Wnętrza w kolorze taupe
Z jakimi kolorami łączyć taupe?
Ciekawie komponuje się z ponadczasową bielą oraz czystymi odcieniami brązu i szarości. Dobrze wygląda zestawiony z czernią, odcieniami niebieskiego, zarówno błękitem, jak i nasyconym granatem. Taupe możemy też uzupełnić innymi odcieniami natury, np. słoneczną żółcią lub szmaragdową zielenią. Projektanci wnętrz proponują nam modne aranżacje w stylu total look, gdzie kilka odcieni taupe pojawia się na różnych powierzchniach – ścianach, tkaninach czy meblach o zróżnicowanej fakturze. Zwróćmy też uwagę na materiały do wnętrz w kolorze taupe – aksamitne zasłony, tapicerki wypoczynkowych kanap, foteli i grube narzuty.
Sypialnie z odcieniami ciepłej szarości i czerni lub grafitu zyskują kameralny, intymny klimat. Ściana z płytkami w odcieniu taupe wprowadzi oryginalny rysunek modnego betonu architektonicznego. Gres szkliwiony doskonale imituje wielkoformatowe, betonowe płyty. W połączeniu z naturalnym kolorem taupe i drewnem beton zyskuje nieco łagodniejszy charakter.
Płytki w kolorach taupe
Taupe to wymarzony kolor do aranżacji łazienek i kuchni. Producenci materiałów wykończeniowych proponują nam płytki ceramiczne oraz gresy imitujące naturalne kamienie w beżowo-szarych odcieniach. Wprowadzą do wnętrza nowy, ponadczasowy wymiar elegancji. Taupe coraz częściej zastępuje chłodną szarości i biel w łazienkach i kuchniach. Płytki w kolorze taupe z kamiennym użyleniem to nowy sposób na ponadczasowo piękne wnętrze. Doskonale łączą się z białymi meblami o klasycznym kroju i jasną, nowoczesną ceramiką sanitarną.
Taupe możemy traktować jako neutralny, ale widoczny akcent kolorystyczny w prosto urządzonych wnętrzach. Doskonale komponuje się z ciepłym stylem skandynawskim, pełnym bieli, gołębiej szarości i jasnego drewna. Kominek w kolorze taupe stanowi centrum strefy wypoczynkowej. Jego odcień nawiązuje też do innych dekoracji – obrazu znajdującego się nad kanapą oraz miękkiej pufy. Kolor nadaje aranżacji przytulny klimat, nie dominując całej przestrzeni.