Wnętrze pełne kolorów i pozytywnej energii

Wnętrze pełne kolorów i pozytywnej energii

Ciepłe kolory ożywiają wnętrze. W projekcie domu jednorodzinnego w podwarszawskich Markach, w którym zamieszkała rodzina z dwójką dzieci, postawiono na odważne rozwiązania.
5:00 min
0
0

Efektowne wnętrze pełne werwy


Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors na zlecenie rodziny wykonała projekt wnętrza pełnego życia. Dom został utrzymany w stonowanych odcieniach z odważnymi elementami i akcentami. Już od pierwszych kroków jesteśmy witani intrygującymi rozwiązaniami. Do takich zdecydowanie należą drzwi w kolorze mango, które kojarzy nam się ze szczęściem, energią i zmysłowością. Przywołują one myśli o słonecznych, letnich dniach. 

Autor:
Redakcja
Data:
20.01.2023
10-min.jpg
Ratanowa huśtawka w strefie dziennej. Fot. Materiały prasowe Katarzyna Sosińska Interiors
2-min.jpg
Siedzisko w odcieniu soczystej pomarańczy w korytarzu. Fot. Katarzyna Sosińska Interiors

Inspirację z tych wizji czerpała projektantka podczas tworzenia projektu wnętrza. Tym samym znalazła ona sposób na nasycenie aranżacji pociągającymi barwami i odcieniami. Pełne naturalnych kolorów wnętrze, w wypełnionej światłem przestrzeni, zostało dopełnione nieoczywistymi dekoracjami. Oprócz drzwi w kolorze mango we wnętrzu znajdziemy również czerwoną balustradę schodów, pomarańczowe wykończenia luster w postaci ramek czy intrygujący regał o kolorze pomarańczowym, który oddziela kuchnie i nadaje charakter dla wnętrza.

3 (1)-min.jpg
Drzwi w kolorze mango nadają energii wnętrzu. Fot. Materiały prasowe Katarzyna Sosińska Interiors
7-min.jpg
Filary ze wzorem drewna w strefie dziennej. Fot. Materiały prasowe Katarzyna Sosińska Interiors

Ratanowa huśtawka

Wnętrze budynku wynosi ponad 100 metrów. W jego aranżacji odnajdziemy wiele charakterystycznych cech takich jak łuki, zaoblenia mebli czy ścian. Jest to połączenie stylu lat 90., eklektycznego stylu boho oraz industrialnych elementów. Są one widoczne na posadzkach ze szlifowanego betonu czy wyraźnie odciśniętych wzorów drewna na filarach. Imponujące wrażenie wywołuje wisząca, ratanowa huśtawka oraz rozciągająca się od wejścia ściana fornirowana orzechem amerykańskim, która dodatkowo została podświetlona ledami.

8-min.jpg
Przestrzeń dzienna w stonowanych kolorach. Fot. Materiały prasowe Katarzyna Sosińska Interiors

Rozwiązanie to podkreśla naturalne słoje drewna rozciągające się pionowo wzdłuż salonu. Duże przeszklenie pozwala na czerpanie maksymalnej korzyści z naturalnego światła. Pocięte płytki gresowe dają intrygujący efekt na ścianie, na której zawisł telewizor. Sofę z oliwkowym obiciem ustawiono bocznie względem ściany telewizyjnej zabudowanego kominka. Przy nim znajduje się wnęka na drewno. Ścianę przy nim wyłożono płytkami imitującymi rdzę.

15-min.jpg
Płytka imitująca rdzę na kominku. Fot. Katarzyna Sosińska Interiors 

Pełne energii pomieszczenia

W jadalni umieszczono autorski stół z klejonego drewna jesionu. Do niego dla przełamania melancholii ustawiono kolorowe krzesła, co nawiązuje do połączenia stylów, utrzymanych we wszystkich pomieszczeniach. Przy niej znalazła się podwieszana komoda z zabejcowanego na czarno drewna dębowego, który służy jako kącik kawowy. Kuchnia stanowi połączenie MDFu w odcieniu ciepłej zieleni oraz fornirowych frontów orzecha amerykańskiego.  

14-min.jpg
Kolorowe krzesła w jadalni. Fot. Katarzyna Sosińska Interiors

Architektka zmieniła układ funkcjonalny budynku, dzięki czemu udało się wyodrębnić dodatkową łazienkę. Pojawiły się w niej kolorowe płytki z efektem 3D. Nadają one efekt ciepła poprzez wykończenie przy użyciu pastelowych barw. Pomarańczowe elementy umieszczone w profilach prysznica, konturach luster i baterii łazienkowej użyto dla zaakcentowania charakteru aranżacji. 


Fot. Materiały prasowe Katarzyna Sosińska Interiors

28-min.jpg
Pomarańczowe akcenty wprowadzają energię we wnętrzu. Fot. Materiały prasowe Katarzyna Sosińska Interiors

Polecane artykuły:

Nowe mieszkanie w starym młynie we Wrocławiu
Za sprawą generalnej rewitalizacji budynku z początku XX wieku umożliwiono spełnienie marzeń właścicielki o swoim wyjątkowym...
czytaj więcej
"Second home" na warszawskim Wilanowie
Projektu i koordynacji remontu w 43 m2 mieszkaniu znajdującym się na warszawskim Wilanowie podjęła się Joanna Lemka-Wójcik...
czytaj więcej