Wybieramy płytki ceramiczne: przestrzenne wzory

Wybieramy płytki ceramiczne: przestrzenne wzory

Płytki z przestrzenną strukturą to jeden z ostatnich trendów na rynku płytek ceramicznych. Za ich pomocą możemy stworzyć wyjątkowe aranżacje, wprowadzić dekoracyjny efekt do wnętrz.
2:00 min
0
0

Płytki wykonane w technologii tłoczenia 3D to jeden z najciekawszych trendów aranżacyjnych we wnętrzach. Dzięki oryginalnym przestrzennym strukturom możemy stworzyć wyjątkowe wnętrza z nieoczywistym, dekoracyjnym elementem.


Płytki mogą być zarówno dopełnieniem, akcentem we wnętrzu o jednolitej powierzchni, jak i z powodzeniem stworzyć całą aranżację. Elementy przestrzenne tworzące rolę dekoru warto wtedy zestawić z gładkimi, płaskimi powierzchniami. W miejscach łączenia sprawdzą się szklane lub metalowe listwy do glazury. Podkreśli to kontrast takiego zestawienia. Poruszając się po propozycjach producentów płytek ceramicznych, warto zawęzić wybór do jednej kolekcji. Pozwoli to uniknąć estetycznych i technicznych różnic pomiędzy płytkami, np. grubości i wielkości.

Autor:
Redakcja
Data:
14.01.2019
Kolekcja Paradyż Tenone - jasna łazienka
Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Foresta Brown Gres Szkl. Rekt. Mat.
Płytka uniwersalna, 21,5x98,5 cm
sprawdź
Tenone
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Tenone Beige Ściana Struktura C
Płytka ścienna, 9,8x29,8 cm
sprawdź

Podział stref

Przestrzenne wzory na płytkach możemy wykorzystać do optycznego podziału stref we wnętrzu. Sprawdzą się do podkreślenia i wydzielenia fragmentu wnętrza, np. w kabinie prysznicowej, obudowie wanny lub jako dekor w strefie umywalkowej. Ciekawie będą również prezentować się jako obudowa stelaża podwieszanej toalety. Wbrew pozorom utrzymanie w czystości ściany wykonanej z płytek przestrzennych niewiele różni się od gładkiej – faktura płytki jest równie odporna na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne i nie zmienia właściwości pod wpływem domowej chemii.
 

paradyz slider.jpg
Fot. Ceramika Paradyż
azario slider .jpg
Fot. Azario

Kształty i kolory

Na rynku znajdziemy wiele propozycji wzorów płytek 3D. Najpopularniejsze wzory są inspirowane morskimi falami, pikowanym materiałem lub geometrycznymi kształtami. W zależności od upodobań, płytki strukturalne mogą mieć delikatną fakturę, inspirowaną np. splotem materiału, lub wręcz przeciwnie: przestrzenną niczym relief. Takie zdobienia stworzą przepiękną grę światłocienia nawet w niewielkim pomieszczeniu. Niezależnie od rozmiaru będą niebanalnym dodatkiem do stylizacji pomieszczenia. Płytki strukturalne doskonale sprawdzą się w nowoczesnych łazienkach, które bazują na ograniczonej, monochromatycznej palecie kolorów. Przy pomocy strukturalnych płytek możemy stworzyć niezwykłe wnętrza, zarówno minimalistyczne, jak i w stylu glamour. Faktura płytki z pewnością jest ciekawą alternatywą dla mocnego koloru.

Aranżacja łazienki w kolekcji Tubądzin Unit Plus
Fot. Tubądzin
Unit Plus
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Unit Plus white 3 STR
Płytka ścienna, 32,8x89,8 cm
sprawdź
Tubądzin Unit Plus white
Płytka podłogowa (gresowa), 59,8x59,8 cm
sprawdź
Tubądzin Unit Plus white
Płytka ścienna, 32,8x89,8 cm
sprawdź

Gra światła i cienia

Podobnie jak ich standardowi kuzyni, płytki tłoczone możemy wybrać w wersji matowej lub z połyskiem. Dzięki subtelnej grze światła i cienia wprowadzimy do wnętrza przestrzeń. Płytki strukturalne są dostępne w wielu formatach. Pozwoli to na dopasowanie wielkości i skali wzoru do wnętrza naszej łazienki. Taką przestrzenną aranżację możemy dodatkowo podkreślić przy pomocy oświetlenia dekoracyjnego. Padające pod różnymi kątami światło wzmocni efekt trójwymiarowości.
 
 Wybierając płytki z przestrzennymi wzorami, będziemy mieli pewność, że aranżacja na długo pozostanie świeża i nowoczesna. Ponadczasowe rozwiązania kolorystyczne również przemawiają na korzyść płytek ze wzorami strukturalnymi. Dzięki nim szybko uzyskamy niepowtarzalne, eleganckie wnętrze w dowolnym stylu.

Faliste akcenty Tubądzin Elementary ivory wave
Fot. Tubądzin
Elementary
Marka Tubądzin
sprawdź
Tubądzin Elementary cream
Mozaika ścienna, 31,4x31,4 cm
sprawdź
Tubądzin Elementary white Mat
Płytka podłogowa, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Tubądzin Elementary brown wave STR
Płytka ścienna, 29,8x74,8 cm
sprawdź
Tubądzin Elementary ivory wave STR
Płytka ścienna, 29,8x74,8 cm
sprawdź