Piaskowe beże i jasne kolory – apartament dla dwojga

Piaskowe beże i jasne kolory – apartament dla dwojga

W przestronnym 65-metrowym apartamencie dla pary dominują naturalne materiały i delikatne barwy. Krakowskie mieszkanie jest otoczone zielenią i nowoczesną architekturą co stanowi idealną oazę spokoju w sercu miejskiej dżungli.
1:00 min
0
0

Sprecyzowana wizja


Inwestorzy od początku wiedzieli, jak ma wyglądać ich azyl. Tym samym ułatwili zadanie architektom z pracowni Grupa NONO. - To nasz najjaśniejszy projekt wnętrz w całym portfolio. Zamiłowanie klientów do bieli, złamanych jej odcieni czy beżu, było dla nas sporym wyzwaniem kolorystycznym. Stawiamy na wnętrza wyraziste, charakterne, wyróżniające się, w czym najczęściej towarzyszy nam praca z mocniejszym kolorem. Jednak nie mniej ważna dla nas jest osobowość klienta, którą chcemy wyeksponować zastosowanymi rozwiązaniami, dlatego z ciekawością podeszliśmy do propozycji kolorystycznej. Docelowo jasną bazę zestawiliśmy z dużą ilością drewna, a na bardziej znaczący kolor pozwoliliśmy sobie w łazience, sięgając po przybrudzoną wersję fioletu  - mówi Karolina Szyszka - architektka i założycielka GRUPY NONO.  


Autor:
Redakcja
Data:
12.04.2024
Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9422-14-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Kontakt Simon
Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9374-10-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Kontakt Simon

Gospodarze chcieli, aby aranżacja oscylowała między klasycznymi inspiracjami i minimalizmem. Doświadczone projektantki wplotły zatem detale nadające określonego charakteru wnętrzu. Kluczowe dla charakteru wnętrz są tutaj faktury - tynk gliniany w sypialni, tapety o tkaninowej fakturze, frezy, ryflowane szkło w prysznicu. Prośbę klienta o klasyczne akcenty starałyśmy się rzetelnie zrealizować, jednak dodając im nieco świeżego spojrzenia. Subtelne sztukaterie czy gięte meble drewniane dodają klasycznego waloru wnętrzom. Kluczem do ostatecznego charakteru apartamentu - upragnionej nuty klasyki, bez tworzenia pałacowego klimatu - jest odpowiednia proporcja i umiar  - dodaje architektka.  

Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9408-13-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt

Otwarta strefa dzienna

W salonie dumnie prezentuje się wygodna sofa narożna w odcieniu szarości z tkaniną o grubym splocie, która nawiązuje do tej użytej w zasłonach. Umowną granicę między częścią kuchenną a salonową wyznaczono za pomocą drewnianego stołu w towarzystwie tapicerowanych krzeseł. Po sąsiedzku znajduje się wyspa kuchenna, którą dla zachowania spójności wykończono tym samym materiałami, co ścianę między szafkami kuchennymi. Do tego dobrano półokrągłe lamele na froncie, które ocieplają chłód kamiennego blatu.

Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9434-15-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt
Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9437-16-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt

Zabudowę kuchenną zachowano w dwóch, subtelnych kolorach. Dzięki temu strefa kuchenna sprawia wrażenie lekkiej i bardziej salonowej. Co istotne, kuchnia jest nie tylko stylowa, ale przede wszystkim ergonomiczna. Swobodne przygotowywanie posiłków umożliwi duża powierzchnia blatu roboczego. Z kolei idealnie dobrana ilość gniazdek elektrycznych marki Kontakt-Simon, Simon 54, ułatwia pracę z urządzeniami kuchennymi.  

Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9506-22-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt
Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9504-21-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt
Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9509-23-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt

Czas na relaks

Pierwszym elementem rzucającym się w oczy po przekroczeniu sypialni jest łagodny łuk u wezgłowia łóżka. Ścianę podkreślono tynkiem glinianym, który tworzy spójną kompozycję z drewnianym panelem, który łagodnie przechodzi w dwa stoliki nocne. Bijące z pomieszczenia ciepło zachęca do odpoczynku, a przytulnego klimatu nadają dodatkowo mięsiste zasłony. Po obu stronach komfortowego łoza zamontowano kontakty i włączniki Simon 54 Premium, które oprócz estetycznego wyglądu mają praktyczne rozwiązanie.

Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9357-4-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt

Kolor i faktura

W łazience architektki skupiły szczególną uwagę nie tylko na fakturę, ale i na kolor. Zdecydowano się zatem na wybór szafki pod umywalkowej w odcieniu przybrudzonego fioletu. Na jej tle pięknie prezentują się pudrowe płytki o lekko wklęsłej powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna kabina prysznicowa wykonana według indywidualnego projektu z ryflowanego szkła. Przemyślanym rozwiązaniem jest zastosowanie uchwytów prysznicowych w postaci relingów, które spełniają również funkcję wieszaków na ręczniki. Można śmiało rzec, że pomieszczenie spełnia funkcję saloniku kąpielowego, dzięki połączeniu trzech różnych faktur i wzorów płytek oraz drewna, co razem tworzy przytulny klimat we wnętrzu.


Fot. Materiały prasowe Kontakt Simon

Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9471-18-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt
Nono_Bandtkiego_��_ONI_Studio_9447-17-min.jpg
Fot. Materiały prasowe Simon Kontakt

Polecane artykuły:

Koktajl dla zmysłów. Mieszkanie w Gdańsku
W jednej z gdańskich dzielnic znajduje się 89 m2 mieszkanie. We wnętrzu dominuje skandynawski posmak połączony z japońskim...
czytaj więcej
Przestrzeń szyta na miarę. Renowacja domu pod Warszawą
W jednym z podwarszawskich domów miała miejsce renowacja. Klienci zachwyceni pierwszym projektem zdecydowali się ponownie...
czytaj więcej