Wrocławskie mieszkanie w klimacie japandi
- Mieszkania pokazowe w inwestycjach deweloperskich cieszą się niesłabnącą popularnością. Klienci odwiedzający gotowe lokale w dużo łatwiejszy sposób są w stanie wyobrazić sobie przyszłą przestrzeń do życia. Dlatego to już kolejny projekt w inwestycji HB1820, który zrealizowaliśmy z pracownią Decoroom. Znając potrzebny potencjalnych klientów, staramy się wydobyć z wnętrza jego największe zalety, o czym świadczy duże zainteresowanie ze strony potencjalnych inwestorów. – przyznaje Kamil Dominiak, przedstawiciel Eiffage Immobilier Polska.
Inspiracje klimatem japandi
Koncepcja projektowa zakładała stworzenie wnętrz inspirowanych stylem japandi, z nutą eleganckiej nowoczesności. Przestrzeń jest otwarta, a wyposażenie ograniczono do minimum. Paleta kolorystyczna projektu jest oparta na bogatych odcieniach ziemi – od beżu po ciemne brązy, uzupełnione nasyconą pomarańczą. Minimalistyczna aranżacja nie została pozbawiona ciekawych detali, które sprawiają, że wnętrze ma indywidualny charakter. Znajdziemy je w każdym pomieszczeniu: w salonie jest to kanapa obita pomarańczowym welurem, płytki z modnym motywem lastryko na części posadzki w kuchni, czarna armatura i dodatki w łazience oraz wzorzysta tapeta w sypialni. Zgodnie z wytycznymi stylu japandi wnętrza są pozbawione nadmiaru dodatków a główną dekorację stanowi jeden akcent stylistyczny.
Oprócz estetyki ważny jest też funkcjonalny aspekt projektu. Zabudowy stolarskie zaprojektowane na wymiar zostały wykonane przez stolarnię Decoroom. Dzięki spersonalizowanym rozwiązaniom udało się maksymalnie wykorzystać dostępną w lokalu przestrzeń. W aranżacji pierwszoplanową rolę gra wygoda i komfort, okraszone wysokiej jakości materiałami.
Wygodna strefa dzienna
Salon otwarty na jadalnię i kuchnię zachęca do wypoczynku na wygodnej, pomarańczowej kanapie stojącej w centralnym punkcie. Jej barwa ciekawie kontrastuje z neutralnym otoczeniem. Wnętrze jest przytulne, a wysokie okna zapraszają tu dużo naturalnego światła. Salon ociepla drewniana podłoga.
Otwarta przestrzeń dzienna ma wyraźnie zaznaczony podział na strefy użytkowe. Salon i kuchnię rozdziela część jadalnia, zbudowana wokół czarnego stołu o prostej formie. Obok niego stanęły krzesła obite jasną, naturalną tkaniną.
Równie praktyczna jest kuchnia z zabudową o kształcie litery U. Półwysep wyraźnie domyka przestrzeń, tworzy wygodną strefę roboczą z blatem i oferuje sporo miejsca do przechowywania. Czarny kolor blatu koresponduje z innymi elementami wyposażenia wnętrza i kontrastuje jasne, drewnopodobne szafki. Dekor frontów nawiązuje do estetyki skandynawskiej. Na ścianie w pasie roboczym projektantka dobrała płytki Cerámica Ribesalbes.
Sypialnia z kwiecistymi motywami
Warto zwrócić uwagę na aranżacji sypialni. Kreatywna wizja projektantki pozwoliła tu uzyskać iście królewski klimat. Aby uzyskać obecny kształt sypialni, niezbędna była ingerencja w zastany układ mieszkania.
- Oryginalnie sypialnia była osobnym, niewielkim pomieszczeniem po lewej stronie od wejścia. Prowadził do niej długi korytarz ze schowkiem. Wyburzyliśmy więc ścianę do sypialni i niewielki kawałek ściany do schowka, tworząc ogromną sypialnię typu master bedroom z prywatnym wejściem do dużej łazienki z wanną z dużą łazienką – tłumaczy Aleksandra Miodowska z pracowni Decoroom.
Dzięki temu architektka stworzyła prywatną strefę sypialną z łazienką i garderoba. Kolorystyka jest utrzymana w tej samej palecie kolorystycznej, co reszta mieszkania – odcienie ziemi tworzą nastój sprzyjający wyciszeniu przed snem. Najbardziej dekoracyjnym elementem wystroju jest tapeta King Wall Gallery, która zdobi ścianę za łóżkiem. Organiczne wzory w kolorach ziemi tworzą tło dla tapicerowanego zagłówka i dwóch stolików nocnych na czarnych nóżkach. Obok łóżka znalazło się też miejsce na toaletkę z szufladami. Przy sypialni znajduje się też pojemna garderoba z zabudową w jasnym fornirze.
Prywatna łazienka jest wykończona szarymi płytkami ze wzorem lastryko. Harmonizują z nią drewnopodobne dekory na zabudowach WC i szafkach. Przycisk, podtynkowy stelaż WC i miska ustępowa pochodzi z oferty marki Roca. Subtelna armatura Omnires w kolorze czarnym koresponduje z elementami oświetlenia i dodatkami. O komfort kąpieli dba wanna Roca. Tej samej marki szafki w kolorze ciemnej czekolady znajdują się pod dwiema umywalkami.
Druga łazienka, również w kolorach ziemi, jest dostępna dla domowników i gości. Aranżacja jest oparta na znanym z sypialni odcieniu ciemnego brązu, przełamanego jasnoszarymi kaflami Opoczno i czarną armaturą.
Łazienka została wyposażona w kabinę walk-in z portfolio marki Radaway. Zabudowy w łazience, podobnie jak w reszcie mieszkania, zostały wykonane w stolarni Decoroom. Tu architektka znalazła miejsce na małą pralnię, szafki na ręczniki, detergenty oraz inne, niezbędne w łazience przedmioty.
Projekt wnętrza: Aleksandra Miodowska, architekt wnętrz Decoroom
Stylizacja: Angelika Front @atmosferycznie
Zdjęcia: Marek Koptyński Photography
Inwestycja: HB1820, Wrocław
Deweloper: Eiffage Immobilier