Umywalka podblatowa – wady i zalety

Umywalka podblatowa – wady i zalety

Ogromny wybór umywalek na rynku oferuje najróżniejsze rodzaje rozmiarów, kształtów oraz sposobów montażu. Jakie wady i zalety mają umywalki podblatowe? Czy warto rozważyć wybór tego modelu do nowoczesnych łazienek?
3:00 min
0
0

Umywalka podblatowa, tak jak wskazuje nazwa, montowana jest pod blatem łazienkowym. Jej ranty są ukryte pod blatem, a dostęp do misy zapewnia specjalnie dopasowany, wycięty na wymiar otwór. Ten zestaw prezentuje się nowocześnie i jest wyjątkowo funkcjonalny. Umywalki podblatowe świetnie sprawdzą się we wnętrzach publicznych.


Zalety umywalek podblatowych


- Łatwe w utrzymaniu w czystości – podczas sprzątania z blatu możemy łatwo zetrzeć pozostałości brudu i kurzu do wnętrza umywalki. Ten model nie ma widocznych zakamarków, w których gromadzą się trudne do usunięcia nieczystości.

- Elegancki, minimalistyczny wygląd – podwieszana umywalka oferuje wiele możliwości kreatywnej aranżacji: doskonale wyeksponujemy np. blat o ciekawym rysunku lub wyjątkową formę baterii.

- Oszczędność miejsca - decydując się ten typ umywalki uzyskamy dużą przestrzeń odstawczą na blacie. To bardzo przydatne, jeśli np. wykonujemy makijaż w łazience.

- Trwałość misy ceramicznej – położenie umywalki ogranicza prawdopodobieństwo zarysowania i uszkodzeń, spowodowanych podczas codziennego użytkowania.

Bogaty wybór rodzajów i kształtów umywalek dostępnych na rynku

Umywalka podblatowa Roca Berna A32787100M
Unikalne wzornictwo pasuje do wnętrz w wielu stylach. Fot. Roca
Berna
Marka Roca
sprawdź
Roca Berna A32787100M
Umywalka podblatowa z powłoką MaxiClean, 56x42x18 cm
sprawdź

Wady umywalek podwieszanych

- Wysokość montażu – nie wszystkim może odpowiadać wysokość montażu umywalki podblatowej, dlatego rozwiązania tego typu musimy więc rozpatrywać bardzo indywidualnie.
 
- Skomplikowany montaż – precyzyjne wycięcie blatu i szczelne połączenie materiału z umywalką może sprawić trudność niedoświadczonym fachowcom.
- Koszt wykonania – sama umywalka podwieszana nie kosztuje dużo, jednak cena blatu często będzie wyższa, niż w przypadku innych rozwiązań. Blat z wycięciem na umywalkę musi zostać wykonany na wymiar, w warsztacie posiadającym materiały do obróbki twardych materiałów (kamieni, spieków itp.).
- Ograniczona przestrzeń pod blatem – o ile zyskujemy więcej miejsca na blacie przy umywalce, wpuszczona pod spodem misa i syfon mogą skutecznie uniemożliwić montaż pojemnej szuflady.

Umywalka podblatowa Berna Roca
Umywalki podblatowe nadają łazienkom elegancki i stylowy wygląd. Fot. Roca
Roca Berna A327871001
Umywalka podblatowa, 56x42x18 cm
sprawdź
Berna
Marka Roca
sprawdź

Polecane produkty:

Blaty do podwieszanej umywalki

Szukajmy trwałych materiałów, odpornych na działanie wody i wilgoci. Nie stosujemy w tym przypadku blatów drewnianych i z płyty meblowej – połączenia i ranty przy misie są narażone na bezpośrednie zniszczenie przez wodę, dlatego nawet najbardziej staranne wykonanie może się okazać nietrwałe. Blat położony w bezpośrednim sąsiedztwie rantu może równie szybko ulec uszkodzeniu poprzez zachlapanie. Umywalki wpuszczane najlepiej sprawdzają się z blatami kamiennymi, z konglomeratów, spieków lub innych tworzyw mineralnych typu solid surface, takich jak np. Corian.

Aranżacja toalety publicznej Koło VariForm
Umywalki montowane pod blatem często stosowane są we wnętrzach użyteczności publicznej. Fot. Koło
VariForm
Marka Koło
sprawdź
#W kolorze nieba
sprawdź
Koło VariForm 500.764.01.6
Umywalka podblatowa prostokątna, 50x40 cm
sprawdź

Do jakich łazienek pasuje umywalka podblatowa?

Umywalka dyskretnie ukryta pod blatem sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na efekcie eleganckiego i luksusowego wnętrza – w łazienkach klasycznych, minimalistycznych oraz w stylach glamour i nowoczesnych. Ten model doskonale odnajduje się też we wnętrzach publicznych, np. łazienkach hotelowych i restauracyjnych, ze względu na łatwe utrzymanie powierzchni w czystości.

Polecane artykuły

Blat łazienkowy - jaki wybrać?
Drewniany, kamienny, wykonany z płytek – do wyboru mamy wiele materiałów, z których możemy wykonać blat łazienkowy. Sprawdź...
czytaj więcej
Baterie umywalkowe montowane na blacie
W nowoczesnych łazienkach coraz częściej wybieramy baterie montowane na blacie szafki łazienkowej. Czy warto wybrać ten model...
czytaj więcej