
Wybieramy meble do małej łazienki

Wykonaj rysunek łazienki - odręcznie, na kartce lub w programie komputerowym. Dobrze jest planować na kilku płaszczyznach jednocześnie,jednak zacznij od rysunku podłogi, z rozmieszczeniem sprzętów stojących. Do ustalenia wysokości szafek wiszących, możemy narysować widok ściany, na którym umieścimy ich wysokość, szerokość, oraz odległości od armatury i innego wyposażenia. To pomoże szybko i łatwo wyobrazić sobie przestrzeń łazienki w kilku wymiarach.

Jakie kolory mebli pasują do małych łazienek? Uniwersalnym wyborem jest oczywiście biel — białe szafki łazienkowe pasują do większości stylów aranżacyjnych i nie przytłoczy optycznie wnętrza. Klienci coraz chętniej jednak decydują się na odważne rozwiązania: nasycone odcienie grafitu, czerni lub fornir z ciemnym, wyraźnym rysunkiem drewna. W jasnym, małym wnętrzu ciemny mebel może stać się elementem dekoracyjnym — akcentem, który podkreśli unikalną aranżację naszej łazienki.
W małych łazienkach dobrze sprawdzą się rozwiązania typu 2 w 1. Zwróć uwagę na umywalki zintegrowane z dedykowaną szafką lub wysokie słupki do sortowania prania. Nad umywalką powieś witrynkę z lustrzanym frontem, która stworzy w tym miejscu wygodne miejsce do przechowywania. Aby w pełni wykorzystać potencjał niewielkiego pomieszczenia, warto podejść do niego indywidualnie i wykonać zabudowę na wymiar. Możemy zaprojektować ją sami, z pomocą architekta lub stolarza. Specjaliści podpowiedzą, jak najlepiej zagospodarować dostępną przestrzeń i jakich materiałów możemy użyć do wykonania zabudowy. Dzięki temu możemy stworzyć schowki nad zabudową stelażu podtynkowego toalety lub w wąskich wnękach.
Wybierz odpowiednie materiały
Szafki łazienkowe narażone są na kontakt z wodą i wilgocią, zmianami temperatury i bakteriami. Aby posłużyły nam długo, muszą być wykonane z wysokiej jakości drewna lub płyt o właściwościach wilgocioodpornych. Materiały gorszej jakości szybko stracą swój pierwotny wygląd, spuchną i wypaczą się, albo rozwinie się na nich niebezpieczna pleśń i grzyby. Szafki przy umywalce w miejscu styku z inną powierzchnią, np. płytkami, powinny być dodatkowo zabezpieczone silikonem sanitarnym. Blat łazienkowy jest szczególnie narażony na uszkodzenia i zniszczenia. Warto wybrać szafkę z blatem wykonanym z wysokiej jakości płyty HPL. Do dyspozycji mamy również kamień i konglomeraty czy tworzywa typu solid surface.

Polecane artykuły:

