Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka w stylu skandynawskim

Aranżacje wnętrz utrzymane w stylu skandynawskim coraz częściej goszczą w naszych domach. Biel w połączeniu z drewnem i naturalnymi materiałami, proste formy wyposażenia oraz przemyślany dobór dodatków, może być ciekawą inspiracją do urządzenia łazienki.
2:00 min
0
0

Surowy klimat Skandynawii oraz deficyt naturalnego światła mieszkańcy rekompensują sobie przytulnymi, dobrze doświetlonymi wnętrzami, delikatną kolorystyką, prostymi formami ceramiki, mebli i dodatków. Ze stylem skandynawskim nierozerwalnie związana jest filozofia „hygge” – duńska sztuka szczęścia, która bez przeszkód przenika do wnętrz naszych mieszkań.

Urządzając łazienkę w stylu skandynawskim, sięgnijmy po jasną, spokojną kolorystykę. Białe, kremowe płytki możemy zestawić z naturalnymi materiałami. Drewno wizualnie ociepli wnętrze, wiele faktur, wzorów i kolorów przynosi nam wiele możliwości aranżacji.

Łazienka w odcieniach brązu i szarości w kolekcji Cerrad Apenino
Fot. Cerrad
Cerrad Apenino gris 24824
Cerrad Apenino gris 24824
Płytka uniwersalna, 59,7x59,7 cm
sprawdź
Cerrad Apenino rust 24886
Cerrad Apenino rust 24886
Płytka uniwersalna, 29,7x59,7 cm
sprawdź

Biel i drewno

W łazience, miejscu szczególnie narażonym na działanie wilgoci, doskonale sprawdzą się płytki drewnopodobne. Płytki o wymiarach zbliżonych do naturalnych desek, wiernie oddają strukturę drewna, tworząc przytulne wnętrze. Poza okładzinami ściennymi i podłogowymi drewno może pojawić się również jako materiał wykończeniowy mebli. W łazience możemy zastosować meble w całości wykonane z litego drewna, meble fornirowane lub białe, wzbogacone elementami drewnianymi.

W łazienkach skandynawskich, obok drewna, chętnie stosowanym materiałem jest kamień. Do wyboru mamy wiele kolekcji zainspirowanych naturalną kolorystyką oraz strukturą kamienia. Naturalny kamień dobrze sprawdzi się jako blat pod umywalkę. Naturalne materiały w każdym wnętrzu stworzą uniwersalne, ponadczasowe aranżacje.

Proste formy

Styl skandynawski obok naturalnych materiałów to proste formy mebli, ceramiki, armatury. Umywalki o geometrycznych kształtach, miski ustępowe z małą ilością detali. Oszczędne formy wprowadzają do wnętrza harmonię i równowagę.


Miracle Paradyż - łazienka na poddaszu
Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Miracle Beige struktura
Paradyż Miracle Beige struktura
Płytka strukturalna, 25x75 cm
sprawdź
Paradyż Miracle Beige Rekt.
Paradyż Miracle Beige Rekt.
Płytka ścienna, 25x75 cm
sprawdź

Przemyślane dodatki

Wnętrze łazienki w stylu skandynawskim możemy ocieplić za pomocą dodatków. Dobrze sprawdzą się pudełka, kosze na bieliznę wykonane z wikliny. Producenci oferują również oraz większy wybór akcesoriów łazienkowych wykonanych z naturalnych materiałów. Dozowniki, mydelniczki wykonane z drewna, czy kamienia będą praktycznym wyborem. Ciekawą dekoracją mogą być rośliny, które umieszczone w ozdobnych osłonkach będą dopełnieniem całej aranżacji.

Drewno w łazience na poddaszu - Paradyż Tammi
Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Chevron Bianco Ściana Rekt. Stucco
Paradyż Chevron Bianco Ściana Rekt. Stucco
Płytka ścienna, 29,8x89,8 cm
sprawdź
Chevron
Chevron
Kolekcja Ceramika Paradyż
sprawdź
Tammi
Tammi
Kolekcja Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Tammi Naturale Gres Szkl. Rekt. Mat.
Paradyż Tammi Naturale Gres Szkl. Rekt. Mat.
Płytka ścienno-podłogowa, 19,4x90 cm
sprawdź