Balkon, weranda i taras – pomysły na wiosenne aranżacje

Balkon, weranda i taras – pomysły na wiosenne aranżacje

Wiosna przyszła na dobre, a w raz z nią czas wypoczynku na świeżym powietrzu. Balkon, weranda czy taras urządzone ze smakiem uprzyjemnią chwile relaksu pod chmurką. Zainspiruj się pomysłami na wypoczynkowe przestrzenie, w których ciepłe, słoneczne dni cieszą jeszcze bardziej.
2:00 min
0
0

Przestronna weranda z masywnymi, betonowymi filarami i drewnianą balustradą to pomysł na wypoczynek w stylu amerykańskim. Wypoczynek jak z filmu oferują czarne fotele na biegunach. Meble pasują do stolarki i okiennic w tym samym kolorze, a wyróżniają na tle białej elewacji i balustrady. Ciekawe zastosowanie kontrastów w aranżacji przydomowej sprawia, że będzie wyrazista i nietuzinkowa.

Autor:
Redakcja
Data:
22.05.2024
Dekoral Express Top_Czarna magia.jpg
Fotele malowane farbą Dekoral Express Top Czarna magia. Fot. Dekoral

Biel i drewno to już klasyczne połączenie. Ściany i dekoracje w ciepłym odcieniu bieli uzupełnione naturalnym, brązowym drewnem to sposób na ponadczasową i wysmakowaną aranżację balkonu. Drewniane półki pasują do odcienia mebli wypoczynkowych oraz koloru poręczy balkonowej. W tej aranżacji główną rolę grają rośliny zielone, które budują relaksujący klimat i pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Dekoral Express top_Ale czad.jpg
Meble i półki wykończone farbą Dekoral Express top Ale czad. Fot. Dekoral

Jeśli nasza przestrzeń przydomowa jest ograniczona, musimy postawić na bardziej kompaktowe rozwiązania, np. w postaci składanego stolika z krzesełkami w ciekawym, niebieskim odcieniu. Kolor mebli koresponduje z ramami okiennymi i białą elewacją. Razem tworzą klimatyczną aranżację niczym z wyspiarskiego, greckiego miasteczka. Ciekawe akcenty kolorystyczne wnoszą też rośliny kwitnące – wybierzmy takie rodzaje roślin, które dobrze będą rosły po stronie świata, od której położona będzie nasza przestrzeń wypoczynkowa na zewnątrz.

Dekoral Express Top_Jakiś komos.jpg
Krzesła i stolik wykończone Dekoral Express Top Jakiś komos. Fot. Dekoral

Podobne artykuły

Taras z zadaszeniem - jakie rozwiązanie wybrać?
Odpowiednie zadaszenie tarasu pozwala nam spędzać czas na zewnątrz, bez względu na pogodę. Jakie zadaszenie tarasu wybrać...
czytaj więcej
Aranżacja balkonu w bloku
Aranżacja balkonu w bloku wymaga od nas wiele kreatywności. Jak na zazwyczaj niewielkim metrażu pogodzić wszystkie niezbędne...
czytaj więcej