Przewodnik zakupowy: umywalki podwójne

Przewodnik zakupowy: umywalki podwójne

Podwójne umywalki są praktycznym wyborem w rodzinnych łazienkach. Dzięki nim, nawet przy niewielkim metrażu możemy stworzyć funkcjonalną łazienkę. Sprawdzamy, o czym warto pamiętać przed zakupem.
2:00 min
0
0

Podwójne umywalki coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Dzięki nim możemy stworzyć wygodną łazienkę, nawet przy niewielkim metrażu. Taki wybór ceramiki pozwoli na jednoczesne, swobodne, korzystanie z łazienki dwóm osobom równocześnie.

Przed montażem podwójnej umywalki

Rodzaj, wymiar oraz miejsce podwójnej umywalki powinniśmy zaplanować na wczesnym etapie, tak, żeby uniknąć przeróbek instalacji. Określmy maksymalny wymiar szafki łazienkowej, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni przed oraz po bokach umywalki, zachowaniu odstępów między ceramiką a pozostałym wyposażeniem łazienki.

Autor:
Redakcja
Data:
22.05.2020
Podwójna umywalka meblowa CeraStyle Pinto w łazience
Podwójna umywalka o nowoczesnym kształcie. Fot. CeraStyle
Pinto
Marka CeraStyle
sprawdź
CeraStyle Pinto 080900-u
Umywalka meblowa, 150 cm
sprawdź

Planując podwójną umywalkę, pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu strefy umywalkowej. Dobrze sprawdzą się dwa kinkiety montowane do ściany, umieszczone symetrycznie nad umywalkami. Dwa, symetryczne punkty oświetleniowe równomiernie oświetlą nam całą strefę umywalki. Nad umywalką nie może zabraknąć lustra. Ciekawym pomysłem, często stosowanym w małych łazienkach, jest montaż lustra klejonego do ściany. Przy większych umywalkach, ciekawym rozwiązaniem jest także montaż podwójnych luster w ozdobnych ramach.

Szafka i umywalka Kwadro Plus
Umywalka z praktyczną szafką. Fot. Elita
Elita Kwadro Plus 100 2S White 166714
Szafka podumywalkowa, 100 cm
sprawdź
Elita Kwadro Plus 30 2D White 164590
Słupek, 30x150 cm
sprawdź
Kwadro Plus
Marka Elita
sprawdź
Umywalka podwójna 130 cm Laufen Pro S
Podwójna umywalka z szafką. Fot. Laufen

Zalety i wady podwójnej umywalki

Największą zaletą podwójnej umywalki jest oszczędność miejsca. Decydując się na stworzenie strefy umywalkowej dla dwojga, takie rozwiązanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż np. umywalki stawiane na blat. Najmniejsze modele tego typu ceramiki mają od 100 cm, do nawet 180 cm długości. Do większości podwójnych umywalek możemy dobrać gotowe szafki łazienkowe, które stworzą w łazience wygodne miejsce do przechowywania. Strefa umywalkowa z tego typu ceramiką jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Podwójna umywalka wiąże się z dodatkowym kosztem, montażem podwójnej instalacji hydraulicznej. Koszt samej umywalki jest porównywalny do zakupu dwóch, pojedynczych umywalek. W ofercie producentów, w porównaniu ze standardową ceramiką, podwójnych modeli jest wciąż niewiele.

Umywalka z dwoma otworami na baterię

Umywalka ceramiczna z jednym przelewem i dwoma otworami na baterię to rozwiązanie, które mimo niewielkich wymiarów stworzy funkcjonalną strefę umywalkową. Zaletą tego rozwiązania jest montaż jednego syfonu, oszczędność miejsca w szafce pod umywalką.  

Zawieszona na ścianie umywalka CeraStyle Pinto
Umywalka Pinto o długości 100 cm. Fot. CeraStyle
Pinto
Marka CeraStyle
sprawdź
CeraStyle Pinto 080500-u
Umywalka meblowa, 100 cm
sprawdź

Podobne artykuły

Umywalki stawiane na blat
Umywalki stawiane na blat są coraz bardziej popularne. Bogactwo form, kolorów daje nam możliwość dowolnej aranżacji strefy...
czytaj więcej
Ceramika do małej łazienki
Urządzanie małych wnętrz jest sztuką kompromisu. W przypadku łazienek istotną kwestią jest wybór odpowiedniego wyposażenia...
czytaj więcej