Suszarka na pranie – zalety i wady. Jak wybrać?

Suszarka na pranie – zalety i wady. Jak wybrać?

Suszenie ubrań w elektrycznej suszarce to dobre rozwiązanie dla każdego, komu zależy na szybkim usunięciu wilgoci z odzieży. Takie urządzenie pozwala ponadto na oszczędność miejsca w domu lub mieszkaniu, co jest niemożliwe przy tradycyjnych suszarkach stojących. Jak wiadomo, więcej miejsca to także komfort i wygoda podczas wykonywania innych codziennych czynności.
4:00 min
0
0

Zalety i wady elektrycznej suszarki do prania

Suszarka na pranie znajduje się w każdym domu. Klasyczne suszarki zajmują jednak dużo miejsca, co może utrudniać codziennie funkcjonowanie. Ponadto w taki sposób pranie suszy się znacznie dłużej niż przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Suszarka elektryczna rozmiarem zbliżona jest do pralki i najczęściej stawia się ją obok lub właśnie nad nią. Zalet tego rodzaju AGD jest wiele. Przede wszystkim błyskawiczne suszenie ubrań – optymalny program zajmuje zaledwie około 15 minut. Tekstylia wyjęte z suszarki nie są zawilgocone i przyjemnie pachną. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu nie gromadzi się wilgoć. Dużym plusem jest także bezproblemowe usuwanie zwierzęcej sierści.
Modele wyposażone w program parowy mogą zastąpić prasowanie. Powszechnie panujący mit mówi o niszczeniu delikatnych ubrań podczas suszenia. Nie jest jednak prawda. Najnowsze modele umożliwiają ustawienie programu dopasowanego do konkretnego materiału, w tym wełny. Wadą jest z pewnością cena, która znacznie przewyższa koszt stojących suszarek. Średnio za urządzenie trzeba zapłacić około 1500-2000 złotych. Cena zależy przede wszystkim od klasy energetycznej oraz stopnia zaawansowania określonego modelu.

Autor:
Redakcja
Data:
27.01.2020
a9ca1a7975de3182491ce5e6475da61d.jpg

Jak wybrać suszarkę do prania?

Rynkowa oferta suszarek jest bogata i bardzo zróżnicowana. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pozwolą na wybór idealnego modelu. Pierwszym z nich jest ładowność bębna. Jego wielkość i udźwig powinno się dopasować do liczby domowników. Najbardziej kompaktowe urządzenia cechują się pojemnością 3-4 kg, a większe nawet do 7 kg. Nie mniej ważna jest klasa energetyczna. Najlepiej wybrać suszarkę oznaczoną symbolem A+, A++ lub A+++.


Ponadto należy zwrócić uwagę na wielkość zbiornika na wodę oraz liczbę programów, które posiada suszarka. Przydatne są również dodatkowe funkcje, w tym: ważenia wsadu, dwukierunkowej pracy bębna, redukcji zagnieceń oraz opóźnionego startu. Standardowe rozmiary sprzętu wynoszą 59-65 cm szerokości oraz 44-80 cm głębokości. Aby suszarka zajmowała możliwie najmniej miejsca, warto postawić ją we wnęce. Osoby, które nie mają takiej możliwości, mogą zainwestować w pralko-suszarkę.

Podobne artykuły

Ogrzewanie podłogowe - wady i zalety
Ciepła, przyjemna w dotyku podłoga powoli staje się standardem w nowoczesnych wnętrzach. Ogrzewanie podłogowe świetnie sprawdza...
czytaj więcej
Jak układać płytki podłogowe?
Trwała i estetyczna okładzina podłogowa stanowi podstawę każdej aranżacji wnętrza. Posadzka wyłożona płytkami to uniwersalne...
czytaj więcej