Przestrzeń szyta na miarę. Renowacja domu pod Warszawą

Przestrzeń szyta na miarę. Renowacja domu pod Warszawą

W jednym z podwarszawskich domów miała miejsce renowacja. Klienci zachwyceni pierwszym projektem zdecydowali się ponownie projekt powierzyć w ręce profesjonalistów z pracowni PRW Design. Tym razem ich zadaniem było odświeżenie przestrzeni, aby odpowiadała ona na aktualne potrzeby gospodarzy oraz współgrała ze zmieniającymi się trendami.
1:00 min
0
0

Miejsce z historią


Renowacja była dla nas okazją, by ponownie połączyć się z historią tego miejsca. Każdy wybór materiału, każda linia designu ma swoje uzasadnienie i historię, którą ponownie odkrywamy razem z mieszkańcami domu” - wyjaśnia architektka Katarzyna Skonieczko. Subtelna szarość i kremowa biel współgra w salonie z antracytową elegancją ścian. Zestawienie to tworzy efektowną głębię i ponadczasowy charakter aranżacji. Jasne zasłony pozwalają na modulowanie wpadającego światła, co nadaje wnętrzu miękkiego blasku i poczucia przestronności.

Autor:
Redakcja
Data:
09.04.2024
2 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

Głównym elementem strefy wypoczynkowej jest komfortowy narożnik, który zachęca do relaksu. O oświetlenie zadbają lampy Ballon od Bolia, które wykończone zostały w kolorze kości słoniowej, co jest ukłonem w stronę tradycyjnego rzemiosła. Do tego dobrano stonowany dywan z geometrycznym, czarnym wzorem, który wprowadza nową dynamikę do pomieszczenia.


1 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie
3 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

Transformacja kuchni

Centralnym punktem strefy kuchennej jest wyspa z ryflowaniem, które znajdziemy również w elementach wykonanej na wymiar zabudowy. Dopełniona została lśniącym granitem Black Forest  na blacie i nad strefą roboczą. Wszystkie znajdujące się meble oraz detale zostały zaprojektowane z myślną o ergonomii i estetyce. W strefie zamontowano oświetlenie marki Nowodvorski co stanowi wisienkę na torcie przemyślanej przestrzeni. Wygodę wszelkich wykonywanych prac gwarantują wysokiej klasy sprzęty AGD oraz zlewozmywak i bateria marki Blanco.

16 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie
17 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

Przeobrażenia łazienek

W łazienkach postawiono na funkcjonalność z luksusem. W głównej charakter podkreślono za pomocą płytek marki Tubądzin z kolekcji Grand Cave oraz Terrazo, które oddzielone zostały mosiężną płytką. Dla utrzymania ponadczasowości i stylu zabudowa zyskała ryflowania. Ponadto pod umywalką zamontowano granitowe blaty. Dla podkreślenia elegancji zawieszono lampy Kaspa Longis w złotym wykończeniu. Z kolei lekkości nadaje szklana półka pod umywalką. 

10 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie
11 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

W łazience dla gości widnieje wyszukany design w zestawieniu z subtelnymi barwami. Delikatną barierę między łazienką a salonem stanowi ryflowana szyba, która doskonale rozprasza światło, przy jednoczesnym zachowaniu poczucia przepływu i otwartości. Aranżacje dopełniono przy użyciu stonowanej palety barw z odcieniu brzoskwini i ziemistego terrazo, które razem prezentuje harmonijną całość. 

8 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie
6 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

Serce domowego azylu

Głębię i spokój w sypialni zachowano dzięki zastosowaniu matowych i spokojnych barw. Oprócz komfortowego łoża istotnym elementem stały się także lampy nocne marki Kaspa, które sprzyjają relaksowi. „Chcieliśmy, aby sypialnia stała się przestrzenią maksymalnie kojącą i intymną. Użycie tkanin o bogatej teksturze i ciepłych, neutralnych kolorach pomogło nam osiągnąć ten cel” - mówi Skonieczko. Na uwagę zasługują również starannie dobrane zasłony w odcieniu przygaszonego różu oraz dekoracje, które dodają charakteru bez zakłócania spokojnej atmosfery.

13 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

Nawet na niewielkim metrażu można przeprowadzić gruntowne zmiany, które nadadzą nowe życie wnętrzu. Tezę tę potwierdza również renowacja, wykonana we współpracy z pracownią PRW Design. „Każda przestrzeń, niezależnie od jej rozmiarów, ma potencjał, by stać się absolutnie wyjątkowa. Naszym zadaniem jako architektów jest odkrycie tego potencjału i przekształcenie go w przestrzeń, która nie tylko odpowiada na potrzeby mieszkańców, ale także inspiruje ich na co dzień. W PRW Design wierzymy, że odpowiedni design i przemyślane rozwiązania mogą całkowicie odmienić każde wnętrze, niezależnie od wyzwań, jakie stawia przed nami metraż” - podsumowuje Katarzyna Skonieczko z PRW Design.


Projekt: PRW Design

Fot.: Zdjęcia w obiektywie

4 PRW Design renowacja dom pod Warszawa fot Zdjecia w obiektywie-min.jpg
Fot. Zdjęcia w obiektywie

Polecane artykuły:

Ukłon w stronę włoskiego wzornictwa. Apartament na Foksal
Kamienica przy ul. Foksal jest jedną z lokalizacji, które robią imponujące wrażenie. Właśnie w tej doskonałej lokalizacji...
czytaj więcej
Pełen kontrastów apartament w stylu modern classic
Po przekroczeniu progu 77-metrowego apartamentu od razu można poczuć klimat wysmakowanych, klubowych wnętrz ocieplonych naturalnym...
czytaj więcej