Dom z efektem WOW
Cały na czarno
Hol wejściowy zdradza, co zastaniemy w kolejnych pomieszczeniach. Wąski korytarz z czarnymi ścianami jest wyposażony w praktyczną zabudowę na odzież. Jedną ze ścian pokrywa duże lustro – to jedno z wielu luster, które będą przewijały się w aranżacji całego domu. Ich obecność równoważy wszechobecną czerń. Pojawiają się też dekoracyjne, pionowe lamele z płyty laminowanej- optycznie podnoszą ciemnoszary, betonowy sufit z czarnymi listwami oświetleniowymi. Surowy sufit z widocznym szalunkiem to kolejny element wspólny aranżacji parteru. Inwestorzy byli czynnie zaangażowani w proces projektowy. „Kilka elementów, które zastosowaliśmy podczas aranżacji, były sugestią klienta – surowy betonowy sufit, który zachowaliśmy, zdecydowanie nadaje niepowtarzalnego charakteru, a duże lustra – których także jestem fanką – robią niesamowite wrażenie” - podkreśla architektka Patrycja Sobańska-Andryszak.
Panoramiczny salon
Korytarz z czarnymi ścianami przechodzi w otwartą część dzienną z wypoczynkowym salonem. Króluje tu ogromna kanapa w pięknym, granatowym kolorze, przełamana akcentami żółtych i lawendowych poduszek. Domownicy chętnie spędzają tu czas wolny. Strefę relaksu uzupełnia mały, czarny stolik z asymetrycznym blatem. Naprzeciwko kanapy znajduje się wysoka, czarna ściana telewizyjna, wykończona strukturalnymi lamelami z płyt laminowanych. W tym samym kolorze jest utrzymany sąsiadujący z oknem narożny kominek. Wysokie przeszklenia na całej ścianie wpuszczają do pomieszczenia dużo naturalnego światła, a żaluzje tworzą dekoracyjną grę światła i cieni.
W salonie warto zwrócić uwagę na pozornie niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale bardzo istotne detale aranżacji – dom został wyposażony w inteligentny system Deimic, umożliwiający tworzenie scen oświetleniowych i sterowanie roletami i innymi funkcjami z poziomu aplikacji w telefonie. Inwestor jest przedstawicielem marki i bardzo ceni sobie wygodę i nowoczesne rozwiązania oferowane przez system inteligentnego domu.
Kuchenne rezolucje
Piękna i ergonomiczna kuchnia była priorytetem na liście oczekiwań Pani Domu. Starannie zaplanowany układ funkcjonalny i rozkład szafek pozwolił stworzyć maksymalnie komfortową przestrzeń do przygotowywania posiłków. Półwysep kuchenny od strony jadalni zamykają lamele z płyty MDF, lakierowane na kolor czarny.
Estetyka kuchni była równie ważna, jak jej funkcjonalność. Cała zabudowa łącznie z frontami została w całości wykonana z laminowanych płyt marki Egger. „-Istotne w tym pomieszczeniu było to, aby przełamać surowość betonu, szarości, czerni i nadać nieco ciepła – dlatego też część zabudowy meblowej i podwieszanego sufitu jest wykończona płytą meblową, imitującą drewno” - wspomina Patrycja Sobańska – Andryszczak. Gładkie, jednolite fronty są wyposażone w system bezuchwytowego otwierania Sevroll Gola L. Szafki przykrywa czarny blat kompaktowy Getalit „-To świetna sprawa, kiedy budżet nie pozwala na blat kamienny, a chcemy mieć cienkiej grubości blat i podwieszany zlew. Jednocześnie jest lepszym, bardziej wytrzymałym materiałem od blatu laminowanego” wyjaśnia projektantka. Nietypowym smaczkiem było zastosowanie lustra na ścianie pomiędzy szafkami. Efektownie odbija światło i powiększa przestrzeń ciemnej kuchni.
Smaczny kącik
Jadalnia jest otwarta na ogród dzięki dużym oknom. Pojawia się tu więcej wcześniej wspomnianego drewna: w postaci dekoracyjnego panelu na suficie oraz ciekawie rozwiązanej, przeszklonej witrynki na zastawę stołową. Meble w jadalni i kuchni, podobnie jak wszystkie inne zabudowy meblowe i także stół jadalny z drewnianym blatem, zostały wykonane na zamówienie przez pracownię stolarską BG Meble. Całość przełamują chabrowe plamki tapicerowanych krzeseł – niebieskie akcenty przewijają się w aranżacji wszystkich pomieszczeń.
Mała czarna
Na parterze znajduje się również niewielka łazienka gościnna. Ciemne płytki z motywem kamienia przełamuje fragment drobnoelementowej mozaiki. Monochromatyczne wnętrze jest wyposażone w czarną ceramikę sanitarną, czarną armaturę i kabinę prysznicową z dekoracyjnymi szprosami. Na ciemnym tle wyróżnia się jednak drewniana konsola pod umywalką i efektowne klosze lamp z formowanego szkła. Aranżacja przełamuje stereotyp, że tak małych wnętrz nie powinno urządzać się w czerni – umiejętnie opracowany kolor daje ponadczasowy i elegancki efekt, który na długo nie wyjdzie z wnętrzarskiej mody.
Lot poduszkowcem
Aranżacja sypialni na piętrze jest prosta, ale nowoczesna i bardzo efektowna. W centrum pomieszczenia znajduje się duże łóżko. Dzięki podświetlanej ledami ramie mamy wrażenie, że mebel lewituje nad powierzchnią drewnianej podłogi. Warto zwrócić uwagę na nietypowe ustawienie łóżka – tyłem do drzwi. Czarny zagłówek przytula się do wąskiego, ażurowego przepierzenia z czarnych lameli. Wisi na nim lampa Minimal marki Nowodvorski z okrągłymi elementami. Na tle sąsiedniej ściany znowu pojawia się dekoracyjny panel, tym razem wykonany z jasnego drewna.
Skąpana w mroku
W drugiej części pomieszczenia znajduje się prywatna łazienka Inwestorów. Od sypialni oddziela ją szklana ścianka z czarnymi szprosami. Również tutaj projektanci wykorzystali iluzje optyczne: dzięki lustrom na ściance kolankowej pomieszczenie wydaje się większe. Domownicy mogą zanurzyć się w relaksującej kąpieli z pianką w wolnostojącej wannie. Obok wanny znajdują się wiszące sanitariaty: bidet i miska WC oraz szafka podwieszana z czarnym blatem. Czarne wnętrze przełamuje drewno i biel ceramiki sanitarnej – zróżnicowanie materiałów, kolorów i wzorów pozwoliło uzyskać niezwykłe, zaskakujące efekty!
„Jestem dumna z tej realizacji. Z tego, że spotkałam odważnych Inwestorów, otwartych na nowe rozwiązania. Jak również z tego, że mam wokół siebie wspaniałych wykonawców, a przede wszystkim stolarzy, dzięki którym ta realizacja robi ogromne wrażenie!” - cieszy się autorka projektu Patrycja Sobańska-Andryszczak.
Projekt: SO INTERIORS Patrycja Sobańska-Andryszczak.
Współpraca przy realizacji: BG Meble
Zdjęcia realizacji: Media&More