Tworzywa solid surface
Właściwości tworzyw solid surface
Dzięki swoim właściwościom tworzywo nadaje się do realizacji wielu projektów na wymiar i na indywidualne zamówienie. Jest łatwe w obróbce i termoplastyczne. Przy jego pomocy możemy stworzyć jednolite płaszczyzny bez widocznych podziałów np. na blatach kuchennych czy łazienkowych. Nadaje się do wykonania wszelkiego rodzaju fantazyjnych krzywizn i estetycznych łuków. To lekki materiał, dzięki czemu jego cienkie arkusze możemy wykorzystać na frontach mebli i ścianach.
Konglomerat to materiał ciepły i przyjemny w dotyku. Jest trwały i całkowicie wodoodporny, dzięki czemu możemy wykorzystać go w pomieszczeniach mokrych. Łatwo go utrzymać w higienicznej czystości, nadaje się na powierzchnie mające kontakt z jedzeniem. Szeroka gama kolorystyczna i bogata oferta armatury i akcesoriów wykonanych z tworzywa sprawia, że możemy skompletować piękny blat i umywalkę lub zlewozmywak o jednolitej powierzchni. To nowa jakość w dziedzinie wyposażenia i wykończenia wnętrz.
Tworzywa solid surface Świetnie komponują się z innymi nowoczesnymi materiałami, takimi jak szkło, akryl lub stal nierdzewna. To sprawdzony sposób na unikatową aranżację wnętrz!
Najpopularniejsze rodzaje materiału solid surface
W zależności od konkretnego przeznaczenia i indywidualnych oczekiwań co do właściwości materiału możemy wybrać spośród produktów typu Corian, Tristone, Silestone czy Hanex. Kompozyt, lany marmur czy Sentec to tylko kilka z nazw handlowych materiałów typu solid surface dostępnych na rynku, które możemy z powodzeniem zastosować we wnętrzach mieszkalnych.
Gdzie możemy zastosować solid surface?
Konglomerat syntetyczny jest dobrze znany i ceniony w budynkach użyteczności publicznej, barach i restauracjach, a nawet w szpitalach. W domu najlepiej sprawdzi się na blatach meblowych w kuchni lub w łazience, jako materiał na zlewy granitowe i umywalki. Świetnie wyglądają również designerskie dodatki, takie jak wieszaki lub podstawki wykonane z tworzyw solid surface. Ciekawą formą dekoracji są również okładziny ścienne i lampy wykonane z tego materiału – odpowiednio podświetlony może wyglądać bardzo efektownie.
Minusy tworzyw konglomeratowych
Największym minusem tworzyw tego typu jest ich wysoka cena. Pomimo bogatej oferty kolorystycznej, wiele odcieni produkowanych jest na specjalne zamówienie i do jego zakupu potrzebujemy spełnić określone przez producenta ilościowe minimum. Jednak w związku z dużym i stale rosnącym zainteresowaniem na rynku, oferta skierowana do odbiorcy detalicznego stale się powiększa. Warto o nią zapytać lokalnych dystrybutorów tworzyw typu solid surface, ponieważ jest to materiał o wyjątkowo konkurencyjnych parametrach do wnętrz mieszkalnych. Pomimo stosunkowo łatwej obróbki, materiał ten potrzebuje fachowego traktowania i specjalistycznych narzędzi. Certyfikowana ekipa wykończeniowa z pewnością dopilnuje, aby realizacja projektu z użyciem materiałów typu solid surface pokrywała się z wyobrażeniem i oczekiwaniami klienta.
Wanny z tworzywa solid surface
Konglomerat syntetyczny doskonale nadaje się do łazienek. Wykonane z niego wanny są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Dzięki gładkiej, jednolitej powierzchni zanieczyszczenia jak osad oraz kamień mają trudności z przyleganiem, toteż są niebywale łatwe do mycia. Wanna wykonana z tworzywa solid surface nie odbarwi się ani nie ulegnie zatarciu, gdyż jest barwiona w masie. Poza tym materiał ten szybko się nagrzewa i dobrze utrzymuje temperaturę wody. Konglomerat syntetyczny, dzięki swoim właściwościom doskonale nada się na wannę w zabudowie jak i wolnostojącą. Wanna z konglomeratu czy lanego marmuru będzie również zachwycającym dodatkiem do wnętrza. Plastyczny materiał pozwala uzyskać eleganckie, monolityczne formy, pasujące do różnych stylów wnętrzarskich - zarówno minimalistycznego, jak i klasycznego.