Minimalistyczny apartament w Katowicach

Minimalistyczny apartament w Katowicach

Znajdujący się w Katowicach, na najwyższej kondygnacji budynku, luksusowy apartament zachwyca prostą, nienachalną elegancją. Imponującą przestrzeń o powierzchni przeszło 200m2 uzyskano poprzez połączenie dwóch mieszkań. Do tego należy dodać 100m2 tarasu, z którego rozciąga się piękny widok na miasto oraz park.
4:00 min
0
0

Projekt mieszkania został zrealizowany przez pracownię MMOA w składzie:  Maciej Dyląg, Marta Hausman-Dyląg oraz Katarzyna Wichary. Aranżacja zdobyła trzecie miejsce w dwunastej edycji konkursu Vasco Integracja w kategorii „Projekt zrealizowany”. Apartament w stylu minimalistycznym został zaprojektowany z myślą o rodzinie z dwójką dzieci. Zamysł projektowy zakłada podział wnętrza na dwie strefy: dzienną, z salonem, otwartą kuchnią i jadalnią, oraz część prywatną z sypialnią, garderobami i dwoma pokojami dziecięcymi.

Autor:
Redakcja
Data:
12.08.2021
VASCO_foto5_Janina Tyńska.jpg
Wnętrza cechuje niezwykle gustowne, minimalistyczne zestawienie szarości, czerni i bieli. Fot. Janina Tyńska

Inspiracja z natury

We wnętrzu przeważa połączenie marmuru oraz drewna. Szlachetny kamień, kojarzony głównie z surowym przepychem, zyskuje na łagodności i cieple, dzięki zestawieniu z powierzchnią drewna. Prosta, oszczędna kolorystyka w postaci odcieni czerni, szarości i bieli, doskonale współgrają z naturalnymi materiałami, tworząc tym samym bardzo spójną kompozycję. Duże okna oraz przeszklone drzwi sprawiają, że do wnętrza wpada wiele naturalnego światła.

VASCO_foto4_Janina Tyńska.jpg
Nowoczesna rzeźba doskonale wkomponowuje się w stylistykę panującą w mieszkaniu. Fot. Janina Tyńska

Wystrój tworzą gładkie, monochromatyczne, eleganckie powierzchnie, które dobrze uzupełniają się z geometrycznymi kształtami detali. Uwagę przykuwa czarna, trójwymiarowa rzeźba znajdująca się na ścianie w salonie. Elementem na stałe wkomponowanym w wystrój wnętrz są grzejniki marki Vasco. Modele Beams Mono oraz Bryce Mono o nieregularnej fakturze można dostrzec zarówno w pokoju dziennym, jak i łazience. Kształt i kolor grzejników sprawił, że stanowią one doskonałe uzupełnienie wnętrza.

Praktyczny i piękny minimalizm

Bezpośrednio ze strefy wypoczynkowej można przejść do jasnej kuchni z wyspą. Od jadalni, której sercem jest duży, okrągły stół, kuchnię oddziela charakterystyczny, kolorowy obraz. Z kolei linię, która oddziela strefę wypoczynkową od miejsca spożywania posiłków, wyznacza nowoczesny, elektryczny kominek. 

VASCO_foto6_Janina Tyńska.jpg
Lustrzana powierzchnia szafek w kuchni tworzy niezwykle atrakcyjny wizualnie efekt. Fot. Janina Tyńska

Z salonu można trafić bezpośrednio na obszerny, zadaszony taras. W centrum przydomowej przestrzeni znajduje się imponująca, wykonana z czarnego marmuru donica, w której umieszczono sporych rozmiarów dekoracyjne drzewko bonsai. 

VASCO_foto7_Janina Tyńska.jpg
Żywe kolory na obrazie ożywiają surowe wnętrze. Fot. Janina Tyńska

Warto poświęcić uwagę również łazience. W tym pomieszczeniu niebagatelną rolę odgrywa lustro, które powiększa wizualnie wnętrze. W centrum znajduje się wolnostojąca wanna, która wraz z przeszklonym prysznicem i grzejnikiem marki Vasco nadaje łazience niezwykle luksusowy charakter.

VASCO_foto16_Janina Tyńska.jpg
Minimalistyczna forma grzejnika Vasco doskonale wkomponowuje się w wystrój wnetrza. Fot. Janina Tyńska

Aranżację cechuje prosty, nowoczesny minimalizm. Nienachalna elegancja spotyka się tu z funkcjonalnością i dobrze przemyślanym układem wnętrz. Lokalizacja apartamentu oraz zastosowane w nim materiały sprawiają, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju.

VASCO_foto2_Janina Tyńska.jpg
Wyraźnie zarysowany kontrast jasnych i ciemnych elementów sprawia, że wnętrze nie wygląda monotonnie. Fot. Janina Tyńska
VASCO_foto3_Janina Tyńska.jpg
Nawet w minimalistycznym wnętrzu warto dodać odrobinę zieleni, która ożywi wystrój. Fot. Janina Tyńska
VASCO_foto9_Janina Tyńska.jpg
Wnętrze mieszkania jest dobrze oświetlone nie tylko dzięki oknom, ale również dużym, przeszklonym drzwiom. Fot. Janina Tyńska
VASCO_foto17_Janina Tyńska.jpg
Duże lustro o ostrych, wyrazistych kształtach nie tylko wizualnie powiększa wnętrze, ale również doskonale wpisuje się w stylistykę łazienki. Fot. Janina Tyńska

Podobne artykuły

Wnętrza kamienicy w Gdańsku
W murach starych kamienic drzemią niezwykłe historie. Wiekowe wnętrza z wysokimi sufitami, miękkimi łukami okien i charakterystycznymi...
czytaj więcej
Nowe życie willi w Waterloo
Przestronna willa z lat 50. XX wieku, położona w malowniczej okolicy Waterloo pod Brukselą. To właśnie tutaj wymarzony dom...
czytaj więcej