Nowe życie mieszkania na warszawskim osiedlu Mirów

Nowe życie mieszkania na warszawskim osiedlu Mirów

Projekt niewielkiego mieszkania zawsze jest dla projektantów wyzwaniem. Skąpy metraż należy zaplanować w taki sposób, aby uzyskana przestrzeń była maksymalnie funkcjonalna.
5:00 min
0
0

Metamorfozy


Projektem mieszkania na wynajem zajęła się Katarzyna Sosińska z pracowni Katarzyna Sosińska Interiors. Lokale z takim przeznaczeniem zawsze są wyzwaniem dla projektantów. Jednak architektka poradziła sobie świetnie z postawionym przed nią zadaniem, tworząc funkcjonalną przestrzeń, która wykorzystuje każdy fragment mieszkania znajdującego się na warszawskim osiedlu Mirów. Uzyskana przestrzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby można było dopasować ją do potrzeb przyszłych lokatorów. Mirów przeszedł wiele zmian. Mowa tu zarówno o okresie przedwojennym a latami 70. jak i między czasami PRL-u a współczesnością. Jest to czas, kiedy nazwy budynków i ulic dynamicznie ulegały zmianie. Obecnie jest to pożądana lokalizacja w tętniącej życiem, biznesowej części miasta. W sąsiedztwie znajdują się Browary Warszawskie, Fabryka Norblina oraz potężne drapacze chmur. Pierwotnie w kawalerce znajdowała się odseparowana ścianą kuchnia, jednak zdecydowano się na jej zburzenie. Dzięki tej decyzji zyskano doświetloną przestrzeń dzienną z aneksem kuchennym i strefą jadalnianą.


Autor:
Redakcja
Data:
20.03.2023
DSC01923.jpg
Zabudowa na wymiar w kuchni. Fot. MoodAuthors
DSC01997.jpg
Tapicerowane łoże w jasnej sypialni. Fot. MoodAuthors

Funkcjonalne wnętrze

Największym wyzwaniem na niewielkim metrażu jest uzyskanie jak najpraktyczniejszej przestrzeni użytkowej. Katarzyna Sosińska zdecydowała się zatem na postawienie funkcjonalnej zabudowy meblowej zamiast szafy wydzielającej sypialnię. Jest idealną i pojemną strefą do przechowywania. Na frontach znajdują się lustra na całej ich powierzchni, co optycznie powiększyło przestrzeń dzienną. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkanie stało się nie tylko funkcjonalne, ale i również przytulne. W słoneczne dni wpada do niego duża ilość ciepłych promieni słońca. Należy również zwrócić uwagę na nadwieszenie zabudowy kuchennej nad posadzką.

DSC01933.jpg
Jasna strefa dzienna. Fot. MoodAuthors
DSC02037.jpg
Lustrzane fronty zabudowy meblowej. Fot. MoodAuthors

Dodatki

Oprócz funkcjonalności istotny jest aspekt wizualny. Mieszkanie ma być przyjemne dla oka odbiorcy. Architektka postawiła zatem na biel, beż i czerń, którą uzupełniono chromowanymi wykończeniami i połyskiem luster. Taka tonacja jest doskonałą bazą dla wielobarwnych dodatków, które nadadzą mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru. Na uwagę zasługują kobaltowe dodatki — krzesła Meadow od The Goodliving co, poduszki, szkło i łóżko tapicerowane. Dzięki temu zabiegowi wnętrza zyskały charakter i życie. Ponadto aranżację dopełniono obrazem „Kompozycja Harmonijna” Grzegorza Jarzynowskiego, współzałożyciela projektu artystycznego „Tusz za rogiem”, który funkcjonuje od 2012 roku w Warszawie. 


Projekt: Katarzyna Sosińska Interiors

Fot. MoodAuthors

DSC02114.jpg
Obraz „Kompozycja Harmonijna” Grzegorza Jarzynowskiego. Fot. MoodAuthors
DSC01887.jpg
Łazienka z okrągłym lustrem i delikatną ramką. Fot. MoodAuthors

Polecane artykuły:

Morska Bryza - marynistyczne mieszkanie w Gdańsku
Realizacja projektu mieszkania w Gdańsku nawiązuje do marynistycznego klimatu trójmiasta. Niemal 70-metrowy apartament na...
czytaj więcej
Z wizytą w domu pod lasem
Inwestorzy marzyli o sielskiej okolicy i widoku na las, dlatego szybko zdecydowali się na działkę pod miastem. Nowoczesna...
czytaj więcej