
Umywalka podblatowa – wady i zalety
Wady umywalek podwieszanych
- Wysokość montażu – nie wszystkim może odpowiadać wysokość montażu umywalki podblatowej, dlatego rozwiązania tego typu musimy więc rozpatrywać bardzo indywidualnie.
- Skomplikowany montaż – precyzyjne wycięcie blatu i szczelne połączenie materiału z umywalką może sprawić trudność niedoświadczonym fachowcom.
- Koszt wykonania – sama umywalka podwieszana nie kosztuje dużo, jednak cena blatu często będzie wyższa, niż w przypadku innych rozwiązań. Blat z wycięciem na umywalkę musi zostać wykonany na wymiar, w warsztacie posiadającym materiały do obróbki twardych materiałów (kamieni, spieków itp.).
- Ograniczona przestrzeń pod blatem – o ile zyskujemy więcej miejsca na blacie przy umywalce, wpuszczona pod spodem misa i syfon mogą skutecznie uniemożliwić montaż pojemnej szuflady.
Polecane produkty
Blaty do podwieszanej umywalki
Szukajmy trwałych materiałów, odpornych na działanie wody i wilgoci. Nie stosujemy w tym przypadku blatów drewnianych i ze zwykłej płyty meblowej – połączenia i ranty przy misie są narażone na bezpośrednie zniszczenie przez wodę, dlatego nawet najbardziej staranne wykonanie może się okazać nietrwałe. Blat położony w bezpośrednim sąsiedztwie rantu może równie szybko ulec uszkodzeniu poprzez zachlapanie. Umywalki wpuszczane i podblatowe najlepiej sprawdzają się z blatami kamiennymi, z konglomeratów, spieków lub innych tworzyw mineralnych typu solid surface, takich jak np. Corian lub Hanex.
Do jakich łazienek pasuje umywalka podblatowa?
Umywalka dyskretnie ukryta pod blatem sprawdzi się tam, gdzie zależy nam na efekcie eleganckiego i luksusowego wnętrza – w łazienkach klasycznych, minimalistycznych oraz w stylach glamour i nowoczesnych. Ten model doskonale odnajduje się też we wnętrzach publicznych, np. łazienkach hotelowych i restauracyjnych, ze względu na łatwe utrzymanie powierzchni w czystości.
Polecane artykuły

