Współczesna estetyka z nutą vintage

Współczesna estetyka z nutą vintage

W autorskiej realizacji Sebastiana Maracha z toruńskiej pracowni VONO Architecture odnajdziemy połączenie współczesności w zestawieniu z estetyką vintage. Imponujące wnętrza zostały stworzone z myślą o trzyosobowej rodzinie, a to wszystko zostało rozmieszczone na 65 m2.
2:00 min
0
0

Pierwsze zmiany


Przedstawione mieszkanie zostało ulokowane w malowniczym Poznaniu. Architekt darzy je wyjątkowym sentymentem, gdyż była to jedna z pierwszych realizacji w jego pracowni. Aranżacja została zaplanowana dla 3 – osobowej rodziny. „Działania przy projekcie rozpoczęliśmy od dość dużych zmian w układzie mieszkania, a konkretnie od usunięcia czterech z sześciu istniejących ścian. Powiększyliśmy w ten sposób część dzienną (usunięto ściankę między kuchnią a pokojem dziennym), sypialnię oraz pokój dziecka (kosztem trzeciego, bardzo małego pokoju)”.

Autor:
Redakcja
Data:
21.09.2023
YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_01_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio

Imponujące połączenie

Wystrój wnętrza zachowano w bieli oraz drewnie, a całość przełamano za pomocą ciemnych akcentów. Projektant przyjął, iż aranżacja zostanie zachowana w stylu nowoczesnym z akcentami vintage. Już po przekroczeniu progu dostrzec możemy otwartą część dzienną, w której ulokowano aneks kuchenny, sofę oraz imponujący okrągły stół z jednej z polskich manufaktur. Warto zwrócić uwagę na znajdujące się przy stole krzesła, które zostały wyprodukowane w Danii w latach 60. Właściciele odkryli je w trakcie jednej z podróży w kameralnym antykwariacie, znajdującym się w niewielkiej miejscowości. Część kuchenną oddzielono za pomocą niewielkich rozmiarów ścianki, na której zawieszono telewizor, a jej druga strona pełni funkcję zabudowy kuchennej. Za szarą, narożną sofą znajduje się wykonany na wymiar regał, który powstał w wyniku nowego układu ścian. Całość doskonale dopełnia spora ilość naturalnego światła, które oświetla wnętrze niemal przez cały dzień.

YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_03_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio
YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_05_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio
YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_12_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio

Symfonia barw

W łazience zachowano kolorystyczną kontynuację znajdującą się w pozostałych pomieszczeniach. Całość została oparta na zestawieniu doskonale współgrających ze sobą barw. Podłogę pokryto wzorzystym, monochromatycznym patchworkiem, a na ścianach ułożono gładką płytkę w czerni. Do tego zamontowano subtelną ścianę walk-in z chromowaną baterią. Obok zawieszono drewnianą szafkę z umywalką nablatową. Mijając to pomieszczenie, kierujemy się do królestwa relaksu domowników – sypialni. Na uwagę zasługuje wychodząca na balkon ściana, która jest w całości przeszklona. W centralnej części pomieszczenia ustawiono łóżko polskiego producenta – marki Nobonobo. Mebel ten stanowi jeden z ulubionych elementów wyposażenia, gdyż zakochali się oni w wygodzie oraz imponującym designie modelu Piano Nobonobo. Obok wyodrębniono miejsce do pracy przy użyciu niewieskiego, drewnianego biurka i krzesła z tego samego materiału.


Fot. Kroniki Studio


YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_15_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio
YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_17_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio
YONO_Architecture_mieszkanie_Winogrady_kroniki_19_3000-min.jpg
Fot. Kroniki Studio

Polecane artykuły:

Pogodzone przeciwieństwa w mieszkaniu na Woli
W tych wnętrzach przeplatają się elementy różnych stylów, wzorów i kształtów. Stworzyły je architektki z pracowni Butterfly...
Natura w sercu Warmii i Mazur
W bajkowej krainie Mazur powstanie nowa inwestycja, w której powstaną 52 domy. Ich projektem zajmie się znana i ceniona pracownia...