Płytki w sypialni

Płytki w sypialni

Posadzki wykonane z płytek są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Chętnie stosujemy je w kuchniach i pomieszczeniach narażonych na wilgoć i działanie wody, takich jak przedpokoje czy łazienki. Jednak ze względu na „chłodny” charakter płytki, często unikamy układania ich w sypialni. Zupełnie niepotrzebnie! Zobacz, dlaczego warto je zastosować i do jakiego stylu pasują.
2:00 min
0
1

Zadbaj o ciepło w sypialni

Płytki świetnie współpracują z ogrzewaniem podłogowym, ponieważ mają lepszy współczynnik przewodnictwa niż tradycyjne drewno czy panele. Popularna podłogówka to jeden z najlepszych sposobów na ogrzewanie w sypialni. Zamiast tradycyjnego grzejnika, powierzchnią grzewczą jest wówczas cała posadzka. To wyjątkowo podnosi komfort użytkowania takiej podłogi. Jest ciepła i przyjemna w dotyku, bez problemu możemy stanąć na niej bosą stopą. To dobre rozwiązanie dla alergików: ciepłe powietrze od podłogi porusza się bardzo powoli i nie porywa kurzu. Powietrze jest mniej wysuszone, niż przy zastosowaniu tradycyjnego grzejnika. Ten fakt docenią również rodzice z małymi, raczkującymi dziećmi, które większość czasu spędzają na zabawie na podłodze.


Aranżacja dużej sypialni z białą ścianą Azario Albino
Fot. Azario
Infinity
Marka Azario
sprawdź
Azario Infinity Albino Bianco Mat Carving
Płytka uniwersalna mat+carving, 60x120 cm
sprawdź
Autor:
Redakcja
Data:
23.07.2019
Aktualizacja:
09.09.2024

Dzięki swojej wysokiej przewodności cieplnej, płytki szybko się nagrzewają i efektywnie oddają ciepło do wnętrza pomieszczenia, tworząc przytulny nastrój. To rozwiązanie nie tylko zapewnia komfort termiczny, ale także pomaga w utrzymaniu czystości, ponieważ ciepłe powietrze unoszące się od podłogi porusza się powoli, minimalizując unoszenie się kurzu. Płytki ceramiczne są kompatybilne z większością systemów ogrzewania podłogowego, zarówno elektrycznego, jak i wodnego. Przed ich montażem warto jednak upewnić się, że wybrane płytki są odpowiednie dla konkretnego systemu ogrzewania. W związku z tym możemy cieszyć się ciepłą i komfortową podłogą, która doskonale współpracuje z nowoczesnymi technologiami grzewczymi, zapewniając wnętrzu ciepło i przytulny nastrój.

Sypialnia z wysokim sufitem w białym marmurze
Fot. Azario
Azario Colbert White Gres Mat Artech Rekt.
Płytka uniwersalna mat, 120x120 cm
sprawdź
Azario Colbert White Gres Mat Artech Rekt.
Płytka uniwersalna mat, 60x120 cm
sprawdź
Colbert
Marka Azario
sprawdź

Naturalnie na posadzkę

Jakie więc materiały najlepiej będą współpracować z tym rodzajem ogrzewania? Panele winylowe są popularnym wyborem w sypialniach, oferując estetyczne walory oraz komfort użytkowania dzięki ciepłej i przyjemnej w dotyku powierzchni. Kamień naturalny najkorzystniej poradzi sobie z przewodzeniem ciepła. Podłogi wykonane z naturalnego kamienia są więc nie tylko wyjątkowo piękne, ale i wygodne w użytkowaniu. To jeden z najtwardszych i najtrwalszych materiałów wykończeniowych, dzięki którym będziemy cieszyć się piękną posadzką przez lata. Wiele rodzajów kamienia nie wymaga impregnacji, a do odświeżenia jego wyglądu wystarczy przeprowadzenie renowacji zewnętrznej warstwy. Możemy spolerować rysy i pęknięcia, wypełnić ubytki lub zniwelować powstające różnice wysokości płytek.

Sypialnia w brązowym drewnie z wysokim oknem
Fot. Ceramika Gres
Rainwood
Marka Ceramika Gres
sprawdź
Ceramika Gres Rainwood Brown
Płytka uniwersalna, natura, 17,5x60 cm
sprawdź
Harmonia szarości - grafitowe płytki z kolekcji Nowa Gala Aquamarina
Polerowane płytki naśladujące rysunek naturalnego kamienia dodadzą wnętrzu wysmakowanej elegancji. Fot. Nowa Gala
Nowa Gala Aquamarina AQM 13
Płytka ścienno-podłogowa, 59,7x59,7 cm
sprawdź
Aquamarina
Marka Nowa Gala
sprawdź

Płytki kamienne należy odpowiednio pielęgnować. Kamień naturalny jest wrażliwy na działanie domowych środków czystości i innych chemikaliów. Może się również odbarwić podczas kontaktu z czerwonym winem lub kawą, wystarczy jednak prawidłowo go konserwować specjalnymi środkami przeznaczonymi do kamiennych powierzchni. Wtedy materiał zachowa niezmieniony wygląd przez długie lata. Alternatywą dla naturalnego kamienia są spieki kwarcowe lub gres, naśladujące oryginalne, kamienne struktury.

Nieoczywisty beton w sypialni Tubądzin Torano
Wnętrze z płytkami inspirowanymi betonem nie musi być zimne i nieprzyjazne. Miękkie dodatki w postaci pikowanego zagłówka i dywanu oraz drewniane meble zadbają o przyjazną atmosferę w sypialni. Fot. Tubądzin
Torano
Marka Tubądzin
sprawdź
#Bestsellery
sprawdź
Tubądzin Torano White MAT
Płytka uniwersalna (gresowa),119,8x119,8 cm
sprawdź
Drewno i kremowe dekory w sypialni
Fot. Paradyż
Greatwood
Marka Paradyż
sprawdź
Paradyż Greatwood Gold Gres Szkl. Struktura Mat
Płytka uniwersalna, 20x60 cm
sprawdź
Paradyż Bergdust Crema Ściana Rekt. Dekor Mat
Płytka dekoracyjna, 29,8x59,8 cm
sprawdź
Bergdust
Marka Paradyż
sprawdź

Płytki gresowe

To kolejna grupa materiałów, które możemy ułożyć w sypialni. Najpopularniejszym rodzajem ceramiki podłogowej są oczywiście gresy, które możemy dostać w wielu rozmiarach i kolorach. Płytka uniwersalna, dostępna w różnych konfiguracjach, takich jak gres szkliwiony, oferuje matowe wykończenie oraz różne ceny, co przyciąga szeroką grupę klientów. Nadają się do wnętrz w dowolnym stylu, nie tylko nowoczesnych, ale również klasycznych, stylizacji w stylu skandynawskim, retro i rustykalnym.


Najpopularniejszym obecnie rodzajem gresu podłogowego są płytki drewnopodobne. Dzięki nowoczesnej technologii możemy wprowadzić do wnętrza materiał wiernie imitujący naturalne drewno. Płytka gresowa jednak o wiele lepiej niż deska współpracuje z ogrzewaniem podłogowym. Mnogość wzorów i kolorów gresu drewnopodobnego pozwala na ułożenie go w sposób naśladujący panele lub klepki parkietowe. Struktura płytek szkliwionych najlepiej naśladuje układ włókien surowego materiału. Dzięki temu nowoczesny gres szkliwiony może konkurować z drewnem nie tylko w kategorii trwałości i przewodzenia ciepła, ale również estetyki.

Butelkowo zielony panel tapicerowany za łóżkiem
Fot. Ambiente Dominika Cymerman

W ofercie producentów ceramiki podłogowej znajdziemy również płytki inspirowane wyglądem naturalnych kamieni. Możemy wybrać kafle inspirowane wyglądem granitu, marmuru czy trawertynu bez obawy o przekroczenie budżetu remontowego.

Płytki na ścianie w sypialni

Ścianę za łóżkiem w sypialni możemy wykończyć płytkami. Doskonale sprawdzą się wielkoformatowe gresy, które stworzą za zagłówkiem łóżka gładką, monolityczną taflę, podkreślającą nowoczesny charakter wnętrza. Dekoracyjne płytki kamienne, płytki cegłopodobne w połączeniu z miękkimi tkaninami stworzą przytulne, pełne uroku wnętrze.

Kamienna ściana w sypialni Cerrad Canella
Płytki z kolekcji Canella inspirowane pięknem naturalnych kamieni będą efektowną dekoracją ściany w sypialni. Fot. Cerrad
Canella
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Canella Ginger 17504
Płytka elewacyjna, 30x49 cm
sprawdź

Podobne artykuły

Drewnopodobne płytki w sypialni
Kolekcje inspirowane naturalnym materiałem pozwalają na stworzenie wyjątkowych aranżacji. Czy warto wykorzystać płytki podłogowe do stworzenia podłogi...
Jak urządzić funkcjonalną sypialnię?
Sypialnia to szczególne wnętrze w naszych domach. Nawet niewielkie pomieszczenie możemy zaaranżować kompletną pod każdym...
Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji sypialni
Aranżacja sypialni jest wymagającym zadaniem, które wymaga od nas dużej porcji wiedzy i wyczucia. Sprawdzamy, jakie są najczęściej...