Z wizytą w domu pod lasem

Z wizytą w domu pod lasem

Inwestorzy marzyli o sielskiej okolicy i widoku na las, dlatego szybko zdecydowali się na działkę pod miastem. Nowoczesna bryła domu z licznymi przeszkleniami jest otoczona zielenią i zaprasza ją do środka, do aranżacji zaprojektowanej przez architektów z pracowni Miśkiewicz Design.
2:00 min
0
0

Właściciele domu trafili do pracowni z własnymi pomysłami. Przygotowali inspiracje oraz kilka sprecyzowanych oczekiwań, takich jak brak zasłon i firan oraz kuchnia w ciemnych kolorach, jednak w wielu kwestiach postanowili zaufać projektantce – dzięki temu udało się stworzyć wygodne i przytulne wnętrza.

Autor:
Redakcja
Data:
15.03.2023
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-338.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-210.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-201.jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Las pod sam sufit

Parter zajmuje strefa dzienna, wysoka aż na dwie kondygnacje. Domownicy mają tu do dyspozycji  salon z jadalnią i kuchnią, gabinet do pracy oraz łazienka. Na podłodze rozciąga się biało-czarna szachownica. Do strefy dziennej prowadzą szklane drzwi. 

Przestrzeń jest jasna i pełna naturalnego światła a wnętrze dopełnia naturalna zieleń. Otaczająca dom przyroda stała się też inspiracją dla koloru sof znajdujących się w części wypoczynkowej parteru. Zgaszony odcień zieleni nadaje jej relaksujący charakter. Miękki materiał zachęca do spędzenia tu czasu z kawą czy ulubioną książką. Zbiory biblioteczne znajdują się na wysokim regale na książki, zaprojektowanym specjalnie do tego wnętrza. Płynnie łączy się z nim ciekawa, ażurowa ścianka z lameli oddzielająca część wypoczynkową od części wejściowej i schodów. Uwagę zwracają lekkie, ażurowe lampy nad sofami. 

MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-111.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-219.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-94.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-64.jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Smacznego!

Właściciele domu lubią gotować, dlatego jednym z najważniejszych elementów wyposażenia była duża kuchnia z wyspą, najlepiej elegancka i w ciemnym odcieniu.


Architektki wybrały szafki kuchenne z frontami w odcieniu drewna, które dobrze koresponduje z odcieniem posadzki. Na szafkach znalazły się blaty z czarnego kamienia. Razem tworzą bardzo elegancką, reprezentacyjną, ale jednocześnie bardzo funkcjonalną przestrzeń kuchenną. 


Wsypa stanowi centrum życia rodzinnego. Tutaj domownicy spotykają się na śniadaniu i przy kawie, wieczorem jedzą kolacje. Podczas spotkań towarzyskich wyspa pełni rolę szwedzkiego stołu z przekąskami. W kuchni zgodnie z życzeniem właścicieli. Nie mogło zabraknąć dużej lodówki i chłodziarki na wino.

MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-197.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-179kadrowane.jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Jadalnia z widokiem

Strefę jadalni projektantki ulokowały przy wyjściu na taras. Ciekawie skonstruowany mebel może pomieścić aż 8 osób na wspólnym posiłku. Nad blatem unoszą się szklane lampy, przypominające nieco bańki mydlane.

MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-18kadrowane.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-40kadrowane.jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Słodkich snów

Do części prywatnej prowadzą kręte schody. Ścianę przy klatce schodowej wykończono ryflowaną tapetą. Wzór łagodnie łączy oba piętra i przechodzi też na drzwi do gabinetu. Łóżko domowników „przeprowadziło się” do nowego domu z poprzedniego mieszkania. Mebel wykonany z egzotycznego drewna wnosi tu poczucie relaksującego ciepła. Obok w pomieszczeniu znajdują się też biurko do pracy i fotel, metalowy regał na książki i kolejna pamiątka – zabytkowy, drewniany stołek, który właściciele darzą ogromną sympatią. Przy sypialni projektanci stworzyli garderobę, z dużą ilością miejsca do przechowywania. Przez garderobę możemy przejść do prywatnej łazienki. Na piętrze znajdują się również pokoje dziecięce oraz druga łazienka.

MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-331.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-254kadrowane.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-248kadrowane.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-258.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-261.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-321.jpg
Fot. Łukasz Zandecki

3x Łazienka

W domu znajdują się 3 łazienki i każda jest inna. Największa, należąca do gospodarzy jest utrzymana w delikatnej, francuskiej estetyce, która nawiązuje do garderoby. Prostokątne pannaeu na ścianach nawiązuje do białych, ramowanych frontów szafek. Duet bieli i jasnego różu nadaje wnętrzu świeży i lekki charakter.


Łazienka dziecięca jest utrzymana w stylu nowoczesnym. Szare płytki w stonowanym odcieniu połączono z bielą – razem tworzą prostą, ale efektowną aranżację.


W łazience na parterze znajdziemy nawiązania do naturalnego otoczenia domu. W wystroju pojawia się drewno i kamień. Warto zwrócić uwagę na piękną, kamienną umywalkę, która doskonale komponuje się z drewnianym blatem. Różnorodne odcienie płytek na podłodze przełamują jednolite ściany.


Wnętrza urządzone w neutralnych odcieniach z wykorzystaniem naturalnych materiałów pozostaną nieprzemijająco eleganckie i piękne przez lata. Architektki doskonale połączyły funkcję z ciekawymi rozwiązaniami na miarę oraz stonowaną kolorystyką. 


Za koordynację projektu odpowiadała Gabriela Radwanowska z pracowni Miśkiewicz Design.


Projekt Biuro Miśkiewicz Design, Magdalena Miśkiewicz

Koordynacja: Gabriela Radwanowska

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Stylizacja: Magdalena Miśkiewicz


MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-310kadrowane.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-216.jpg
Fot. Łukasz Zandecki
MISKIEWICZ_design_Granica_Komorow_Debowa39_dom_ii2022-328.jpg
Fot. Łukasz Zandecki

Podobne artykuły

Dom z duchem podróży
Wiele rozwiązań, które zostały zastosowane w tej realizacji, są echem doświadczeń inwestorki, która wiele lat mieszkała w...
czytaj więcej
Morska Bryza - marynistyczne mieszkanie w Gdańsku
Realizacja projektu mieszkania w Gdańsku nawiązuje do marynistycznego klimatu trójmiasta. Niemal 70-metrowy apartament na...
czytaj więcej