianie.
7. Sypialnia w zabudowach
W małych wnętrzach warto postawić na indywidualne projekty i rozwiązania na wymiar. Łóżko w zabudowach meblowych to dobry pomysł w aranżacjach sypialni w bloku. Pawlacze-szafki wiszące nad łóżkiem mogą pełnić rolę biblioteczek lub szaf na ubrania. Zamiast stolików nocnych świetnie sprawdzą się wysokie słupki z wnękami. Sypialnia w stylu nowoczesnym nabierze funkcjonalności i niepowtarzalnego charakteru.
8. Luksusowe glamour
Przytulna sypialnia w kremowych odcieniach ze złotymi akcentami. Tapicerowane wezgłowie łóżka ujęto ramą niczym efektowny obraz. Ten sam materiał wykorzystano też na szafkach nocnych. Aranżacja jest miękka i otulająca dzięki zastosowaniu jasnoszarej wykładziny dywanowej. Nawet zasłony wydają się błyszczeć ciepłym, złotym odcieniem.
9. Lekkie Boho
Białe wnętrze inspirowane relaksującym klimatem boho. Ważną rolę pełnią tu naturalne materiały, głównie drewno. Sypialnia z białymi ścianami ze sztukaterią i drewnianą podłogą jest wyposażone w duże łóżko z drewnianą konstrukcją i białymi zasłonami. W sypialni znajdują się duże, pozbawione dekoracji okna, dlatego lekki materiał przy łóżku zastępuje firany. Na ścianie znajduje się okrągłe lustro oraz lekka, wisząca konsola pełniąca funkcję toaletki z plecionym, wiklinowym fotelem. Zamiast tradycyjnej szafy znajdują się tu przeszklone witryny, które korespondują z klasycznymi rysami sztukaterii.
10. Szary minimalizm
Nowoczesna, szara sypialnia z tapetą na ścianach. Małe wnętrze jest wyposażone w łóżko tapicerowane oraz szafki nocne z czarnymi elementami. Meble ustawione są symetrycznie, tyłem do okna. Dzięki temu można się tu swobodnie poruszać. Ciekawym rozwiązaniem jest rząd szaf na ścianie naprzeciw okna. Tutaj, za fornirowanymi drzwiami ukryte są nie tylko pojemne szafy, ale także biurko do pracy zdalnej. Zachowanie work-life balance pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie.