Płytki drewnopodobne na elewacji
Jakie płytki wybrać na elewację?
Ułożenie płytek drewnopodobnych na elewacji powinniśmy dopasować do bryły naszego budynku. Przy domach piętrowych ze skośnym, dwuspadowym dachem drewno ciekawie prezentuje się umieszczone między dwoma oknami, zarówno na parterze, jak i piętrze budynku.
Innym sposobem jest czytelny podział całej elewacji na parter i piętro – w takim przypadku płytkę drewnopodobną stosujemy na jednym poziomie, tynk na drugim. Takie kontrastowe połączenie ciekawie prezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych bryłach domu z płaskim dachem. Sprawdź najciekawsze pomysły na elewację domu.
Drewnopodobna fasada
Na parterze za pomocą płytki drewnopodobnej możemy zaaranżować reprezentacyjną strefę wejścia do budynku. Kolor, który pojawi się na elewacji, warto wprowadzić także do wnętrz naszego domu. Dzięki temu uzyskamy spójną przestrzeń. Wybierając drewno na elewację, przyjrzyjmy się proporcjom poszczególnych materiałów. W nowoczesnych projektach elewacji drewno zazwyczaj jest dodatkiem, dzięki temu nie przytłacza całości i prezentuje się niezwykle efektownie.
Płytkę drewnopodobną na elewacji możemy zastosować także na wybranych ścianach, częściach, które są konstrukcyjnie wyróżnione. Wysunięta bryła salonu z przestronnym tarasem, czy duży balkon na piętrze to także dobre miejsce na podkreślenie za pomocą płytek drewnopodobnych.
W przypadku salonów otwartych na przestronny taras ciekawym pomysłem jest połączenie jedną okładziną obu stref. Płytka użyta na tarasie powinna współgrać z elewacją, więc wybierając płytkę, którą zastosujemy na zewnątrz, warto wziąć pod uwagę także koncepcję wykończenia wnętrz.
Jaki kolor wybrać na elewację?
W ofercie producentów odnajdziemy wiele kolorów, wzorów i wymiarów płytek drewnopodobnych, na którą się zdecydować? Wybierając konkretną płytkę na elewację, zestawmy ją z kolorem tynku, pokrycia dachowego, stolarką okienną. Czy planujemy połączenie drewnopodobnych okładzin z kamieniem, czy tynkiem mozaikowym? Być może płytki inspirowane drewnem, będą dodatkiem do istniejących płytek elewacyjnych. Jeśli tak, zadbajmy o spójny dobór kolorystyczny wszystkich elementów. Wybrany kolor płytki drewnopodobnej warto powtórzyć w aranżacji wnętrz naszego domu.