Krzesła ogrodowe - wszystko co musisz wiedzieć

Krzesła ogrodowe - wszystko co musisz wiedzieć

Zadbany ogród to ozdoba i duma każdego właściciela domu. Nic dziwnego zatem, że w sieci znajduje się mnóstwo artykułów, blogów, grup dyskusyjnych, forów i stron internetowych na temat pielęgnacji ogrodu oraz dodatków i akcesoriów. Sklepy internetowe prześcigają się w oferowaniu coraz to ciekawszych rozwiązań do ogrodu. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej podstawowemu tematowi, jakim są krzesła do ogrodu. Jest to standardowy element wyposażenia ogrodu, jednak przed ich zakupem należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Po lekturze artykułu będziesz wiedzieć, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę kupując ogrodowe krzesła.
6:00 min
0
0

  1. Krzesła ogrodowe - wygląd krzeseł, na który warto postawić
  2. Materiał wykonania krzeseł ogrodowych - który jest najlepszy?
  3. Krzesła ogrodowe składane - plusy i minusy
  4. Jak dbać o krzesła ogrodowe?

Wystarczy odwiedzić stronę internetową dowolnego marketu z akcesoriami do domu i ogrodu, aby przekonać się jak obfity jest wybór krzeseł do ogrodu. Zanim podejmiesz decyzję, zwróć uwagę na cztery poniższe aspekty, dzięki którym łatwiej będzie Ci dokonać właściwego wyboru.

Autor:
Redakcja
Data:
24.08.2020

Krzesła ogrodowe - wygląd krzeseł, na który warto postawić

Na jaki styl postawić kupując krzesła do ogrodu? Do wyboru do koloru! Możliwości jest mnóstwo - segment dekoracji domów, mieszkań i ogrodów rozwinął się w ostatnich latach niesamowicie. Mamy zatem do wyboru standardowe, klasyczne krzesła ogrodowe, które najczęściej są drewniane i mają proste kształty. Na rynku pojawiły się również w ostatnich latach bardziej oryginalne, zaokrąglone krzesła do ogrodu jak również wersje dziecięce. Przy wyborze krzeseł do ogrody wiele zależy od tego jaka jest koncepcja całego ogrodu - czy chcemy aby wyglądał on klasycznie czy może mamy ochotę wprowadzić do niego nieco egzotyki, wysublimowanych kształtów i kompozycji czy oryginalnych rozwiązań. Warto zastanowić się tu również nad kolorem - krzesła do ogrodu mogą być koloru drewna, ale również bardzo popularne są krzesła szare, czarne i białe. Dobrze aby były one w stonowanym odcieniu, gdyż to co najbardziej ma przyciągać uwagę w ogrodzie to rośliny, kwiaty i ozdoby. Wygląd krzeseł ogrodowych nie jest tutaj najważniejszy.

krzesła ogrodowe.jpg

Materiał wykonania krzeseł ogrodowych - który jest najlepszy?

Krzesła ogrodowe wykonywane są z różnego rodzaju materiałów i to również należy wziąć pod uwagę decydując się na zakup. Krzesła mogą być klasyczne - drewniane. W zależności od rodzaju użytego drewna, będą mieć różnego rodzaju formę, odcień i kolor. Popularne gatunki drzew wykorzystywane do krzeseł ogrodowych to świerk i sosna. Należy tutaj pamiętać o ich regularnej konserwacji. Oczywiście bardzo chętnie kupowane są krzesła ogrodowe z tworzyw sztucznych. Plastikowe krzesła są bardzo lekkie, stosunkowo niedrogie i występują w wielu kolorach, jednak z drugiej strony są mniej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jeśli zależy nam na krzesłach do ogrodu, które przetrwają lata, to wybór plastikowych krzeseł nie będzie właściwy. O wiele lepsze będą krzesła z kutego żelaza o ile taka stylistka pasuje nam do wizualnej koncepcji ogrodu. Hitem ostatnich lat są krzesła rattanowe i wiklinowe, które stanowią odpowiedni balans pomiędzy wytrzymałością i ceną, a poza tym - nadają ogrodowi przytulności.

Krzesła ogrodowe składane - plusy i minusy

Zakup składanych krzeseł ogrodowych niesie za sobą zarówno pewne plusy jak i minusy. Plusem takiego rozwiązania z pewnością jest to, że są bardziej funkcjonalne - w dowolnym momencie możemy je w kilka sekund złożyć i np. schować przed burzą, gradem czy porywistym wiatrem. Jest to również dobre rozwiązanie jeśli nie mamy dużego ogrodu i z krzeseł korzystamy tylko wtedy gdy odwiedzają nas goście. Mamy również w sklepach bardzo duży wybór krzeseł składanych. Wadą takiego rozwiązania jest jednak to, że krzesła składane są często mniej wygodne i nie są tak wytrzymałe jak ma to miejsce w przypadku standardowych, jednolitych krzeseł do ogrodu. Oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników - wszystko zależy od tego jakie są nasze indywidualne preferencje.

Jak dbać o krzesła ogrodowe?

Dbałość o ogród to nie tylko regularne koszenie trawy, przycinanie krzewów czy podlewanie roślin i kwiatów. Zadbany ogród to również zadbane wyposażenie i akcesoria. W przypadku krzeseł ogrodowych kluczową kwestią jest zabezpieczenie ich przed niepożądanymi warunkami atmosferycznymi, np. porywistą burzą, gradobiciem czy opadami śniegu. Jeśli mamy taką możliwość aby chować krzesła na czas naszej nieobecności, np. do altany, to będzie to dla nich z pewnością korzystne a my nie będziemy się martwić że ulegną uszkodzeniu. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w materiałowe pokrowce, które możemy wykorzystać zarówno trzymając krzesła ogrodowe na zewnątrz jak i w pomieszczeniu, np. w trakcie sezonu zimowego. W przypadku krzeseł plastikowych większym zagrożeniem od deszczu będzie długotrwałe działanie słońca, jednak możemy temu w pewnym stopniu zaradzić dzięki poduszkom, pokrowcom lub po prostu chowając je do cienia. Krzesła drewniane co pewien czas konserwujemy pozbawiając je lakieru i zabezpieczając na nowo lakierem lub bejcą a następnie impregnatem.

Podobne artykuły

Płyty chodnikowe w ogrodzie
Wczesna wiosna do doskonały czas na przygotowanie ogrodu do kolejnego sezonu letniego. Możemy naprawić lub wymienić nawierzchnie...
czytaj więcej