Szarość i biel w krakowskim mieszkaniu

Szarość i biel w krakowskim mieszkaniu

Praktyczne, piękne, spójne i wygodne – wszystkie te słowa opisują mieszkanie zaprojektowane przez reprezentującą pracownię Grid Ewę Tabakowską. Materiały wykończeniowe zastosowane podczas realizacji pochodzą z oferty sieci salonów Dekorian Home.
3:00 min
0
0

Mieszkanie, które dziś odwiedzimy, znajdujące się w północnej części Krakowa, w dzielnicy Prądnik Czerwony. Lokal został nabyty na rynku wtórnym wraz z pełnym wyposażeniem. Inwestorzy planowali początkowo jedynie drobne poprawki.


– Skończyło się, jak to zwykle bywa w takich przypadkach. Z dawnego wnętrza została tylko drewniana podłoga – śmieje się architektka. 

Autor:
Redakcja
Data:
15.12.2021
Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (5).jpg
Wnętrza w mieszkaniu cechuje spójna, stonowana kolorystyka. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Praktycznie i przytulnie

Nabywcy mieszkania od samego początku mieli określoną wizję swojego 90. metrowego wnętrza. Inwestorzy są fanami minimalistycznego, nowoczesnego stylu i podkreślili to już podczas pierwszej rozmowy z projektantką. Mieszkanie ma przede wszystkim służyć wypoczynkowi po pracy. 

Realizacja Grid, fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz, stylizacja Ewa Tabakowska 4.jpg
W jadalni znajduje się stół z sześcioma, tapicerowanymi krzesłami. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Wnętrza zdobi harmonijne połączenie odcieni szarości oraz bieli. Kompozycję dopełnia struktura naturalnego dębu, zdobiąca podłogę i część elementów wyposażenia, która ociepla i nadaje przytulny charakter. Nie ma tu miejsca na przypadek, projektantka dopilnowała, by wszystko posiadało aspekt praktyczny. Takie podejście do wnętrza sprzyja zachowaniu ładu i porządku.


Gospodarze bardzo dużo podróżują, ze świata przywożą liczne pamiątki, zaprojektowanie dla nich miejsc do ekspozycji również było ważnym elementem projektu – mówi Ewa Tabakowska.

Strefa wejścia

Od progu wita nas długi hol, który prowadzi do przestrzeni dziennej - salonu z aneksem kuchennym. Z jednej strony korytarza mamy białe, gładkie fronty meblowe, z drugiej zaś strukturę imitującą beton.


– Jednym z najtrudniejszych wyzwań projektowych okazała się aranżacja holu, prowadzącego do części dziennej – wspomina projektantka – Głównym założeniem było uzyskanie minimalistycznego charakteru tej przestrzeni oraz zastosowanie trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów wykończeniowych – dodaje architektka.

Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (2).jpg
Charakterystyczny tynk firmy Metropolis na ścianie dodaje charakterystyczny, postindustrialny akcent w aranżacji holu. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Część dzienna

Wysoka jakość materiałów wykończeniowych była jedną z głównych kwestii poruszonych przez inwestorów na spotkaniu. Dlatego też w strefie dziennej postawiono na piękne i trwałe spieki kwarcowe. Można je dostrzec zarówno w roli blatu kuchennego, jak i na ścianie. To właśnie tam, w otoczeniu tradycyjnej zabudowy kuchennej znajduje się elektryczna płyta grzewcza, zlewozmywak oraz piekarnik. Pod drugą ścianą, w zabudowie, znajduje się dwudrzwiowa lodówka wyposażona w podajnik wody i kostkarkę do lodu. Obok znajduje się druga, niewielka lodówka, przeznaczona do chłodzenia wina.


Z pewnością geometryczne formy i minimalna ilość zastosowanych materiałów zabudowy kuchennej pozwoliły uzyskać efekt czystej, jednak funkcjonalnej przestrzeni – podkreśla architektka.

Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (4).jpg
Włoskie spieki kwarcowe Laminam doskonale wkomponowują się w wystrój wnętrza. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Aneks kuchenny oraz strefę wypoczynkową oddziela piękny, drewniany stół w towarzystwie krzeseł o nowoczesnej linii. Uwagę zwracają także oryginalne oświetlenie. Najbardziej wyrazisty element salonu stanowi niebieska sofa w towarzystwie okrągłego stolika kawowego naprzeciwko telewizora. Pomimo minimalistycznego wystroju, wnętrze pozostaje bardzo przytulne dzięki elementom takim jak lejące się zasłony, poduszki oraz pikowane, wygodne siedziska krzeseł, które ocieplają przestrzeń.

Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (9).jpg
Oświetlenie Pleat Box firmy Marset przyciąga uwagę prostą, ale zarazem oryginalną formą. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Jasna sypialnia

Przestrzeń sypialni pod względem stylu i kolorystyki jest bardzo spójna zresztą wystroju mieszkania. We wnętrzu króluje komfortowe łóżko z tapicerowanym, szarym zagłówkiem. Wystrój uzupełniają niewielkie szafki nocne wykonane z naturalnego drewna. W sypialni znajduje się także miejsce na do pracy w postaci prostego, drewnianego biurka. Wnętrze dopełnia biała, pojemna szafa. Uwagę zwraca pozioma, wpuszczona w jej korpus, dębowa szafka. 

Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (1).jpg
Pomieszczenia w mieszkaniu cechuje minimalistyczny, ale zarazem komfortowy wystrój. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz
Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (10).jpg
Proste drewniane biurko, podobnie jak szafki przy łóżku, zostało wykonane przez firmę Minko. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Minimalistyczna łazienka

W mieszkaniu zaprojektowano niewielką łazienkę oraz oddzielną toaletę. Podłogę w toalecie wykończona ozdobnymi, heksagonalnymi płytkami w białym, szarym i niebieskim kolorze. Resztę pomieszczenia zdobi nieskazitelna biel. Z kolei łazienka wykończona jest wielkoformatowymi, szarymi, gresowymi płytami, dla których przeciwwagę stanowią białe elementy. Wygospodarowano tu miejsce zarówno na wannę, jak i kabinę prysznicową. Wystrój uzupełniają minimalistyczne, czarne baterie podtynkowe.

Dekorian Kraków fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz (8).jpg
Czarna, podtynkowa armatura stanowi ozdobę minimalistycznego wnętrza. Fot. Szymon Konik, Norbert Adamowicz

Wnętrze zostało zaaranżowane z dbałością o każdy detal. W prostym, ale zarazem estetycznym wystroju każdy element został dobrze przemyślany. Mieszkanie cechuje spójność i praktyczność połączone z komfortem wypoczynku.

Zobacz również:

Apartament w doskonałej Harmonii
Osiedle Harmonia Oliwska jest położone w malowniczym zakątku Gdańska, tuż obok historycznego Parku Oliwskiego. Mieszkańcy...
czytaj więcej
Jasne mieszkanie w bieli i szarości
W mieszkaniu na podwarszawskiej Białołęce króluje biel, szarości złote dodatki. We wnętrzu zadbano o spójne detale, które...
czytaj więcej