Mieszkanie ze złotem w centrum Gdyni

Mieszkanie ze złotem w centrum Gdyni

Nowoczesny apartamentowiec, w którym mieści się niemal 90 metrowe mieszkanie, znajduje się przy Placu Kaszubskim w centrum Gdyni. Funkcjonalna przestrzeń w aranżacji pracowni KODO to wizytówka inwestycji. Wnętrza pokazowe powstały z myślą o małej rodzinie lub parze – mieszkanie nawiązuje do modnych trendów, charakterystycznych dla współczesnych rezydencji i zapewni doskonały komfort codziennego życia przyszłym mieszkańcom.
2:00 min
0
0

Wnętrza są eklektycznie eleganckie – znajdziemy tu elementy klasyczne, współczesne japandi i funkcjonalny modernizm. Całość tworzy zaskakująco wysmakowaną mieszankę, pełną nieszablonowych rozwiązań. Apartamentowiec wyróżnia miękko zaokrąglony narożnik z pięknie zaprojektowanym przeszkleniem. Unikalne rozwiązania architektoniczne potraktowano jak inspirację do stworzenia wnętrz z lekkimi obłościami. Krągłości pojawiają się więc w postaci mebli tapicerowanych i drewnianych, na dywanach i oprawach świetlnych. Okrągła jest ceramika łazienkowa i dekoracje – warto zwrócić uwagę na wielkoformatowe lustra, które dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń. Linia łuku jest obecna w formie nietypowej zabudowy w kuchni i salonie. Zaoblenia przesuwają estetykę w stronę nowoczesnego modernizmu. Jasne ściany w strefie dziennej dynamizują pionowe sztukaterie, zestawione z ciemnymi, drewnianymi panelami.

Autor:
Redakcja
Data:
29.02.2024
Beżowo-brązowa kuchnia w projekcie KODO w Gdyni
Fot. KODO
Podświetlona, beżowo-brązowa kuchnia projektu KODO w Gdyni
Fot. KODO

Łagodne beże i biel skontrastowano wyważonym odcieniem ciemnego drewna na zabudowach meblowych. Ciemne motywy kontynuuje też czarny stół i brązowe płytki w łazience. Wnętrze oparte na efektownych przeciwieństwach wieńczy główny bohater aranżacji – błyszczące złoto. Szlachetny blask przewija się w detalach sprzętów i wykończenia. Pojawia się między innymi na pionowych lamelach na ścianie łazienki oraz jako baterie. 

Kuchnia z ryyflowaną ścianą i zaokrągloną wyspą w projekcie KODO
Fot. KODO
Detale aranżacji nowoczesnej kuchni projektu KODO w Gdyni
Fot. KODO
Beżowy salon z miękkimi obłościami w projekcie KODO
Fot. KODO
Beżowa strefa dzienna z salonem i jadalnią projektu KODO w Gdyni
FOT. KODO
Detale beżowego salonu w projekcie KODO w Gdyni
Fot. KODO
Jadalnia z drewnem i półokrągłym lustrem na ścianie w projekcie KODO
Fot. KODO

Wnętrza apartamentu są wyjątkowo funkcjonalne. Przestrzeń nie wymagała modyfikacji układu funkcjonalnego. Wyzwaniem dla architektów KODO było jednak zaplanowanie niedużego, przejściowego salonu, który łączy się z jadalnią i aneksem. W mieszkaniu znajduje się też sypialnia z garderobą i drugi pokój, łazienka i pomieszczenie gospodarcze.

Aranżacja wnętrza sypialni z toaletką i półokrągłym lustrem projektu KODO
Fot. KODO
Sypialnia z półokrągłym lustrem w projekcie KODO
Fot. KODO
Toaletka i okrągły puf w aranżacji sypialni projektu KODO
Fot. KODO
Detale aranżacji sypialni ze złotymi detalami w projekcie KODO
Fot. KODO
Beżowo-złota łazienka w projekcie KODO w Gdyni
Fot. KODO
Łazienka z marmurem i złotem w projekcie KODO w Gdyni
Fot. KODO
Łazienka z marmurem i złotem w aranżacji KODO w Gdyni
Fot. KODO
Łazienka z brązowymi i złotymi detalami w projekcie KODO
Fot. KODO
Łazienka z błyszczącymi, brązowymi kaflami w projekcie KODO
Fot. KODO

Podobne artykuły

Rodzinny dom w stylu hygge
Inwestorzy mieli jasno określone wytyczne, co ułatwiło prace architektom. Chcieli, aby wnętrze było minimalistyczne, ale...
czytaj więcej
Modern classic z panoramą stolicy
Na jednym z warszawskich osiedli zdecydowała się zamieszkać pięcioosobowa rodzina. Wybór padł na połączenie dwóch mieszkań...
czytaj więcej