Spójne wnętrze w projekcie RE:VERO INTERNO

Spójne wnętrze w projekcie RE:VERO INTERNO

Pierwszym skojarzeniem po ujrzeniu wnętrza w projekcie RE:VERO INTERNO, Marcina Tomaszewskiego, jest spójność. Dzięki jej zachowaniu przy doborze materiałów i struktur, udało się uzyskać wyjątkowe wnętrze.
4:30 min
0
0

Spójność dzięki konsekwencji


Przy kreowaniu swojego wymarzonego wnętrza właścicielom zależy na uzyskaniu niepowtarzalnej przestrzeni, w której będziemy się czuć komfortowo. Ważne jest pierwsze wrażenie, czyli część zewnętrzna budynku. Najistotniejsze jednak jest wnętrze, w którym spędzamy czas.

Autor:
Redakcja
Data:
24.10.2022
Jasny salon z TV i kominkiem
Otwarta przestrzeń dzienna. Fot. REFORM Architekt

Autor projektu skupił się na tym, aby wnętrze idealnie zgrywało się z wyglądem zewnętrznym. Od budynku, który zachwyca nas wyglądem, oczekujemy, że w środku będzie jeszcze lepiej. Dokładnie taki efekt chciał uzyskać autor projektu, Marcin Tomaszewski.

Zharmonizowane przejście

Od progu wita nas otwarta przestrzeń dzięki połączeniu salonu, jadalni i kuchni. Takie rozwiązanie powoduje, iż nie odczuwamy przytłoczenia, wręcz przeciwnie, mamy wrażenie nieograniczonej przestrzeni. W pomieszczeniu znajdują się wielkie okna, które podkreślają otwartość. Aby uniknąć załamania tego efektu, zrezygnowano z zasłon na rzecz subtelniejszych dekoracji okien – żaluzji. W aranżacji królują szarości w postaci betonów i kamieni oraz ciepłe drewno. Ściana telewizyjna została wykończona na taki sam kolor, w jakim został pomalowany sufit, co po raz kolejny udowadnia nam, iż głównym zamysłem projektu była harmonia.  

Przestronny salon w spójnym wnętrzu
Ściana telewizyjna w kolorze sufitu podkreśla spójność wnętrza. Fot. REFORM Architekt

Na tej samej ścianie zamontowano kominek, przy którym właściciele będą mogli spędzać klimatyczne wieczory. Dla ułatwienia jego użytkowania w ścianie została zrobiona wnęka na drewno. Duża sofa w kształcie litery L, wykończona szarą tapicerką, stanęła na prostokątnym, szarym dywanie bez wzoru, o podobnym odcieniu. Stolik kawowy oraz konsolę, stojącą przed sofą, zachowano w takiej samej stylistyce loftowej, o czarnych profilach i drewnianym blacie. Pomiędzy kuchnią a przestrzenią salonu postawiono drewniany stół, do którego dobrano czarne krzesła. Zestaw ten idealnie komponuje się z kuchnią, z frontami w jasnym drewnie.  

Duża sofa w przestronnym salonie
Duża sofa w kształcie litery L na szarym dywanie, bez wzorów. Fot. REFORM Architekt
Dekoracja okna - pomysły i inspiracje
Montowanie okien dużych rozmiarów zarówno w domu, jak i w mieszkaniu stało się bardzo popularne. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się słońcem i widokami...
czytaj więcej

Czarne sprzęty AGD świetnie komponują się z wykończeniem przestrzeni roboczej w tym samym kolorze. O komfort termiczny mieszkańców zadba zamontowana klimatyzacja. Dzięki czarnej obudowie nie rzuca się w oczy. Na piętro prowadzą schody wykończone mikrocementem. Subtelne oświetlenie dopełnia wystrój aranżacji. Również w wiatrołapie postawiono na nasłonecznienie. Drzwi wejściowe zostały zamontowane na przeszklonej ścianie. Projektant w każdy projekt wkłada cząstkę siebie, świadczy o tym m.in. popiersie, które możemy dostrzec, wchodząc na piętro.

Kuchnia w ciepłym drewnie i czerni
Strefa kuchenna w drewnianej zabudowie. Fot. REFORM Architekt

Gabinet ze strefą relaksu

Akcent architekta jest również widoczny w gabinecie. Na ścianie umieszczono reprodukcję Guernica autorstwa Pablo Picasso. W pomieszczeniu dominują odcienie brązu w postaci drewnianej podłogi oraz części roboczej wyłożonej brązowymi panelami. W strefie rekreacyjnej natomiast widnieją czarne ściany oraz sufit wykończony surowymi, szarymi płytami.

Strefa wypoczynkowa w gabinecie
Strefa wypoczynkowa z reprodukcją obrazu na ścianie. Fot. REFORM Architekt
Rdzawe panele w eleganckim gabinecie
Elegancki gabinet w drewnie i ciemnych kolorach. Fot. REFORM Architekt

Zrelaksować się można, siadając na ciemnoszarej, pikowanej sofie. Przed nią ustawiono dwa stoliki kawowe z czarnymi profilami i okrągłymi, szklanymi blatami. Elegancki wystrój dopełnia subtelne oświetlenie w postaci ledowych pasów. Przy masywnym, czarnym biurku ustawiono skórzany fotel do pracy. Na ścianie z regałem wykonanym na wymiar wyeksponowano alkohole, książki i inne dekoracje. Uwagę przyciąga schowana za zamkniętym, przeszklonym regałem broń różnego rodzaju.  


Projekt wnętrza: REFORM ARCHITEKT, Marcin Tomaszewski

Podobne artykuły:

Apartament pary sportowców na warszawskim Gocławiu
Gocław jest zieloną dzielnicą Warszawy. Na jej północnej części znajduje się park Nad Balatonem, idealny na wspólne spacery...
czytaj więcej
Coś starego, coś nowego – mieszkanie na Mokotowie
Mieszkania w starych kamienicach mają unikalny klimat. W historycznych wnętrzach z duszą często powstają prawdziwe perełki...
czytaj więcej