Nastrojowy eklektyzm w ciemnej tonacji

Nastrojowy eklektyzm w ciemnej tonacji

Inwestorzy od razu wiedzieli, jakie jest ich wymarzone wnętrze. Przede wszystkim chcieli, aby skąpane było w nastrojowej palecie barw. Idealnym zestawieniem jest połączenie zabiegów aranżacyjnych z odpowiednio przemyślanymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, dopasowanymi do potrzeb mieszkańców.
1:00 min
0
0

Wśród porośniętych lasem gór


W okolicach Nowego Sącza powstaje 180-metrowy parterowy dom kanadyjski, w którym zamieszka para z nastoletnią córką. – O projekt wnętrz inwestorzy zwrócili się do nas na etapie starań o pozwolenie na budowę. To doskonały moment i świetna decyzja. We współpracy z architektem projektującym bryłę domu byłyśmy w stanie wypracować szczegóły układu wnętrz i przebiegu instalacji, tak by prace nad wykończeniem oraz aranżacją nie wymagały wprowadzania przeróbek. W ten sposób najłatwiej obniża się koszty oraz skraca czas realizacji – mówi Katarzyna Abramowicz, która wraz z Katarzyną Kukułką i Pauliną Bednarz opracowała prezentowany projekt. Na wyraźną prośbę gospodarzy w aranżacji króluje paleta ciemnych barw z kolorystycznymi akcentami. We wnętrzu dominują zatem czarno-brązowe odcienie drewna, grafitowe i szare wzory kamieni oraz akcenty miedzi.

Autor:
Redakcja
Data:
21.03.2024
CZĘŚĆ DZIENNA 1-1-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Miedź i oranż

Atutem położenia nieruchomości jest pokaźny ogród, który w bezpośredni sposób graniczy z malowniczą przyrodą pogranicza Małopolski i Tatr. W związku z tym gospodarze zdecydowali się na budynek parterowy, co pozwoli na uzyskanie efektu łączności wnętrz z otoczeniem. Po przekroczeniu progu mijamy wiatrołap i znajdujemy się w holu. – Obok znajduje się duży garaż z miejscem do majsterkowania, przestrzeń z minisiłownią, praktyczna przestrzeń do przechowywania, a także pomieszczenie gospodarcze – zdradza Katarzyna Abramowicz. Gości wita elegancka kompozycja konsoli na tle wielkiego lustra z parą ozdobnych kinkietów. Nieopodal znajduje się otwarta strefa dzienna, a po drugiej stronie domu umieszczono pomieszczenia prywatne.

HOL 1-0-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
HOL 1-1-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

W aranżacji strefy dziennej dominują odcienie brązów, bordo i czerni, które rozświetlone zostały akcentami kolory ceglastego, połyskliwej miedzi i soczystego oranżu. – Z tego metalu wykonane są m.in. fronty modernistycznej szafki TV i awangardowa, wielościenna bryła stolika kawowego – wymienia architektka z Mango Investments. Pomarańcze widnieją również w postaci klosza kulistej lampy, w splotach dywany oraz na abstrakcyjnych obrazach. 

CZĘŚĆ DZIENNA 1-0-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Ponadto kolor oranżu dostrzeżmy w postaci krzeseł stojących wokół okrągłego stołu. Nad nimi zawieszono ozdobne lampy z nowoczesną estetyką. Z jadalnią sąsiaduje kuchnia. – Była dla naszych klientów bardzo ważna, bo inwestorka lubi gotować. Z tego powodu zaproponowaliśmy wprowadzenie tu wyspy, która integruje domowników i gości w trakcie wspólnych działań kulinarnych – mówi Katarzyna Abramowicz.

CZĘŚĆ DZIENNA 1-2-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Nie znaczy to jednak, że wszystkie sprawy kuchenne są na widoku. Blaty robocze od strony jadalni osłania podwyższona część barkowa, z kolei od strony holu – ażurowy regał z miedzianymi akcentami, mieszczący elegancką zastawę szklaną. Istotnym elementem domu jest imponująca spiżarnia, w której przechowywane są nie tylko produkty spożywcze, ale i również urządzenia kuchenne. Zależało nam, by nie walczyć z tą przestrzenią. Chciałyśmy, aby spędzanie czasu w kuchni było czystą przyjemnością – objaśnia architektka. 

CZĘŚĆ DZIENNA 1-3-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
CZĘŚĆ DZIENNA 1-4-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
SPIŻARNIA POPRAWA 1-min.png
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Nastrój nocy

W sypialni małżeństwa główną rolę odgrywa masywny slab kamienia znajdujący się za wezgłowiem łóżka. Jest to akcent zaczerpnięty wprost z majestatu Tatr, który otwiera wnętrze na naturę. Przytulności wnętrzu nadają duże płaszczyzny drewna. Wiele czasu poświęciłyśmy zoptymalizowaniu układu funkcjonalnego domu między innymi pod kątem dobrej organizacji miejsca do przechowywania – tłumaczy Katarzyna Abramowicz. – Analizy niezliczonych wariantów planu pokazały, że najlepszy z perspektywy potrzeb inwestorów rezultat da powiększenie garderoby o część sypialni. W ten sposób powstała przytulna, stonowana przestrzeń do przechowywania ubrań i dodatków, która dodatkowo kryje w sobie pralkę i suszarkę – mówi. 

b5_4-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Pokój córki zachowano w harmonii z pozostałymi pomieszczeniami w domu. Zachowano jednak indywidualny charakter pomieszczenia.  – W pokoju córki państwa domu o charakterze wnętrza decydują elementy postindustrialne, takie jak motyw stalowej siatki na panelu za łóżkiem, loftowy sznur żarówek czy neon w kształcie błyskawicy. Kolorytu dodają wnętrzu plakaty ulubionych zespołów z kręgu rocka alternatywnego – wylicza architektka. Sypialni towarzyszy garderoba godna gwiazdy. 

POKÓJ CÓRKI 1-2-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
POKÓJ CÓRKI 1-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Udało się również wyodrębnić pokój gościnny z miejscem do pracy. W pomieszczeniu znajduje się zatem funkcjonalny regał z podświetleniem oraz niewielkie biurko. Z drugiej strony, na tle tapety z motywem dżungli, stanęła rozkładana kanapa.

GABINET 1-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments
GABINET 1-1-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Ukłon ku Japonii

Łazienka została zainspirowana stylem japandi. Jest zatem swoistym spotkaniem skandynawskiej prostoty z japońskim wyrafinowaniem. W pomieszczeniu znajduje się duże okno, za którym widnieje imponujący widok na górskie pasma. Warto zauważyć, że na tle innych pomieszczeń, łazienka jest stosunkowo jasna, mimo iż w jej wnętrzu znajduje się ciemna podłoga, sufit, pas ścienny oraz wanna wolnostojąca, która jest czarna z zewnątrz. Eleganckie faktury, ciepłe odcienie drewna i miedziana armatura sprawiają, iż aranżacja ta jest niezwykle przytulna i skłania do relaksu.


Fot. Materiały prasowe Mango Investments

ŁAZIENKA 1-min.JPG
Fot. Materiały prasowe Mango Investments

Polecane artykuły:

Okazały dom z siłownią w Krakowie
W jednej z Krakowskiej dzielnic znajduje się piękny dom z pokaźnym metrażem. Jednak para przedsiębiorców uznała, iż jest...
czytaj więcej
Daleki Wschód w centrum stolicy
To mieszkanie należy do młodego mężczyzny, zafascynowanego kulturą Japonii. Szczególnie interesuje się tradycyjnymi sztukami...
czytaj więcej