Pełen kontrastów apartament w stylu modern classic

Pełen kontrastów apartament w stylu modern classic

Po przekroczeniu progu 77-metrowego apartamentu od razu można poczuć klimat wysmakowanych, klubowych wnętrz ocieplonych naturalnym drewnem. W aranżacji dominują nieoczywiste odcienie kamienia, lustrzane tafle i nieoczywista gra faktur. Młody inwestor zakochany w stolicy dzięki pracowni Decoroom zyskał swój wymarzony azyl.
1:00 min
0
0

Niebagatelne rozwiązania


Współczesny wymiar luksusu nie oznacza wnętrz zatopionych w złocie. Obecnie przyjmuje się, że jest im takie, które zostało w pełni dopasowane do stylu życia i codziennych rytuałów, a do tego maksymalnie funkcjonalne. Architekci z pracowni Decoroom – Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek - mają tego świadomość, zatem stworzyli oni aranżację, w której znajduje się wiele praktycznych i przemyślanych rozwiązań. Do tego, we wnętrzu pojawiają się również dyskretnie połyskujące detale zestawione z ciemnym spiekiem kwarcowym imitującym kamień oraz drewnem. Warto podkreślić, że w tym przypadku jakość idzie w parze z komfortem, dlatego już na pierwotnym etapie prac architekci zaproponowali istotne zmiany w układzie funkcjonalnym

Autor:
Redakcja
Data:
26.03.2024
Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-1-min.jpg
Fot. PionPoziom

Zaproponowaliśmy wcielenie przestrzeni korytarza do sypialni, co pozwoliło nam uzyskać więcej przestrzeni na pojemną szafę. Natomiast dzięki wyburzeniu ścianki w kuchni uzyskaliśmy otwarty, pełny światła dziennego salon z aneksem kuchennym. Inwestorowi zależało na powiększeniu strefy dziennej, więc wyburzyliśmy także otwór drzwiowy do salonu, co sprawiło, że płynnie przechodzi on w strefę wejściową i daje poczucie przestrzenności – podkreśla architekt wnętrz Łukasz Radecki.

Ergonomiczna strefa kuchenna

Kuchnia niewątpliwie stanowi serce apartamentu, znajdując się w centralnym punkcie strefy dziennej, która łączy się z miejscem dedykowanym relaksowi oraz jadalnią. Na szczególną uwagę zasługuje oryginalny fornir z drewna teakowego na frontach górnych szafek kuchennych, który idealnie komponuje się z antracytową oprawą pozostałej zabudowy meblowej i spiekiem o subtelnym użyleniu. W zabudowie znajduje się również podświetlana, przeszklona gablota, przeznaczona do ekspozycji szkła i zastawy.

Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-15-min.jpg
Fot. PionPoziom

Jedną z istotniejszych części zabudowy jest wielofunkcyjna wyspa kuchenna. Spełnia funkcję dodatkowej przestrzeni roboczej oraz stołu do spożywania posiłków. Zamontowano w niej również estetyczną winiarkę oraz praktyczny system cargo. Co istotne, zabudowa kuchenna została wykonana w stolarni Decoroom według indywidualnego projektu, z zachowaniem dbałości o każdy detal. W strefie jadalnianej znajduje się stół z blatem, który tworzy spójną aranżację z teakowym fornirem zestawionym z kompletem eleganckich, tapicerowanych aksamitem krzeseł.   

Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-14-min.jpg
Fot. PionPoziom
Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-16-min.jpg
Fot. PionPoziom

Wytworny salon

Pomieszczenia te subtelnie przechodzą w otwarty salon, który stworzony został z myślą o relaksie. Przy wyspie kuchennej ustawiono designerski narożnik z piaskowym obiciem, które intrygująco kontrastuje ze zdecydowanie ciemniejszą kuchnią oraz podłogą w odcieniu Dąb Chestnut Grande. Na pierwszy plan wychodzi jednak wykończona ciemnym marmurem ściana TV. W części szafki zamontowano biokominek, który zapewnia aranżacji szlachetność w stylu oldmoney. Do niego prowadzi imponujący hol z dużą ilością praktycznych szaf z lustrzanymi frontami, które optycznie powiększają przestrzeń. Wisienką na torcie jest komfortowe, tapicerowane siedzisko.

Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-17-min.jpg
Fot. PionPoziom
Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-8-min.jpg
Fot. PionPoziom

Chwila wytchnienia

Za dyskretnymi drzwiami wyodrębniono przestrzeń na niewielki gabinet, sypialnię, łazienkę oraz oddzielną toaletę. Sypialnię zachowano w ciemnych tonach i nawiązano ją stylistycznie do pozostałych pomieszczeń. Na ścianie za komfortowym łożem położono laminat z motywem marmuru. Pozostałą część ściany pokryto ozdobnym panelem z precyzyjnie wyciętymi geometrycznymi ornamentami, pokrytymi fornirem. Dla podkreślenia efektu zostały one podświetlone klimatycznymi ledami oraz złotymi listwami. Kropkę nad i stanowią szafki nocne i pojemna szafa pokryta barwionym szkłem. 

Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-4-min.jpg
Fot. PionPoziom
Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-5-min.jpg
Fot. PionPoziom

Komfort w apartamencie jest sprawą kluczową. Dlatego też wydzielono w nim miejsce na łazienkę oraz osobą toaletę, które razem tworzą spójną kompozycję. W pomieszczeniach znajdują się wysokiej klasy gresy imitujące kamień i drewno oraz ponadczasowa ceramika w złamanej bieli. Do tego zdecydowano się dopełniającą aranżację armaturę cenionej marki Omnires. W łazience zamontowano wannę z minimalistycznym parawanem, co zapewnia możliwość wzięcia zarówno szybkiego prysznica, jak i relaksującej kąpieli. W wysokiej zabudowie wykonanej na wymiar ukryto pralkę z suszarką, aby nie zakłócała aranżacji wnętrza.


Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architektki wnętrz Decoroom

Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling

Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-18-min.jpg
Fot. PionPoziom
Ananasowa Decoroom fot.PionPoziom mini-2-min.jpg
Fot. PionPoziom

Polecane artykuły:

Tak mieszka Agnieszka Lesiuk z Art Design Studio
Od progu wita nas jasna kolorystyka, klasyczne elementy i detale w klimacie glamour. Jednak najważniejszym elementem wnętrz...
czytaj więcej
Męska kawalerka nad miastem
Na jednym z wyższych pięter drapacza chmur w centrum stolicy znajduje się 77-metrowy apartament. Jest on wymarzonym lokum...
czytaj więcej