Zalety podtynkowych baterii umywalkowych

Zalety podtynkowych baterii umywalkowych

W nowoczesnych łazienkach chętnie decydujemy się na armaturę podtynkową – świetnie sprawdza się w minimalistycznych aranżacjach. Jakie zalety mają podtynkowe baterie umywalkowe, czym kierować się podczas zakupu?
3:00 min
0
0

W tego rodzaju armaturze bardzo ważne jest dopracowane wzornictwo. Podtynkowe baterie do umywalki cenimy za ich nowoczesny wygląd – dzięki ukrytym w ścianie elementom montażowym, na zewnątrz widoczna jest wyłącznie wylewka i element do regulacji strumienia wody oraz temperatury.


Zewnętrzne elementy nie zajmują wiele miejsca, dlatego możemy je wyeksponować na wyjątkowych płytkach, tapecie, lustrze lub tynku – nie przesłonią estetycznego wykończenia ściany.

Autor:
Redakcja
Data:
15.07.2020
Aktualizacja:
05.11.2021
Bateria umywalkowa ścienna La Torre Profili 45200
Do baterii podtynkowych możemy dobrać dowolną formę ceramiki łazienkowej. Fot. Synage
Profili
Marka La Torre
sprawdź
Alasca
Marka Azario
sprawdź
La Torre Profili 45200
Bateria umywalkowa podtynkowa
sprawdź
Absolut Keramika Trinidad B
Płytka podłogowa, 20x114 cm
sprawdź

Do każdego wnętrza

Estetyczny wygląd podtynkowych wylewek oferuje wiele kreatywnych możliwości – podobnie, jak w przypadku innych baterii, modele podtynkowe występują w kilku rodzajach wykończenia. Tradycyjny chrom pasuje do większości aranżacji, natomiast jeśli szukamy sposobu na podkreślenie luksusowego czy nowoczesnego charakteru łazienki, warto wybrać modele w kolorze złotym lub modnej, matowej czerni. Ciekawie prezentują się także kolekcje łączące dwa kolory, np. czerń z różowym złotem, czy biel i chromowane detale.

Ciemna łazienka z szarą umywalką i baterią FDesign Ardesia
W kolekcji Ardesia marki FDesign odnajdziemy baterie podtynkowe do umywalki o prostym, ponadczasowym kształcie. Całą kolekcję oparto na modnym połączeniu matowej czerni i różowego złota. Fot. FDesign
FDesign Ardesia FD1-ARD-3PA-25
Bateria umywalkowa podtynkowa, różowe złoto/czarny
sprawdź
Ardesia
Marka FDesign
sprawdź

Baterie podtynkowe świetnie sprawdzają się w parze z nowoczesną umywalką stawianą na blat. Wiele modeli oferowanych na rynku ma cienkie ścianki, bez miejsca montażowego na tradycyjną baterię stojącą. Baterie podtynkowe pasują do umywalek okrągłych, prostokątnych oraz tych o nieregularnym kształcie.

Aranżacja antracytowej łazienki z domieszką beżu
Podtynkowe baterie umywalkowe w modnej czerni świetnie uzupełnią nowoczesne łazienki. Fot. Synage
Tubądzin Industrio Beige (RAL D2/075 7010)
Płytka podłogowa (gres barwiony w masie), 59,8x59,8 cm
sprawdź
Industrio
Marka Tubądzin
sprawdź
#Bestsellery
sprawdź
Deante Arnika Nero BQA N31M
Bateria bidetowa stojąca z korkiem click-clack
sprawdź
Elita Nomia 145042
Umywalka stawiana na blacie, 50x13,5x39 cm
sprawdź
Roca Gap A357475000
Bidet wiszący
sprawdź
Deante Arnika Nero BQA N54L
Bateria umywalkowa podtynkowa
sprawdź
Tubądzin Industrio Anthrazite (RAL D2/000 2000)
Płytka podłogowa gres barwiony w masie (gr. 10 mm), 59,8x119,8 cm
sprawdź

Kolejną zaletą umywalkowych baterii podtynkowych jest też ich niska awaryjność. Modele wysokiej jakości muszą spełniać wymagania dotyczące szczelności elementów podtynkowych oraz trwałości materiałów, z jakich zostały wykonane.

Okrągła umywalka nablatowa w otoczeniu szarości
Bateria podtynkowa w połączeniu z nowoczesną formą ceramiki stworzy praktyczną strefę umywalkową. Fot. Synage
Softcement
Marka Cerrad
sprawdź
Omnires Parma PM7415CR
Bateria umywalkowa, podtynkowa
sprawdź
Cerrad Softcement white patchwork Mat
Płytka dekoracyjna, 60x60 cm
sprawdź
CeraStyle Zero 071600
Umywalka stawiana na blat, 46 cm
sprawdź

Postaw na oszczędne rozwiązania

Podtynkowe baterie umywalkowe oferują te same rozwiązania, znane ze standardowych modeli. Do wyboru mamy baterie do umywalek z termostatem, gwarantujące bezpieczne i wygodne użytkowanie, perlatory zmniejszające ilość zużytej wody, nakładki napowietrzające strumień wody.

Warto szukać baterii oszczędnych, wyposażonych w ekologiczne rozwiązania – nie tylko zauważymy różnicę na rachunkach, ale też zyskamy pozytywny wpływ na ochronę środowiska. W nowoczesnych wnętrzach wykorzystuje się też podtynkowe baterie elektroniczne, wyposażone w czujnik fotokomórki uruchamiający strumień i regulujący czas przepływu wody.

Polecane produkty:

O czym warto pamiętać?

Baterie podtynkowe wybieramy już na etapie projektowania łazienki. Tego rodzaju instalacja wymaga innego przebiegu prac wykończeniowych – element podtynkowy mocujemy w ścianie przed położeniem płytek i dopiero widoczne elementy baterii montujemy na powierzchni okładziny. Najłatwiej wykorzystać je w nowych, dopiero wykańczanych wnętrzach lub poddawanych całkowitemu remontowi, ponieważ wymaga odpowiedniego dostosowania instalacji.

Ścienna bateria umywalkowa Kludi Bozz
Baterie podtynkowe do umywalki różnią się rodzajem montażu - najpopularniejsze są modele jedno lub dwupunktowe. Fot. Kludi
Kludi Bozz 382450576
Bateria umywalkowa, 23 cm
sprawdź
Bozz
Marka Kludi
sprawdź

Zwróćmy też uwagę na jakość wykonania elementów podtynkowych – kupując produkt z trwałych materiałów i objęty gwarancją minimalizujemy ryzyko awarii. Ceramiczne głowice są niewrażliwe na działanie twardej wody, dzięki czemu możemy cieszyć się długotrwałą, bezproblemową eksploatacją baterii podtynkowej.

Polecane artykuły:

Łazienka w stylu minimalistycznym
Zgodnie z maksymą stylu „mniej znaczy więcej” w minimalistycznej łazience odnajdziemy tylko niezbędne wyposażenie, proste...
czytaj więcej
Nowe umywalki w ofercie marki IÖ
Umywalki stawiane na blat marki IÖ zostały stworzone z myślą o zwolennikach nowoczesnego wzornictwa. Minimalistyczne formy...
czytaj więcej