Tak mieszka Agnieszka Lesiuk z Art Design Studio

Tak mieszka Agnieszka Lesiuk z Art Design Studio

Od progu wita nas jasna kolorystyka, klasyczne elementy i detale w klimacie glamour. Jednak najważniejszym elementem wnętrz jest sztuka, która, jak twierdzi właścicielka tego domu, sama nas wybiera. To wnętrza domu architektki Agnieszki Lesiuk, właścicielki Art Design Studio, które zaprojektowała dla samej siebie i swojej rodziny. W codziennym życiu towarzyszą Agnieszce obrazy Magdaleny Lenartowicz. Sztuka miała w aranżacji swoje miejsce jeszcze zanim wprowadzili się właściciele.
2:00 min
0
0

Przestronny dom jest jasny i przytulny, z dodatkiem eleganckiej czerni i złota. Zanim wnętrza otrzymały obecny wygląd, architektka długo zastanawiała się nad koncepcją wystroju. Przez lata zdobywała wiedzę i doświadczenia podczas pracy przy wnętrzch klientów, ale projektowanie prywatnego domu to jedno z największych wyzwań dla architekta wnętrz.

Autor:
Redakcja
Data:
25.03.2024
Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia1 Duży.png
Agnieszka Lesiuk, Fot. Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

- Wnętrze mojego domu dojrzewało. Ono tak wcale nie wyglądało w momencie, kiedy się wprowadzałam. Wiedziałam, że to nie jest to do czego zmierzam. Czekałam aż poczuję je całą sobą! Długo się zastanawiałam nad stylem, który będzie dominował. Często projektuję moim klientom bardzo odważne kolorystycznie wnętrza, stosuję wzorzyste tapety, przeróżne dekory z lameli czy ledowe podświetlenia - takie trochę z efektem wow! Nie byłam jednak pewna czy ja chcę mieszkać w takim wnętrzu, czy ono będzie naprawdę moje. I taką drogą eliminacji doszłam do wniosku, że na pewno nie, że potrzebuję czegoś spokojnego, stonowanego, ponadczasowego i przede wszystkim w jasnych kolorach – opowiada Agnieszka Lesiuk.

Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia683A7609-Edit-Edit-Edit Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch
Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia683A7612-Edit-Edit-Edit Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

Dom jest jasny i komfortowy. Prywatna oaza jest sprzyja wypoczynku w gronie najbliższych, jednak nie brakuje jej wnętrzarskiego smaku. Neutralna paleta kolorystyka została uzupełniona przez akcenty czerni i złote dodatki. Ten szlachetny kolor jest szczególnie bliski sercu Agnieszki Lesiuk.

Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia7 Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch
Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia4 (1) Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

Równie istotna jest sztuka. Nie stanowi dominanty w aranżacji, jednak jest jednym z najważniejszych elementów wnętrz domu architektki. Agnieszka Lesiuk od początku wiedziała, że obrazy i rzeźby staną się integralną częścią wystroju domu rodzinnego, jednak nie każdy z nich od razu wprowadził się do niego od razu z właścicielami.

Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia5 Duży.jpg
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

- Tym, czego nie mogło zabraknąć w moim domu jest sztuka. Ogólnie pojęta, bo też na początku nie potrafiłam się zdecydować czy to będą rzeźby, obrazy, czy może sztuka użytkowa. Stworzyłam jednak dla niej przestrzeń. Ostatecznie zdecydowałam się na obrazy Magdaleny Lenartowicz, które jak tylko zagościły w moim domu to wiedziałam, że to jest to! Są nieingerujące, dosyć neutralne i plastyczne.  Te obrazy żyją w zależności od tego, jak pada światło, z której strony patrzymy... Dzięki temu każdy z nas ma zupełnie inny odbiór, kontemplując te same dzieło – wyjaśnia architektka. - Wszystkim polecam takie obcowanie ze sztuką. Wybieranie jej z Internetu, ze zdjęć jedynie mija się z celem. To trzeba poczuć całym sobą. To bowiem sztuka wybiera nas, a nie my ją – dodaje Agnieszka Lesiuk.

Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia6 Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

Zarówno architektka, jak i inni domownicy czują się dobrze, obcując codziennie ze sztuką. Wnętrza odzwierciedlają osobowość ich mieszkańców. Abstrakcyjne obrazy o plastycznym charakterze doskonale podkreślają wystrój wnętrz. Znalazły się tu klasyczne i uniwersalne formy oraz ponadzasowa kolorystyka, którą przełamują czarne akcenty. Całość została delikatnie podkreślona złotem i dekoracyjnym oświetleniem, które jest ukłonem w stronę ulubionego stylu architektki. W tych wnętrzach nic nie jest przypadkowe – nawet włącznki i kontakty są idealnie dopasowane. Architektka wybrała produkty marki Kontakt Simon, której jest ambasadorką. Do prywatnych wnętrz trawił więc biały osprzęt udekorowany subtelną, złotą ramką z serii Simon 82 Detail.

- Często łączę style. Bardzo lubię elementy glamour zestawiać z nowoczesnymi akcentami. Chętnie też czerpię z klasyki. Umiejętne wykorzystanie różnych stylów, aranżacyjnych detali i dopasowanie tego do całości otwiera całkiem nowe możliwości projektowe – wyznaje architekt.

Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia683A7649-Edit-Edit Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch
Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia2 Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

Podczas pracy nad projektem własnego domu, Agnieszka Lesiuk w pełni te możliwości wykorzystała. Jednak wnętrza dla własnej rodziny wymagały licznych kompromisów.

- Trzeba otwarcie powiedzieć, że to jest nie tylko moje wnętrze. To dom czteroosobowej rodziny. Mam wrażenie, że bardzo ciężko jest architektowi, przynajmniej z mojego punktu widzenia, samodzielnie zaprojektować własne wnętrza, gdy mieszka się z rodziną. Nie są ono efektem tylko mojego projektu. Mój mąż był równie zaangażowany, wszystko było razem uzgadniane. Często miał swoje pomysły, które zostały przedyskutowane i niejednokrotnie zrealizowane. Jest tutaj naprawdę wiele kompromisów… – opowiada.


Kompromisy nigdy nie dotyczyły jednak funkcjonalności. Zachowanie zasad ergonomii, praktycznych rozwiązań oraz ścisłe dostosowanie ich do codziennej rutyny i potrzeb domowników. Nie są to elementy widoczne na pierwszy rzut oka, jednak najistotniejsze w pracy architekta.

Projekt Agnieszka Lesiuk Fot. Mufka Fotografia3 Duży.png
Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

- W swojej pracy skupiam się na tym, żeby funkcjonalność szła w parze z design, z wybranym stylem. Tym od czego zawsze zaczynam projekt jest właśnie funkcja, a więc przede wszystkim odpowiedź na potrzeby domowników. Tu akurat naszej czwórki. Stąd mamy duży stół w jadalni z opcją rozstawiania, spory blat roboczy, wygodny zlew – rzeczy użytkowe zaprojektowane pod nasz styl życia. Duży narożnik, bo też jesteśmy dużą rodziną. Lubimy gości, więc musimy mieć wystarczająco miejsc do siedzenia, tak by ugościć każdego. Nasz salon jest dosyć przestronny, dlatego mogliśmy pokusić się na wstawienie narożnika w kształcie litery U. To bardzo wygodny mebel, na którym każdy z domowników ma swoje ulubione miejsce do wypoczynku – konkluduje z uśmiechem architektka.


Projekt: Agnieszka Lesiuk, Art Design Studio

Zdjęcia: Mufka Fotografia Dagmara Maroszek- Bździuch

Podobne artykuły

Męska kawalerka nad miastem
Na jednym z wyższych pięter drapacza chmur w centrum stolicy znajduje się 77-metrowy apartament. Jest on wymarzonym lokum...
czytaj więcej
Nastrojowy eklektyzm w ciemnej tonacji
Inwestorzy od razu wiedzieli, jakie jest ich wymarzone wnętrze. Przede wszystkim chcieli, aby skąpane było w nastrojowej...
czytaj więcej