Gresy na elewacji – majestat i trwałość

Gresy na elewacji – majestat i trwałość

Współczesna architektura jest otwarta na innowacyjne, niedostępne dotychczas rozwiązania. Aktualnie istotną rolę odgrywają estetyka i trwałość. Gres jest idealnym wyborem, dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych wzorów oraz wszechstronności zastosowania. Będzie trafnym wyborem dla projektantów poszukujących ciekawych rozwiązań dla swoich pomysłów. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących zastosowań gresu na elewacjach, które zostały zgłoszone do konkursu Tubądzin Design Awards.
1:00 min
0
0

Kreatywna rewitalizacja


Charakterystycznym elementem krajobrazu polskich miast są budynki z wielkiej płyty. Zainspirowani tym widokiem architekci z KXM Group przedstawiają projekt bogaty w płyty wielkoformatowe „Wielka Płyt(k)a”. To innowacyjne wykorzystanie pozwala rewolucyjnie zmienić wygląd i funkcjonalność istniejących obiektów. Prosta architektura i modernistyczny styl nadają nowoczesnego charakteru a gresy Torano Grey i Grand Cave doskonale sprawdzają się w tym zadaniu. 

 

Autor:
Redakcja
Data:
18.04.2024
TDA_2006497_TDA_WIELKA PLYTKA4.jpg-min.jpg
Fot. KXM Group
TDA_2006497_TDA_WIELKA PLYTKA5.jpg-min.jpg
Fot. KXM Group

Ukłon w stronę korzeni

Yulyia Zubar w swoim projekcie tworzy doskonały mariaż efektywności energetycznej z nowoczesnością. „Didova chata’ jest nawiązaniem do tradycji. Autorka zainspirowała się domem dziadka, który w jej oczach stanowił symbol trwałości i pasywności. Wybór padł zatem na płytki Tubądzin Industrio, który doskonale wpisuje się w tę koncepcję. Dla bezpieczeństwa zastosowano również hermetyczną izolację oraz wentylowaną fasadę. 

TDA_65335500_TDA_list3.jpg-min.jpg
Fot. Yulyia Zubar
TDA_65335500_TDA_list4.jpg-min.jpg
Fot. Yulyia Zubar

Funkcjonalność z elegancją

W sercu Republiki Mołdawii znajduje się wyjątkowa rezydencja „Dom w Kiszyniowie”. Projekt przyciąga uwagę funkcjonalnością i wyjątkowym designem. Wyrafinowany wygląd budynkowi nadaje betonowa konstrukcja na murze z kamienia naturalnego, która zapewnia również solidność i trwałość. Dzięki płytkom Tubądzin Pietrasanta i Tin obiekt zyskuje ducha modernizmu.

TDA_58113436_TDA_03_03.jpg-min.jpg
Fot. Artur Bordeianu
TDA_58113436_TDA_a2.jpg-min.jpg
Fot. Artur Bordeianu

W harmonii z historią

W sercu Puszczy Noteckiej znajduje się Hotel Smolarnia. Adam Żarczyński zaprojektował plan rozbudowy, łączący ze sobą nowoczesność z tradycją. Obiekt jest doskonałym połączeniem charakterystycznej architektury ze świeżą bryłą. Efekt ten uzyskano dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów takich jak ceramika i szkło. W strefie wejścia znajdują się płytki Tubądzin Torano White, które wprowadzają powiew świeżości przy jednoczesnym połączeniu tradycji z nowoczesnością.

TDA_26109890_Adam Żarczyński I msce UA-min.jpg
Fot. Adam Żarczyński
TDA_26109890_TDA_T.44.jpg-min.jpg
Fot. Adam Żarczyński

W zgodzie z naturą

Harmonijne relacje między mieszkańcami a otaczającym ich środowiskiem naturalnym wspiera projekt „Dom do życia w harmonii”. Stworzony został z pełnym poszanowaniem dla przyrody, pozostając z nią w symbiozie. Plan zakłada realizację kompleksu siedmiu budynków wolnostojących umieszczonych na planie koła, z zachowaniem istniejącego drzewostanu. Każdy z nich ma inny kolor wnętrza i elewacji, co nadaje im uroku. W zewnętrznej części zdecydowano się na użycie płytek Cielo e Terra Doroty Koziary.


Fot. Adam Żarczyński, Artur Bordeianu, KXM, Monika Kalita, Yulya Zubar

Monika Kalita-min.jpg
Fot. Monika Kalita
Monika Kalita (3)-min.jpg
Fot. Monika Kalita

Polecane artykuły:

 Funkcjonalne mieszkanie z antresolą w Białymstoku
Inwestorka marzyła o wnętrzach minimalistycznych i nowoczesnych, ale z nutą domowej przytulności. Aby stały się rzeczywistością...
czytaj więcej
Aranżacja z duszą – zwycięski projekt w Konkursie Wnętrze Roku
Firma Pfleiderer zorganizowała Konkurs Wnętrze Roku. Autorką zwycięskiego projektu jest Martyna Jaworska z pracowni Ma.Sphera...
czytaj więcej