Warszawskie mieszkanie inspirowane Podlasiem
Współpraca opierała się na wzajemnym zaufaniu oraz wyłanianiu i rozumieniu potrzeb inwestorów. Starano się odnaleźć akcenty i elementy wystroju wnętrz, które będą kojarzyć się ze wschodnimi rejonami. Jacek Tryc również miał przyjemność zapoznać się z pięknym krajobrazem tamtych rejonów podczas jednej z wakacyjnych dziecinnych podróży, co sprawiło, że chętnie powraca w te strony. W aranżacji nie brak zatem starej, drewnianej architektury ulokowanej w naturalnym krajobrazie. Architekt miał w pamięci obraz rozlewiska Narwi oraz drewniane domy z bogatymi rzeźbieniami szczytów. Stały się one inspiracją dla zdobień na ścianie w kuchni. Użyte we wnętrzu materiały doskonale komponują się z bujną zielenią za oknami.
Jasne płaszczyzny
W mieszkaniu znajduje się pokój dzienny z kuchnią, gabinet, hall, sypialnia, pokój dziecka oraz łazienki. Dla komfortu użytkowania kuchnia została połączona z jadalnią i salonem. Uwagę przyciąga imponujący, drewniany pas nad blatem roboczym. Hipnotyzujący motyw kwadratów przykuwa wzrok odbiorcy. Jest również świetnym kontrastem dla jasnych frontów kuchni. Czekoladowobrązowy, drewniany stół z czarnymi krzesłami tworzy spójną aranżację z tym elementem wystroju. Mieszkanie jest pełne drewnianych elementów z rozbiórki i starych mebli, którymi właścicielami byli inwestorzy. Nadaje to nostalgiczny akcent i niepowtarzalny charakter dla wnętrza. Wyraźne słoje i niedoskonałości dopełniają aranżację wnętrza.
W przestrzeni postawiono na neutralną kolorystykę, aby kierować wzrok odbiorcy na drewniane akcenty. Meble do zabudowy zostały wykonane na indywidualne zamówienie, a co ich stworzenia wykorzystano belki ze starych stodół. W mieszkaniu nie brak markowych produktów, które świadczą o jakości ich wykonania. Oświetlenie pochodzi od marek Foscarini i Sternlight. O spójność przestrzenią dzienną zadbał natomiast szary narożnik marki Sits. Intrygujące drzwi wykonane zostały przez firmę Raumplus. A za ceramikę sanitarną i armaturę odpowiada ceniona marka Hushlab. Zestawienie nowoczesności z ekologicznymi materiałami wprowadza odbiorcę w nostalgiczny nastrój. Miejsce to jest doskonałą ostroją do odpoczynku od wielkomiejskiego, szybkiego życia.
Projekt: Jacek Tryc, Angelika Kłos
Fot. Tom Kurek