Przewodnik zakupowy: umywalki podwójne

Przewodnik zakupowy: umywalki podwójne

Podwójne umywalki są praktycznym wyborem w rodzinnych łazienkach. Dzięki nim, nawet przy niewielkim metrażu możemy stworzyć funkcjonalną przestrzeń. Sprawdzamy, o czym warto pamiętać przed zakupem.
2:00 min
0
0

W ofercie producentów z branży produktów ceramicznych do łazienek, poza standardowymi jednokomorowymi umywalkami, coraz częściej możemy spotkać się z umywalkami podwójnymi, tzw. dwukomorowymi. 


Tak jak w przypadku pozostałego wyposażenia w naszej łazience, rodzaj, wymiar oraz miejsce na podwójną umywalkę powinniśmy zaplanować na wczesnym etapie, tak, żeby uniknąć przeróbek instalacji. Określmy maksymalny wymiar szafki łazienkowej, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni przed oraz po bokach umywalki, odpowiednich odstępach między ceramiką a pozostałym wyposażeniem łazienki.

Autor:
Redakcja
Data:
22.05.2020
Aktualizacja:
30.06.2022
Biała łazienka z umywalką podwójną z kolekcji Oristo Louis
Szafka z umywalką z kolekcji Louis Oristo. Oryginalne wzornictwo najnowszej kolekcji marki Oristo doskonale wpisuje się w klasyczne aranżacje. Fot. Oristo
Oristo Louis OR50-L-RA-50-1
Lustro w ramie 50 cm, biały połysk
sprawdź
Oristo Louis UME-LU-144-92-D
Umywalka meblowa syntetyczna 144 cm, podwójna, biała
sprawdź
Aranżacja łazienki dla dwojga
sprawdź
Louis
Marka Oristo
sprawdź

Planując podwójną umywalkę, pamiętajmy także o odpowiednim oświetleniu strefy umywalkowej. Dobrze sprawdzą się dwa kinkiety montowane do ściany, umieszczone symetrycznie nad umywalkami. Dwa punkty oświetleniowe równomiernie oświetlą nam całą strefę umywalki.


Nad umywalką nie może zabraknąć lustra. Ciekawym pomysłem, często stosowanym w mniejszych łazienkach, jest montaż lustra klejonego do ściany. Przy większych umywalkach możemy zamontować dwa, oddzielne lustra. Warto zwrócić na dekoracyjne modele z podświetleniem LED, które wprowadzą do wnętrza delikatne oświetlenie.

Umywalka podwójna 130 cm Laufen Pro S
Podwójna umywalka z serii LAUFEN Pro S. Fot. Laufen
Aranżacja dużej łazienki z jodełkową ścianą w beżach i szarościach
Szafka podumywalkowa w industrialnym stylu z kolekcji Indus Elita. Fot. Elita
#We dwoje w łazience
sprawdź
Indus
Marka Elita
sprawdź
Elita Indus 120 2S Dąb Canela/Black Matt 168434
Szafka podumywalkowa, 120x81x45,5 cm (bez umywalki - zdjęcie poglądowe)
sprawdź

Zalety i wady podwójnej umywalki

Największą zaletą podwójnej umywalki jest oszczędność miejsca. Decydując się na stworzenie strefy umywalkowej dla dwojga, takie rozwiązanie zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż np. umywalki stawiane na blat. Najmniejsze modele tego typu ceramiki mają od 100 cm, do nawet 180 cm długości. Do większości podwójnych umywalek możemy dobrać gotowe szafki łazienkowe, które stworzą w łazience wygodne miejsce do przechowywania. Strefa umywalkowa z tego typu ceramiką jest łatwa do utrzymania w czystości.

Szafka i umywalka Kwadro Plus
Umywalka z kolekcji Kwadro Plus marki Elita z praktyczną szafką z szufladami. Fot. Elita
Elita Kwadro Plus 100 2S White 166714
Szafka podumywalkowa, 100 cm
sprawdź
Elita Kwadro Plus 30 2D White 164590
Słupek, 30x150 cm
sprawdź
Kwadro Plus
Marka Elita
sprawdź

Jakie są wady takiego rozwiązania? W ofercie producentów, w porównaniu ze standardowymi umywalkami, podwójnych modeli jest wciąż niewiele. Koszt montażu takiej umywalki jest także nieco większy, podwójna umywalka wymaga zakupu dwóch baterii umywalkowych, podprowadzenia odpowiedniej instalacji.

Umywalki łazienkowe - różne style i rodzaje
Umywalka jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Korzystamy z niej każdego dnia. Powinna więc pasować...
czytaj więcej
Jak dobrać baterię do umywalki?
Dopełnieniem każdej łazienki są odpowiednio dobrane baterie łazienkowe. Dostępność na rynku, wzornictwo, kolorystyka i rodzaje...
czytaj więcej
Podwójna umywalka meblowa CeraStyle Pinto w łazience
Podwójna, stawiana na blat umywalka z kolekcji CeraStyle Pinto. Fot. CeraStyle
Pinto
Marka CeraStyle
sprawdź
CeraStyle Pinto 080900-u
Umywalka meblowa, 150 cm
sprawdź

Umywalka z dwoma otworami na baterię

Alternatywą dla podwójnych umywalek, są modele jednokomorowe z dwoma otworami na baterię. Takie rozwiązanie, mimo niewielkich wymiarów stworzy funkcjonalną strefę umywalkową, więc jest to dobry wybór do małych łazienek. Zaletą tego rozwiązania jest montaż jednego syfonu oraz oszczędność miejsca w szafce pod umywalką.


Zawieszona na ścianie umywalka CeraStyle Pinto
Umywalka Pinto o długości 100 cm. Fot. CeraStyle
Pinto
Marka CeraStyle
sprawdź
CeraStyle Pinto 080500-u
Umywalka meblowa, 100 cm
sprawdź

Podobne artykuły

Umywalki stawiane na blat
Umywalki stawiane na blat są coraz bardziej popularne. Bogactwo form, kolorów daje nam możliwość dowolnej aranżacji strefy...
czytaj więcej
Czarna ceramika łazienkowa
Urządzając łazienkę, coraz częściej stawiamy na czarną ceramikę, baterię, czy dodatki. Bez wątpienia jest to jeden z ostatnich...
czytaj więcej