Z wizytą w domu pod lasem
Las pod sam sufit
Parter zajmuje strefa dzienna, wysoka aż na dwie kondygnacje. Domownicy mają tu do dyspozycji salon z jadalnią i kuchnią, gabinet do pracy oraz łazienka. Na podłodze rozciąga się biało-czarna szachownica. Do strefy dziennej prowadzą szklane drzwi.
Przestrzeń jest jasna i pełna naturalnego światła a wnętrze dopełnia naturalna zieleń. Otaczająca dom przyroda stała się też inspiracją dla koloru sof znajdujących się w części wypoczynkowej parteru. Zgaszony odcień zieleni nadaje jej relaksujący charakter. Miękki materiał zachęca do spędzenia tu czasu z kawą czy ulubioną książką. Zbiory biblioteczne znajdują się na wysokim regale na książki, zaprojektowanym specjalnie do tego wnętrza. Płynnie łączy się z nim ciekawa, ażurowa ścianka z lameli oddzielająca część wypoczynkową od części wejściowej i schodów. Uwagę zwracają lekkie, ażurowe lampy nad sofami.
Smacznego!
Właściciele domu lubią gotować, dlatego jednym z najważniejszych elementów wyposażenia była duża kuchnia z wyspą, najlepiej elegancka i w ciemnym odcieniu.
Architektki wybrały szafki kuchenne z frontami w odcieniu drewna, które dobrze koresponduje z odcieniem posadzki. Na szafkach znalazły się blaty z czarnego kamienia. Razem tworzą bardzo elegancką, reprezentacyjną, ale jednocześnie bardzo funkcjonalną przestrzeń kuchenną.
Wsypa stanowi centrum życia rodzinnego. Tutaj domownicy spotykają się na śniadaniu i przy kawie, wieczorem jedzą kolacje. Podczas spotkań towarzyskich wyspa pełni rolę szwedzkiego stołu z przekąskami. W kuchni zgodnie z życzeniem właścicieli. Nie mogło zabraknąć dużej lodówki i chłodziarki na wino.
Jadalnia z widokiem
Strefę jadalni projektantki ulokowały przy wyjściu na taras. Ciekawie skonstruowany mebel może pomieścić aż 8 osób na wspólnym posiłku. Nad blatem unoszą się szklane lampy, przypominające nieco bańki mydlane.
Słodkich snów
Do części prywatnej prowadzą kręte schody. Ścianę przy klatce schodowej wykończono ryflowaną tapetą. Wzór łagodnie łączy oba piętra i przechodzi też na drzwi do gabinetu. Łóżko domowników „przeprowadziło się” do nowego domu z poprzedniego mieszkania. Mebel wykonany z egzotycznego drewna wnosi tu poczucie relaksującego ciepła. Obok w pomieszczeniu znajdują się też biurko do pracy i fotel, metalowy regał na książki i kolejna pamiątka – zabytkowy, drewniany stołek, który właściciele darzą ogromną sympatią. Przy sypialni projektanci stworzyli garderobę, z dużą ilością miejsca do przechowywania. Przez garderobę możemy przejść do prywatnej łazienki. Na piętrze znajdują się również pokoje dziecięce oraz druga łazienka.
3x Łazienka
W domu znajdują się 3 łazienki i każda jest inna. Największa, należąca do gospodarzy jest utrzymana w delikatnej, francuskiej estetyce, która nawiązuje do garderoby. Prostokątne pannaeu na ścianach nawiązuje do białych, ramowanych frontów szafek. Duet bieli i jasnego różu nadaje wnętrzu świeży i lekki charakter.
Łazienka dziecięca jest utrzymana w stylu nowoczesnym. Szare płytki w stonowanym odcieniu połączono z bielą – razem tworzą prostą, ale efektowną aranżację.
W łazience na parterze znajdziemy nawiązania do naturalnego otoczenia domu. W wystroju pojawia się drewno i kamień. Warto zwrócić uwagę na piękną, kamienną umywalkę, która doskonale komponuje się z drewnianym blatem. Różnorodne odcienie płytek na podłodze przełamują jednolite ściany.
Wnętrza urządzone w neutralnych odcieniach z wykorzystaniem naturalnych materiałów pozostaną nieprzemijająco eleganckie i piękne przez lata. Architektki doskonale połączyły funkcję z ciekawymi rozwiązaniami na miarę oraz stonowaną kolorystyką.
Za koordynację projektu odpowiadała Gabriela Radwanowska z pracowni Miśkiewicz Design.
Projekt Biuro Miśkiewicz Design, Magdalena Miśkiewicz
Koordynacja: Gabriela Radwanowska
Zdjęcia: Łukasz Zandecki
Stylizacja: Magdalena Miśkiewicz