Pomysły na otwarte jadalnie

Pomysły na otwarte jadalnie

Jak stworzyć przestrzeń dzienną, aby była zachwycająca, praktyczna, ale przede wszystkim – łączyła kilka funkcji? Otwarte salony i kuchnie z miejscem spożywania posiłków to popularne rozwiązania stosowane w budownictwie wielorodzinnym oraz nowoczesnych domach. Wybraliśmy z naszej galerii 5 aranżacji wyjątkowych, otwartych jadalni w różnych stylach.
4:00 min
0
0

Skandynawska prostota

Drewniany stół do jadalni to zawsze dobre rozwiązanie. Połączenie bieli i ciepłego rysunku drewna to sprawdzony duet w otwartych przestrzeniach. Jasne meble o prostej konstrukcji na tle drewnianej podłogi powiększą niewielkie wnętrza – biel odbija światło, dlatego sprawdza się w aranżacjach małych salonów z aneksem w bloku. Dzięki drewnopodobnym płytkom możemy w elegancki i trwały sposób wykończyć posadzkę w całym pomieszczeniu – również przy intensywnie użytkowanej zabudowie kuchennej. 

Autor:
Redakcja
Data:
01.12.2020
Jadalnia w drewnie w stylu skandynawskim
Przytulna jadalnia z drewnem. Fot Cerrad

Elegancki minimalizm

Beton świetnie wygląda w nowoczesnych aranżacjach. W postaci wielkoformatowych płytek gresowych pozwala na stworzenie stylowych przestrzeni inspirowanych wyglądem tego  surowego materiału. W zestawieniu z miękkimi, tapicerowanymi krzesłami i ciepłym odcieniem drewnianej posadzki zyskuje elegancką szlachetność. Na tle neutralnych materiałów możemy wyeksponować kształt designerskiego stołu oraz intensywne kolory obić meblowych.

Nowoczesna minimalistyczna jadalnia przy salonie w kolekcji Cerrad Concrete Antracyt
Dzięki gresom w formacie, 162x324 cm stworzymy powierzchnie imitujące beton architektoniczny. Fot. Cerrad
Łagodne szarości
#Łagodne szarości
sprawdź
Concrete
Concrete
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Concrete anthracite 43872
Cerrad Concrete anthracite 43872
Płytka ścienna, 162x324 cm
sprawdź
bestsellery
#bestsellery
sprawdź

Nowoczesne ognisko domowe

W jaki sposób oddzielić salon od części jadalnej, oprócz klasycznej ścianki działowej czy ażurowego przepierzenia? Kominkiem! Palenisko ze szklanymi ściankami to nowoczesna metafora domowego ogniska, przy którym gromadzimy się z rodziną i przyjaciółmi. Strefę spożywania posiłków utrzymano w odcieniach szarości, która ciekawie uzupełnia kremowe otoczenie. Jak wybrać dywan do jadalni? Zwróćmy uwagę na rozmiar – stół z krzesłami powinien całkowicie mieścić się na jego powierzchni.

Przestronna jadalnia obok salonu
Eleganckie połączenie kremu i szaroci pasuje do nowoczesnych wnętrz. Fot. Opoczno
Opoczno Optimum Cream OP543-012-1
Opoczno Optimum Cream OP543-012-1
Płytka uniwersalna, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Optimum
Optimum
Marka Opoczno
sprawdź

Połysk glamour

Stół jadalniany tuż obok kuchni? Elegancka aranżacja z połyskujących płytek ceramicznych doskonale połączy obie przestrzenie. „Wyciągniętą” spomiędzy szafek ceramikę możemy podkreślić odpowiednim oświetleniem – światło dyskretnie wydobędzie połysk lub strukturę z dekoracyjnych płytek. Do takich wnętrz warto dobrać meble i akcesoria w kolorach szlachetnych materiałów, np. złota, brązu lub miedzi. Pozłacane nóżki krzeseł czy oprawy oświetleniowe dodadzą przestrzeni luksusowego charakteru.

Jadalnia w kuchni w otoczeniu połyskliwych dekoracji
Połyskujące płytki dają świetny efekt dekoracyjny w modnych kuchniach. Fot. Ceramika Paradyż
Shiny Lines
Shiny Lines
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź
Paradyż Shiny Lines Copper Struktura Rekt.
Paradyż Shiny Lines Copper Struktura Rekt.
Płytka ścienna, 29,8x89,8 cm
sprawdź

Współczesna klasyka

Styl klasyczny doskonale łączy się z nowoczesnym minimalizmem. Gładka, grafitowa zabudowa aneksu w sąsiedztwie klasycznych, rzeźbionych frontów i sztukaterii na ścianie prezentuje się wyjątkowo szlachetnie. Designerskie krzesła w tym samym odcieniu oraz ciemna rama żyrandola pięknie kontrastują z prostym otoczeniem. Wspólnym mianownikiem mebli i oprawy są cienkie, iluzoryczne nóżki – wprowadzają do aranżacji element lekkości i modnego dynamizmu. Ciemna posadzka z płytek ułożonych w jodełkę rozciąga się aż do znajdującej się za jadalnią części wypoczynkowej.

Aranżacja jadalni z wykorzystaniem płytek Cerrad Laroya
Jodełka i klasyczne sztukaterie pasują do nowoczesnych wnętrz. Fot. Cerrad
Cerrad Laroya brown 24503
Cerrad Laroya brown 24503
Płytka uniwersalna, 17x89,7 cm
sprawdź
Jak urządzić kuchnię z jadalnią?
Jak urządzić kuchnię z jadalnią?
sprawdź
Laroya
Laroya
Marka Cerrad
sprawdź
styl nowoczesny
#styl nowoczesny
sprawdź

Zobacz także:

Wybieramy płytki do jadalni
Płytki do jadalni są praktycznym wyborem na wiele lat, doskonale sprawdzą się jako materiał na podłogę oraz ściany, które...
czytaj więcej
Jak urządzić kuchnię z jadalnią?
Nic tak nie łączy, jak wspólne jedzenie! Gotowanie i kosztowanie przyrządzonych potraw to doskonała okazja do spotkań z rodziną...
czytaj więcej