
Pomysły na aranżację sypialni
1.Wielkoformatowe płyty
2. Drewniane lamele
Zagłówek z drewnianych lameli to ciekawa dekoracja sypialni. Możemy wykonać samodzielnie z materiałów dostępnych w marketach budowlanych, lub zamówić jej wykonanie u stolarza. Struktura drewna i trójwymiarowa powierzchnia konstrukcji stworzy ciekawy efekt wizualny, zwłaszcza w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem. Jak estetycznie zamontować taką drewnianą konstrukcję? Z pomocą przyjdą kołki montażowe oraz klej do drewna, który w niewidoczny sposób zespoli lamele z ramą podbudowy.
3. W stylu skandynawskim
Drewnopodobne płytki na ścianie za łóżkiem? My jesteśmy na tak. Wnętrze prezentuje się ciepło i przytulnie, a cała aranżacja sypialni doskonale wpisuje się w modny styl skandynawski. Dzięki zastosowaniu mebli w podobnym, jasnym odcieniu uzyskano efekt spójnego i konsekwentnie urządzonego wnętrza. Drewnopodobna, gresowa posadzka w sypialni w stylu skandynawskim dobrze współpracuje z ogrzewaniem podłogowym – szybko się nagrzewa i dobrze oddaje ciepło do wnętrza sypialni. Płytki są bezpieczne dla dzieci i alergików – ogrzewane podłogowo powietrze nie unosi cząsteczek kurzu i roztoczy z powierzchni podłogi. Płytki łatwo utrzymamy w czystości podczas codziennego użytkowania.
4. Frezowany panel do sypialni
Ścianka wykonana z frezowanych płyt MDF w oryginalnym, nasyconym kolorze ożywi prostą aranżację sypialni z drewnem. Geometryczny wzór dodaje przestrzeni modnego dynamizmu. Turkusowa ściana oraz panel z matowym wykończeniem w tym samym kolorze doskonale do siebie pasują. Proste dekoracje w tym stylu możemy wykonać w większości zakładów stolarskich. Bogata oferta kolorystyczna lakierów do drewna pozwoli dopasować element do odcienia ściany, zagłówka mebla czy koloru tkanin w pomieszczeniu.
5. Nowoczesne struktury
Aranżacja łamiąca utarte schematy. Białe, tłoczone płytki doskonale odnajdują się w stylowej sypialni. Struktura układa się w wyraźny, geometryczny wzór, idealnie wpisujący się w aktualne trendy w urządzaniu wnętrz. Lekka forma łózka odsłania równie piękną podłogę z wielkoformatowych płytek imitujących beton. Iluzoryczna, szklana ścianka estetycznie wydziela strefę garderoby. Tafle z czarnymi profilami nie przytłaczają wnętrza i nadają mu oryginalny, nieco loftowy charakter.
6. Kamienie elewacyjne we wnętrzach
Płytki elewacyjne coraz śmielej wkraczają do wnętrz, nie tylko salonów i łazienek. Kamień imitujący pikowanie stworzą oryginalną, asymetryczną kompozycję z jasnym drewnem. Surowość wykończenia ścian ociepla ogromne, kontynentalne łóżko z miękkimi poduchami i przyjemny w dotyku dywan.
7. Sypialnia w rustykalnym klimacie
Sypialnia z wdzięcznym połączeniem rustykalnych belek i płytek imitujących ciosany kamień. Wnętrze przypomina uroczy domek w górach, dlatego w takiej sypialni zawsze poczujemy się jak na relaksujących wakacjach. Zapewni przyjemny, relaksujący klimat do odpoczynku po całym dniu w miejskim zgiełku. Deski na suficie wraz z imitacją podciągów możemy zamontować w nawet w małej sypialni w bloku.
8. Cegła w sypialni
Biała cegła na zagłówku to popularny motyw w sypialniach. Pasuje do wnętrz w stylach skandynawskim lub inspirowanych estetyką retro. Ściana za zagłówkiem wykończona płytkami elewacyjnymi imitującymi cegiełkę to ciekawy sposób na aranżację sypialni nastoletniej marzycielki. Struktura cegły wyeksponuje ulubione zdjęcia, świeczki i inne ulubione bibeloty. Wprowadzi ciekawy kontrapunkt dla miękkich tkanin i reszty pomieszczenia, utrzymanych w jasnych, neutralnych barwach.

9. Nowoczesny beton na ścianie
Beton architektoniczny to popularne rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach, jednak wiele osób szuka korzystniejszych cenowo alternatyw. Warto zwrócić uwagę na wielkoformatowe płytki gresowe. Gres barwiony w masie możemy układać na wiele sposobów, tworząc nieregularną, strukturalną powierzchnię z geometrycznymi podziałami. Im grubsze płytki, tym ciekawszy efekt dekoracyjny uzyskamy. Dlaczego zwracamy tutaj uwagę na barwienie gresów w masie? Jeśli chcemy uzyskać efekt strukturalnej powierzchni z nieregularnym osadzeniem płytek, musimy pamiętać o widocznych brzegach. Płytki barwione w masie mają jednolity lub bardzo zbliżony kolor w całym przekroju, dlatego widoczne ranty wystających elementów takiej kompozycji pozostaną estetyczne i nie będą odcinały się od koloru powierzchni.
10. Sypialnia z jasnym drewnem
Dzięki oryginalnej zabudowie ze ścianek gipsowo-kartonowych powstała niewielka wnęka na łóżko, wykończona jasnymi płytkami drewnopodobnymi. W estetyczny sposób ukrywa karnisze na suficie i wprowadza delikatną grę poziomów do wnętrza. Ten sam odcień płytek znajdziemy na posadzce, dzięki czemu aranżacja zyskała spójność i ciepły, skandynawski klimat. Neutralna baza jest doskonałym tłem dla pastelowych dodatków i szarej zabudowy.
Polecane artykuły:


