Nowe mieszkanie w starym młynie we Wrocławiu

Nowe mieszkanie w starym młynie we Wrocławiu

Za sprawą generalnej rewitalizacji budynku z początku XX wieku umożliwiono spełnienie marzeń właścicielki o swoim wyjątkowym mieszkaniu. Na wrocławskiej Różance w budynku starego młynu znajduje się 50 – metrowy apartament, który powstał we współpracy z pracownią architektoniczną Decoroom.
5:00 min
0
0

Malownicze otoczenie


Mając na względzie otoczenie oraz historię budynku nie było mowy o zwykłej, mdłej aranżacji. W związku z tym inwestorka zwróciła się o pomoc do cenionej pracowni architektonicznej Decoroom, która posiada swe filie w Warszawie i we Wrocławiu. Charakteryzuje się ona niecodziennymi rozwiązaniami, które wprawiają odbiorcę w zachwyt. W realizacji postawiono na stonowane kolory, wzbogacając je o zdecydowane akcenty. Mieszkanie utrzymano zatem w barwach ziemi, które przełamano oliwkowymi frontami kuchennej zabudowy i dwuskrzydłowymi drzwiami w odcieniu Fiord, wykonanymi na zamówienie.

Autor:
Redakcja
Data:
19.01.2023
Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-6-min.jpg
Tapeta w geometryczne wzory w przedpokoju. Fot. Marek Koptyński
Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-21-min.jpg
Stylowa sofa w salonie. Fot. Marek Koptyński

Inwestycja jest utrzymana w przytulnym i eleganckim klimacie, a sposób łączenia elementów można określić jako soft eklektyzm, który idealnie komponuje się z kamieniczną estetyką. Niestandardowa wysokość mieszkania napawa odczuciem przestrzenności. Drewniana podłoga została ułożona w jodełkę. Stała się ona bazą dla niecodziennych rozwiązań zastosowanych w inwestycji oraz dla stonowanej palety barw, którą uzupełniono o odważne akcenty. W holu znajduje się tapeta w geometryczne wzory, dzięki czemu ściana idealnie komponuje się z drzwiami do łazienki Porta Hide. Pojemna zabudowa meblowa ze stolarni Decoroom nawiązuje stylem do reszty pomieszczeń.

Lewitująca kuchnia

Kuchnia została otwarta a salon, aby wtapiała się w strefę dzienną. Zyskała ona fronty w odcieniu oliwkowej zieleni. Przestrzeń roboczą wyłożono jasnymi płytkami z kolekcji Moondust polskiego producenta Ceramika Paradyż. Dla przełamania zamontowano czarny okap w kształcie walca. W części wypoczynkowej stanęła stylowa i komfortowa sofa z obiciem w odcieniu brudnego różu oraz drewniana komoda. Po lewej stronie mebli kuchennych znajduje się jasna zabudowa lodówki, ale wisienką na torcie jest dolny panel. Kuchnia została ustawiona na wysokim, lustrzanym cokole. Dzięki czemu uzyskano efekt lekkości i przestronności, co w rezultacie daje efekt lewitowania w powietrzu.

Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-2-min.jpg
Lustrzany cokół sprawia wrażenie lewitującej kuchni. Fot. Marek Koptyński

Jasna sypialnia z czaplą

Sypialnia nawiązuje do palety barw, która przewija się w pozostałych pomieszczeniach. Na uwagę zasługuje jednak tapeta z motywem czapli, uzupełniona o nadrzeczną roślinność. Sztukaterie na ścianie nawiązują do wejścia do pomieszczenia. Do sypialni prowadzą dwuskrzydłowe drzwi w odcieniu zieleni z domieszką niebieskości, marki Porta. Jest to ukłon w stronę wystroju dawnych kamienic, a ich barwa kieruje myśli odbiorcy ku ponadczasowym trendzie vintage. Te rozwiązania sprawiły, iż w pomieszczeniu stworzył się intymny klimat z nutką nostalgii.

Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-4-min.jpg
Błękitne drzwi prowadzące do sypialni. Fot. Marek Koptyński
Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-14-min.jpg
Sypialnia z florystyczną tapetą. Fot. Marek Koptyński

Kamieniczna łazienka

Utrzymana w bieli i niebieskości łazienka jest kolejnym ukłonem w stronę klimatycznych kamienic. Widoczne jest to między innymi we wzorzystej podłodze w stylu retro czy złotych elementach w czerni, podkreślającymi szyk i klasę aranżacji. Ponadczasowa biel płytek Royal Palace marki Tubądzin tworzy ku temu idealną bazę. Dopełnieniem stała się złota armatura łazienkowa oraz kabina typu walk-in marki Radaway. W pomieszczeniu postawiono na odważne rozwiązanie w postaci niebieskiego sufitu, a zabudowa meblowa została skrojona na miarę bieżących trendów oraz potrzeb inwestorki. 


Projekt wnętrza: Ewa Grzywa, architekt wnętrz Decoroom

Zdjęcia: Marek Koptyński

Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-25-min.jpg
Lustro o nieregularnych kształtach w łazience. Fot. Marek Koptyński
Młynarska Wrocław Decoroom fot.Marek Koptynski-max-28-min.jpg
Łazienka w stylu kamienicznym ze złotą armaturą. Fot. Marek Koptyński

Polecane artykuły:

Męski styl w niebieskim wydaniu
Wbrew pozorom męskie wnętrze nie musi być surowe. Może być ono również nowoczesne, ponadczasowe i przytulne. Udowodniono...
czytaj więcej
Nowojorski styl na krakowskich Bielanach
Już od pierwszego spojrzenia na wystrój wnętrza mamy przed sobą obraz nowojorskiego stylu. Właściciele powierzyli projekt...
czytaj więcej