Projekt apartamentu na Złotej 44

Projekt apartamentu na Złotej 44

Złota 44 to naprawdę wyjątkowy adres na mapie Warszawy – prestiżowa inwestycja robi piorunujące wrażenie zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Przedstawiamy projekt wnętrz jednego z apartamentów o powierzchni 210 m2, przygotowany przez pracownię architektoniczną Tissu Architecture.
3:30 min
0
0

Apartament jest utrzymany w nowoczesnej estetyce. Od progu możemy poczuć industrialny charakter przestrzeni. Artystyczne instalacje z opraw oświetleniowych stworzone przez architektki przykuwają wzrok. - „Zależało nam przede wszystkim na tym, aby mieszkanie z oszałamiającym widokiem na panoramę stolicy odzwierciedlało zróżnicowaną specyfikę miasta. To był punkt wyjścia”mówią autorki projektu.


Wprawne oko dostrzeże w aranżacjach także inspiracje stylem art déco. Te nieco eklektyczne połączenie nadaje aranżacji świeży i niespotykany wygląd. Art Déco w zestawieniu z surowymi, loftowymi klimatami zaskakuje oryginalnością. Projektantkom zależało na uzyskaniu unikalnego efektu. - Projekt, który czerpie inspiracje z dawnych epok, jest ponadczasowy – zwracają uwagę architektki. Klasę apartamentu przy ul. Złotej 44 podkreślają surowe materiały i wykończenia najlepszej jakości. Betonowy sufit to wyraźny industrialny motyw, który nawiązuje do strzelistych wieżowców za oknami. W zestawieniu z miedzią, szlachetnymi kamieniami – czarnym, bogato użylonym Pietra Gray oraz żółtym kwarcytem nabiera elegancji. Całość kompozycji uspokaja naturalne drewno egzotyczne – mango oraz eukaliptus”.

Autor:
Redakcja
Data:
13.10.2021
Tissu Architecture_Złota 44 (4).jpg
Salon z designerskimi, futurystycznymi kanapami. Projekt: Tissu Architecture

Blask świateł

Jednym z najważniejszych elementów projektu było oświetlenie. Projektantki dobrały oprawy z doskonałym wyczuciem – monochromatyczna aranżacja została rozświetlona ciepłym światłem, sączącym się z designerskich opraw oświetleniowych. Dopełnia ją grą kolorowych akcentów pojawiających się na dodatkach, szkle i tapicerkach mebli. - „Proste, nowoczesne formy przełamałyśmy swobodnie zawieszonymi asymetrycznymi, spektakularnymi lampami, które tworzą artystyczne instalacje” – opowiadają architektki z Tissu Architecture.


Otwartą przestrzeń apartamentu dzielą na strefy funkcjonalną nie ściany, a ustawienie meli, szkło i właśnie oświetlenie. — „Zależało nam na tym, aby właściciel czuł olbrzymią swobodę i płynność przestrzeni, która dzięki dyskretnym zabiegom aranżacyjnym oraz dużej liczbie luster wydaje się jeszcze większa. Otwarty projekt wnętrza przy ul. Złotej 44 robi tym większe wrażenie, gdy poznamy rozkład deweloperski tego mieszkania – przestrzeń podzieloną na trzy sypialnie, dwie łazienki, oddzielną kuchnię i mały salon. Całość łączyły klaustrofobiczne, ciemne korytarzyki”.

Tissu Architecture_Złota 44 (3).jpg
Jadalnia z kobaltowymi krzesłami. Projekt: Tissu Architecture

- „Wszystkie pomieszczenia tworzą swobodną, otwartą przestrzeń. Chcieliśmy, by była zdefiniowana powtarzającymi się formami i materiałami. Stylistyka wnętrza ma podążać za otwartym widokiem na zachodnią i południową stronę stolicy” – opowiadają o inwestycji autorki projektu.


Serce apartamentu stanowi salon utrzymany w odcieniach czerni i bieli, z przykuwającymi wzrok linami świetlnymi lamp Noon TNK.01 L. Dominujący mebel to przeszklona witryna z dyskretnym oświetleniem. Froty mają geometryczne wzory, charakterystyczne dla stylu art déco. Centralny punkt zajmuje strefa wypoczynkowa, wyposażone w sofy  Repose marki OKHA o futurystycznie zaokrąglonych formach. Nie mogło zabraknąć również sztuki – w salonie zawisł duży obraz autorstwa Johnny’ego Abrahamsa.


Strefa wypoczynkowa niezauważalnie zmienia się w jadalnię. Tutaj stanął stół Sharp projektu Tissu o dynamicznych formach, otoczony welurowymi krzesłami firmy Casamania & Horm. Projektantki do wystroju jadalni dobrały ręcznie wykonywane lampy Bomma z Czech, których szklane abażury przypominają krople rosy.

Tissu Architecture_Złota 44 (1).jpg
Zabudowa kuchni zamknięta w designerskim kubiku. Projekt: Tissu Architecture.
Tissu Architecture_Złota 44 (2).jpg
Za praktyczną zabudową znajduje się wiele miejsca na przechowywanie. Projekt: Tissu Architecture.

Dekoracyjna kuchnia

Bezpośrednio z jadalnią sąsiaduje kuchnia – jest niesamowicie dekoracyjna. Ma formę wolnostojącego modułu o zaokrąglonym kształcie. Kapsuła stworzona przez projektantki ma przeszklone fronty z postarzanych luster. Za nimi można ukryć ciąg kuchenny z szafkami i blatem roboczym. Obok znajduje się wyspa ze stali szczotkowanej, przykryta blatem z kamienia Pietra Grey. Ten sam rodzaj wykończenia znalazł się również nad blatem. Zabudowa z piekarnikiem i ekspresem do kawy kontynuuje ażurowe motywy art deco i wizualnie łączy się z salonem.


Drewniane elementy są wykończone eukaliptusowym fornirem. Proste formy kuchni przełamuje plastyczna lampa ze zwisającym sznurem świetlnym. To oprawa Luke Lamp CO. Wyspie towarzyszą stołki barowe wykończone zieloną tapicerką.

Elegancka sypialnia i gabinet

W części prywatnej apartamentu znajduje się gabinet do pracy oraz sypialnia połączona z łazienką. Gabinet od sypialni oddziela podświetlany regał z przeszkleniami. Estetyka mebla również jest utrzymana w klimacie art déco. Mebel do pracy to szklane biurko Reflex, oświetlone lampami Flos WireLine. Inwestorzy mogą zasiąść przy nim w wygodnym, czerwonym fotelu Concord firmy Capdell. Wnętrze wykończone tapetą „Powitanie deszczu” marki Frezo. Obok, za przeszkloną ścianą znajduje się sypialnia z garderobą i łazienką. W sypialni wita nas ogromne łóżko oraz fotel Etcetera lounge chair. Wypoczynkowy nastrój sypialni budują odpowiedni dobrane oprawy oświetleniowe.

Tissu Architecture_Złota 44 (8).jpg
Widok na część sypialną apartamentu. Projekt: Tissu Architecture
Tissu Architecture_Złota 44 (5).jpg
Część do pracy w sypialni. Projekt: Tissu Architecture
Tissu Architecture_Złota 44 (7).jpg
Widok na strefę wejściową do strefy prywatnej z gabinetem, sypialnią i łazienką. Projekt: Tissu Architecture

Z sypialni możemy wejść bezpośrednio do łazienki master. Architektki urządziły ją w konsekwentny sposób, dzięki czemu nawiązuje do wystroju reszty mieszkania. Dominują tu odcienie czerni i bieli. Futurystyczną aranżację dopełnia szkło barwione i frezowany mdf w oliwkowym odcieniu. Nad umywalką znajduje się lustro OptiWhite. Światło w łazience miało być nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne, podkreślające kształty i faktury wyposażenia. Zostało zaplanowane bardzo dyskretnie – oprawy osadzono w taki sposób, aby wydobywały z pomieszczenia wszystkie atuty.

Tissu Architecture_Złota 44 (6).jpg
Łazienka master z wanną wolnostojącą. Projekt: Tissu Architecture.

Luksusowa łazienka

Łazienka dla gości zachwyca niczym pałacowa komnata. Nieduże wnętrze jest wykończone kwarcem na podłodze oraz barwionym szkłem na zabudowie z lustrem Optiwhite. Pomieszczenie ozdabia autorska grafika i okrągłą, zaprojektowana na zamówienie lampka autorstwa Tussu. W centralnym punkcie toalety stanęła designerska umywalka projektu Antonio Lupi, zestawiona z dekoracyjną baterią od Gessi.


- ”W łazience gościnnej światło podkreśla formy. Jest ukryte za szklanymi panelami, dzięki temu materiał staje się trójwymiarowy, lekki, ma zupełnie inny wymiar. Również w ramie lustra mamy ukryte światło Led – to nie tylko ozdoba, to światło, które ma za zadanie oświetlać twarz. Lampa w kształcie okręgu podkreśla grafikę na ścianie, jest zaprojektowana i wraz ze ścianą tworzy jedną całość” – mówią o aranżacji łazienki architektki.

Tissu Architecture_Złota 44 (9).jpg
Łazienka dla gości z wolnostojącą umywalką. Projekt: Tissu Architecture

Apartament położony przy Złotej 44 w doskonały sposób łączy dobre wzornictwo, piękne, naturalne materiały oraz sztukę i dodatki. Założeniem pracowni było stworzenie wnętrz ponadczasowych, jednak z dozą oryginalności i zaskoczenia. Stonowana paleta kolorystyczna z mocnymi akcentami i nieoczywiste zestawienia wzorów i faktur pozwoliły osiągnąć zamierzone efekty. Całość tworzy swobodną, otwartą przestrzeń, gdzie poszczególne pomieszczenia wzajemnie się przenikają.

-Chciałyśmy, by przestrzeń była zdefiniowana powtarzającymi się formami i materiałami. Stylistyka wnętrza ma podążać za otwartym widokiem na wciąż zmieniającą się Warszawę” – podsumowują projekt jego autorki.


Autor projektu TISSU Architecture: Agnieszka Zaremba, Magdalena Kostrzewa Świątek, Katarzyna Dąbek

Podobne artykuly

Włoski szyk i elegancja na 50m2
Stonowana, ciepła kolorystyka okraszona delikatnymi, złotymi akcentami i odcieniem soczystej maliny. Wysmakowane meble i...
Mieszkanie ze złotymi akcentami
95-metrowe mieszkanie na warszawskim Targówku zaprojektowano dla małżeństwa z dwójką dzieci. Zaglądamy do jasnych, przytulnych...