Piaskowe beże i jasne kolory – apartament dla dwojga
Gospodarze chcieli, aby aranżacja oscylowała między klasycznymi inspiracjami i minimalizmem. Doświadczone projektantki wplotły zatem detale nadające określonego charakteru wnętrzu. Kluczowe dla charakteru wnętrz są tutaj faktury - tynk gliniany w sypialni, tapety o tkaninowej fakturze, frezy, ryflowane szkło w prysznicu. Prośbę klienta o klasyczne akcenty starałyśmy się rzetelnie zrealizować, jednak dodając im nieco świeżego spojrzenia. Subtelne sztukaterie czy gięte meble drewniane dodają klasycznego waloru wnętrzom. Kluczem do ostatecznego charakteru apartamentu - upragnionej nuty klasyki, bez tworzenia pałacowego klimatu - jest odpowiednia proporcja i umiar - dodaje architektka.
Otwarta strefa dzienna
W salonie dumnie prezentuje się wygodna sofa narożna w odcieniu szarości z tkaniną o grubym splocie, która nawiązuje do tej użytej w zasłonach. Umowną granicę między częścią kuchenną a salonową wyznaczono za pomocą drewnianego stołu w towarzystwie tapicerowanych krzeseł. Po sąsiedzku znajduje się wyspa kuchenna, którą dla zachowania spójności wykończono tym samym materiałami, co ścianę między szafkami kuchennymi. Do tego dobrano półokrągłe lamele na froncie, które ocieplają chłód kamiennego blatu.
Zabudowę kuchenną zachowano w dwóch, subtelnych kolorach. Dzięki temu strefa kuchenna sprawia wrażenie lekkiej i bardziej salonowej. Co istotne, kuchnia jest nie tylko stylowa, ale przede wszystkim ergonomiczna. Swobodne przygotowywanie posiłków umożliwi duża powierzchnia blatu roboczego. Z kolei idealnie dobrana ilość gniazdek elektrycznych marki Kontakt-Simon, Simon 54, ułatwia pracę z urządzeniami kuchennymi.
Czas na relaks
Pierwszym elementem rzucającym się w oczy po przekroczeniu sypialni jest łagodny łuk u wezgłowia łóżka. Ścianę podkreślono tynkiem glinianym, który tworzy spójną kompozycję z drewnianym panelem, który łagodnie przechodzi w dwa stoliki nocne. Bijące z pomieszczenia ciepło zachęca do odpoczynku, a przytulnego klimatu nadają dodatkowo mięsiste zasłony. Po obu stronach komfortowego łoza zamontowano kontakty i włączniki Simon 54 Premium, które oprócz estetycznego wyglądu mają praktyczne rozwiązanie.
Kolor i faktura
W łazience architektki skupiły szczególną uwagę nie tylko na fakturę, ale i na kolor. Zdecydowano się zatem na wybór szafki pod umywalkowej w odcieniu przybrudzonego fioletu. Na jej tle pięknie prezentują się pudrowe płytki o lekko wklęsłej powierzchni. Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna kabina prysznicowa wykonana według indywidualnego projektu z ryflowanego szkła. Przemyślanym rozwiązaniem jest zastosowanie uchwytów prysznicowych w postaci relingów, które spełniają również funkcję wieszaków na ręczniki. Można śmiało rzec, że pomieszczenie spełnia funkcję saloniku kąpielowego, dzięki połączeniu trzech różnych faktur i wzorów płytek oraz drewna, co razem tworzy przytulny klimat we wnętrzu.
Fot. Materiały prasowe Kontakt Simon