Dom pod Poznaniem

Dom pod Poznaniem

Rezydencja w Chybach pod Poznaniem łączy w sobie komfort wypoczynku wśród przyrody i wielkopolskich jezior z bliskością dużego miasta. Dom powstał na osiedlu zaprojektowanym przez NO Architekci, za wnętrza odpowiada arch. Ewelina Jankowska z pracowni EV Architects.
2:00 min
0
0

Bryła domu i otoczenie wzajemnie się przenikają. Podczas projektowania całego osiedla zadbano o ekologiczne aspekty projektu, wielkie przeszklenia wprowadzają do wnętrz sporo naturalnego światła i zieleń. Nowoczesny dom jednorodzinny doskonale komponuje się z otaczającą przyrodą.

Wnętrze domu zaprojektowano w bieli, szarościach i graficie, całość ocieplono jasnym drewnem. Na parterze znajduje się salon z jadalnią, kuchnia, spiżarnia, siłownia, gabinet, garderoba, łazienka, mała toaleta i pokój gościnny. Piętro domu jest strefą prywatną, znajdziemy tu dwa pokoje dziecięce, łazienkę, sypialnię z łazienką i dwoma garderobami. Cała aranżacja utrzymana jest w minimalistycznym tonie, nawiązującym do bryły budynku. Wybierając materiały wykończeniowe zdecydowano się na produkty wysokiej jakości, nie brakuje tu klasyków wzornictwa.

Autor:
Redakcja
Data:
16.08.2021
Aktualizacja:
07.03.2023
wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (1).jpg
W salonie zaprojektowano sufit w ciepłym odcieniu drewna, który współgra z kolorem podłogi i półek. Fot. Tom Kurek
wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (2).jpg
W projekcie całego domu zdecydowano się na łagodną, neutralną kolorystykę. Fot. Tom Kurek
wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (8).jpg
Dzięki praktycznej zabudowie wykonanej na wymiar udało się stworzyć wiele praktycznego miejsca na przechowywanie. Fot. Tom Kurek
wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (7).jpg
W kuchni zdecydowano się na połączenie dwóch, kontrastowych kolorów. Fot. Tom Kurek

Meble dopasowane do potrzeb

W projekcie wnętrz nie zabrakło również indywidualnie zaprojektowanych rozwiązań, min. zabudowy kuchennej dostarczonej przez markę ZAJC. Planując kuchnię, zdecydowano się na klasyczne połączenie bieli i czerni. ZAJC dostarczyła również garderobę wykonaną pod skosami, co pozwoliło na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Innym „szytym na miarę” rozwiązaniem jest zabudowa regału przechodząca w stanowisko „home office”, fornirowana szafka pod telewizor zintegrowana z biokominkiem w salonie, czy też system wiszących szafek w sypialni i łazienkach wykończonych w białym połysku.

wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (4).jpg
W łazience zdecydowano się na białe, marmurowe płytki i kontrastującą, czarną armaturę. Fot. Tom Kurek

– Praca nad tą realizacją była ogromną przyjemnością. Wszystko w tym projekcie jest koherentne, co jest absolutnie wyjątkowe. Domy na osiedlu Eko Rezydencje są skonstruowane z drewna, bez użycia szkodliwej „chemii”, i jest tu wiele ekologicznych rozwiązań. Tego typu budynki przyciągają osoby, które dokonują przemyślanych wyborów, szukają w życiu balansu. Dlatego też wnętrze zaprojektowane zostało w stonowany, elegancki sposób, a dobrane do niego wyposażenie jest najwyższej jakości. To gwarantuje, że dom oprze się upływowi czasu – podsumowuje arch. Ewelina Jankowska z pracowni EV Architects.

wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (3).jpg
Sypialnia na poddaszu. Przy ścianie kolankowej umieszczono praktyczne komody. Fot. Tom Kurek
wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (5).jpg
Praktycznie urządzona garderoba pozwala zachować odpowiedni porządek. Fot. Tom Kurek
wnętrza domu pod Poznaniem_realizacja_EV_Architects (6).jpg
W domu wydzielono komfortowe miejsce do pracy. Fot. Tom Kurek
Osiedle_Eko_Rezydencje_proj_NO_Architekci.jpg
W projekcie osiedla zastosowano pro ekologiczne rozwiązania. Domy zbudowane są w technologii drewnianej z litego drewna.

Projekt wnętrz: EV Architects 

Projekt architektury: NO Architekci 

Zdjęcia: Tom Kurek 


Podobne artykuły

Wnętrza kamienicy w Gdańsku
W murach starych kamienic drzemią niezwykłe historie. Wiekowe wnętrza z wysokimi sufitami, miękkimi łukami okien i charakterystycznymi...
czytaj więcej
Minimalistyczny apartament w Katowicach
Znajdujący się w Katowicach, na najwyższej kondygnacji budynku, luksusowy apartament zachwyca prostą, nienachalną elegancją...
czytaj więcej