Modernistyczny apartament na Mokotowie

Modernistyczny apartament na Mokotowie

W kamienicy na warszawskim Mokotowie odnajdziemy szlachetne materiały, starannie dobrane wyposażenie, eleganckie dodatki. Wnętrze nawiązuje do międzywojennej kamiennicy, która kilka lat temu przeszła generalny remont.
2:00 min
0
0

Blisko dziesięć lat temu, odnowiono przedwojenną kamienicę, zamieniając ją w luksusowy apartamentowiec. Cały budynek nawiązuje do stylu art déco, wystrój klatki schodowej, holu i elewacji zachwyca detalami. Projektowany lokal został stworzony z myślą o wynajmie długoterminowym, dedykowany jest dla osób ceniących wysokiej jakości wzornictwo. Autorka projektu - Katarzyna Kraszewska zdecydowała się na stylistykę panującą w całej kamienicy.


Nie było potrzeby dużych zmian w zastanym układzie funkcjonalnym. – Korekty objęły tylko część sypialni głównej z łazienką i garderobą – wspomina projektantka. – Bazą wnętrz pozostała posadzka drewniana firmy Chapel Parkiet, jednie uzupełniona o cokoły z czarnego marmuru Nero Marquina. A w salonie wisi ten sam, co wcześniej, szykowny żyrandol – dodaje.

Autor:
Redakcja
Data:
25.02.2021
Projekt Katarzyna Kraszewska, zdjęcia Nate Cook Photography  (5).JPG
Aranżacja jasnego, przestronnego holu. Fot. Nate Cook Photography

Otwarty salon

W centrum apartamentu znajduje się otwarty salon, który z jednej strony łączy się ze strefą wejścia, z drugiej z kuchnią. Strefę wejściową optycznie powiększa lustrzana zabudowa z charakterystycznymi uchwytami. Smaku całemu wnętrzu dodaje szklana konsola i okrągłe kinkiety nawiązujące do międzywojennego modernizmu.

Projekt Katarzyna Kraszewska, zdjęcia Nate Cook Photography  (6).JPG
Salon utrzymany jest delikatnej palecie szarości, bieli i beżowych odcieni. Fot. Nate Cook Photography

Jadalnia i kuchnia

W strefie jadalni wzrok przyciąga oryginalny stół o skośnych podporach, który został wykonany według projektu Katarzyny Kraszewskiej. W połączeniu z tapicerowanymi krzesłami w beżowym kolorze tworzą wygodne miejsce do wspólnego spożywania posiłków.

Archistory_Katarzyna Kraszewska_fot. Nate Cook Photography (1).JPG
Przy stole znajduje się ogromne lustro, które rozświetla wnętrze. Fot. Nate Cook Photography

W kuchni zaprojektowano zabudowę kuchenną na planie litery L i mały, marmurowy stół. Aranżacja kuchni utrzymana jest w łagodnej kolorystyce, nawiązującej do pozostałych pomieszczeń.

Projekt Katarzyna Kraszewska, zdjęcia Nate Cook Photography  (1).JPG
W kuchni zaprojektowano nowoczesną zabudowę kuchenną. Jasne odcienie połączono z ciepłym odcieniem drewna. Fot. Nate Cook Photography

Tapicerowana ściana w sypialni

W komfortowej sypialni zdecydowano się na szerokie łóżko z tapicerowanym zagłówkiem. Na ścianie zaprojektowano symetryczną kompozycję, która składa się z pionowych luster, tapicerowanej ściany i zabudowy  z praktycznymi szafkami nocnymi.

Projekt Katarzyna Kraszewska, zdjęcia Nate Cook Photography  (2).JPG
Fot. Nate Cook Photography

Łazienka inspirowana naturą

Aranżacja łazienki w apartamencie zachwyca kamiennymi okładzinami. Ciekawa forma umywalki z wydrążonego głazu dodaje wnętrzu niezwykłego charakteru. Łazienka oparta jest na delikatnych kontrastach i przemyślanym układzie funkcjonalnym.

Projekt Katarzyna Kraszewska, zdjęcia Nate Cook Photography  (3).JPG
Nieregularny kształt lustra nawiązuje do kształtu umywalki. Fot. Nate Cook Photography
Projekt Katarzyna Kraszewska, zdjęcia Nate Cook Photography  (4).JPG
Czarna, matowa armatura i dodatki dodają wnętrzu elegancji. Fot. Nate Cook Photography

Przytulny pokój dziecięcy

W modernistycznym apartamencie znajduje się także pokój dziecięcy utrzymany w podobnej stylistyce. – W swoich projektach zawsze dbam o funkcjonalność, najwyższą jakość, staranną kompozycję i dopracowany detal. Nie robię od tej zasady wyjątków – podkreśla Katarzyna Kraszewska. Parkiet, dekoracyjne sztukaterie i subtelne dodatki tworzą ciekawą oprawę.

Projekt Katarzyna Kraszewska_fot. Nate Cook Photography.JPG
Tapeta z motywem dżungli tworzy efektowne tło w dziecięcym pokoju. Fot. Nate Cook Photography

Podobne artykuły

Eleganckie mieszkanie w kamienicy
W odrestaurowanej kamienicy z początku XX wieku mieści się 38 -metrowe mieszkanie zaprojektowane przez Pracownię Architektoniczną...
czytaj więcej
Nowoczesne mieszkanie z antresolą
Dziś zaglądamy do wnętrz apartamentów w centrum Łodzi zaprojektowanych przez pracownię 3XEL Architekci. Zgodnie z życzeniem...
czytaj więcej