
Przewodnik zakupowy: umywalki podwójne
Planując podwójną umywalkę, pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu strefy umywalkowej. Dobrze sprawdzą się dwa kinkiety montowane do ściany, umieszczone symetrycznie nad umywalkami. Dwa, symetryczne punkty oświetleniowe równomiernie oświetlą nam całą strefę umywalki. Nad umywalką nie może zabraknąć lustra. Ciekawym pomysłem, często stosowanym w małych łazienkach, jest montaż lustra klejonego do ściany. Przy większych umywalkach, ciekawym rozwiązaniem jest także montaż podwójnych luster w ozdobnych ramach.

Zalety i wady podwójnej umywalki
Największą zaletą podwójnej umywalki jest oszczędność miejsca. Decydując się na stworzenie strefy umywalkowej dla dwojga, takie rozwiązanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż np. umywalki stawiane na blat. Najmniejsze modele tego typu ceramiki mają od 100 cm, do nawet 180 cm długości. Do większości podwójnych umywalek możemy dobrać gotowe szafki łazienkowe, które stworzą w łazience wygodne miejsce do przechowywania. Strefa umywalkowa z tego typu ceramiką jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.
Podwójna umywalka wiąże się z dodatkowym kosztem, montażem podwójnej instalacji hydraulicznej. Koszt samej umywalki jest porównywalny do zakupu dwóch, pojedynczych umywalek. W ofercie producentów, w porównaniu ze standardową ceramiką, podwójnych modeli jest wciąż niewiele.
Umywalka z dwoma otworami na baterię
Umywalka ceramiczna z jednym przelewem i dwoma otworami na baterię to rozwiązanie, które mimo niewielkich wymiarów stworzy funkcjonalną strefę umywalkową. Zaletą tego rozwiązania jest montaż jednego syfonu, oszczędność miejsca w szafce pod umywalką.
Podobne artykuły

