Przytulny dom z nutką klasyki

Przytulny dom z nutką klasyki

Ponadczasowość i elegancja to niewątpliwie cechy stylu Hamptons. Inwestorzy z Gliwic postanowili do współpracy zaprosić Marzenę Miszczyk-Brzozowską, która wpisała wnętrza nabytego przez gospodarzy domu w rytm nowojorskiego stylu życia.
2:00 min
0
0

Ponadczasowa aranżacja


Inwestorzy marzyli o stworzeniu azylu dla swojej 5-osobowej rodziny. Po długich rozważaniach architektka z biura Miszczyk Interior Design zdecydowała się na projekt inspirowany stylem Hamptons, stanowiącym ulubione miejsce wypoczynku nowojorczyków. Bazę dla aranżacji stanowi ponadczasowa biel, która prezentuje się jako doskonałe, neutralne tło dla pozostałych elementów aranżacji oraz świetnie łączy się z naturalnymi materiałami, w tym przypadku drewnem i kamieniem. Warto zwrócić uwagę na ogromną przestrzeń dzienną, która łączy salon z kuchnią i jadalnią.

Autor:
Redakcja
Data:
17.11.2023
Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (7)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko

Ponadto wnętrza doskonale korespondują z otaczający dom naturą dzięki dużym przeszkleniom. Dodatkowo przestronny taras, który jest rajem dla wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla nadania szczypty luksusu w aranżacji tej części znajduje się kamienna zabudowa kominka. Całość dopełniono za pomocą marmurowych stolików, złotych lamp oraz stylowych sztukaterii. Ponadto w niemal wszystkich pomieszczeniach przewija się łagodny odcień błękitu.

Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (9)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko
Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (6)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko

Niebanalne rozwiązania

Dużych rozmiarów rodzinna jadalnia stanowi swoisty łącznik między strefą salonową a kuchenną. W jej centralnej części znajduje się sporych rozmiarów drewniany stół w nowoczesnej formie, który nawiązuje do minimalistycznej zabudowy kuchennej. Z kolei stylowe krzesła tworzą spójną kompozycję z elementami znajdującymi się w części wypoczynkowej.  Kuchnia cechuje się ergonomicznością i funkcjonalnością. Białe fronty są ukłonem w stronę koncepcji wystroju strefy otwartej. Dla wizualnego oddzielenia natomiast kuchnię domknięto za pomocą wyspy obudowanej kamieniem. Luksusowego akcentu nadają złote wstawki w postaci armatury oraz uchwytów meblowych. 

Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (3)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko
Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (2)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko

Zaawansowane technologie

Nie sposób nie wspomnieć o łazience. Jest ona niejako kwintesencją projektu, która eksponuje elementy nadające jej charakteru. W pomieszczeniu znajdziemy zatem subtelną biel zestawioną z kamieniem widocznym na części ścianach i umywalce. W aranżacji znajdują się również nawiązujące do sztukaterii ramki frontów szafek oraz miękkie formy wyposażenia dopełnione złotymi dodatkami. Na szczególne uznanie zasługuje również toaleta myjąca marki Geberit, która znalazła się we wnętrzu, dzięki specjalnemu życzeniu gospodarzy. W pomieszczeniu znajduje się również stelaż podtynkowy Geberit z przyciskiem spłukującym tego samego producenta. 

Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (12)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko

-Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela została wybrana przez inwestorów ze względu na funkcjonalność i jakość wykonania. Jedno urządzenie o dwóch zastosowaniach pozwoliło zaoszczędzić miejsce w łazience, zapewniając przy tym najwyższy poziom higieny. Klasyczny, nienachalny design pozwolił idealnie wkomponować ją w wystrój łazienki, a nowoczesne funkcje, jak np. oświetlenie nocne toalety, spełnić oczekiwania inwestorów. Przy wyborze konkretnego modelu bardzo istotna okazała się również dostępność różnorodnych komponentów, jak stelaże WC czy przyciski Sigma, które można dowolnie personalizować oraz części zamiennych – wyjaśnia Marzena Miszczyk-Brzozowska. - Klienci skorzystali z zaproszenia do showroomu Geberit do Krakowa, gdzie zobaczyli różne toalety myjące i mogli je przetestować. Ostatnio często wysyłamy klientów do krakowskiego showroomu marki – dodaje z uśmiechem architektka.


Projekt: Marzena Miszczyk-Brzozowska, Miszczyk Interior Design, Ambasadorka marki Geberit

Zdjęcia: Mateusz Minko

Miszczyk Interior Design_Geberit_fot. Mateusz Minko (13)-min.jpg
Fot. Mateusz Minko

Polecane artykuły:

Mieszkania na wynajem okiem architektów z Interiorsy
Dla wielu osób mieszkanie jest lokatą kapitału, na której pomnażają oszczędności. Szczególnie obecnie w niepewnych czasach...
czytaj więcej
Nowoczesny dom ze złotymi detalami
Bazą wystroju tego domu została czerń. Tajemniczy, niezwykle elegancki i pełen głębi kolor dominuje we wszystkich pomieszczeniach...
czytaj więcej