Eklektyczny dom w zgodzie z naturą

Eklektyczny dom w zgodzie z naturą

Pracownia Decoroom podjęła się wyzwania zaprojektowania i wykończenia pod klucz 118-metrowego domu zlokalizowanego pod Warszawą. Udowodnili, że można ze smakiem połączyć klasyczną elegancję w nowoczesnym wydaniu z elementami egzotycznego boho.
1:00 min
0
0

Nastrojowa strefa dzienna


W tej realizacji wyzwanie stanowiło stworzenie wymarzonej przestrzeni do życia dla pary młodych gospodarzy, którym zależało na unikatowym mariażu kilku inspiracji w zestawieniu z wysokiej jakości materiałami. W związku z tym, w aranżacji pojawiły się naturalne materiały i jasna kolorystyka kierująca myśli odbiorcy ku przyrodzie. Strefa kuchni i jadalni płynnie przechodzi w salon, tworząc spójną przestrzeń dzienną. Mimo iż ich granice wyznaczają poszczególne elementy, w postaci wyspy kuchennej, pokaźnego stołu czy sofy aranżacja prezentuje jedność, która daje domownikom poczucie przestrzenności emanującej ciepłem drewnianej podłogi.  

Autor:
Redakcja
Data:
21.06.2024
7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-19-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie

Naprzeciw ściany RTV ustawiono komfortową sofę z tapicerką w odcieniu zgaszonego kamienia. Główny element dekoracyjny stanowi ręcznie tkany, wełniany dywan z organicznym wzorem. W związku z tym, że inwestorzy są miłośnikami roślinności, znalazł się specjalny kąt na imponujące okazy.

7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-21-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie
7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-20.jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie
Kuchnia i jadalnia Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-25 (1).jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie

Naturalne tony w kuchni

W strefie kuchennej znalazło się wiele praktycznych i ergonomicznych rozwiązań. Fronty zabudowy wykonane zostały z laminatu w dwóch odcieniach. Blat to konglomerat kwarcowy, który świetnie współgra z subtelnie połyskującymi płytkami w pasie roboczym. W strefie znajdują się również praktyczne systemu przechowywania i wysokiej klasy wyposażenia, które posłużą inwestorom przez długie lata. Strefę kuchni domknięto wyspą kuchenną, która spełnia również funkcję stołu, przy którym można spożyć posiłki, siadając na komfortowych hokerach. Obok, na tle eleganckich sztukaterii wyodrębniono strefę jadalni z drewnianym stołem i designerskimi krzesłami. W rogu ustawiono ważny dla rodziny element – fortepian, który jest rodzinną pamiątką. 

7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-27-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie
Kuchnia i jadalnia Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-25 (2).jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie
7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-23-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie

Strefy prywatne

Za sprawą istotnych zmian w układzie funkcjonalnym udało się wyodrębnić miejsce na sypialnie master z prywatną łazienką i garderobą. Wystrój sypialni łączy ze sobą elementy stylu klasycznego oraz wyraźnie przebijającego się egzotycznego boho. Drewno doskonale współgra z wiedeńską plecionką i fornirem, które znajdują się na frontach szafy. Przytulną i komfortową strefę z prywatną łazienką dopełnia oprawa pod postacią naturalnych tkanin w kolorach natury. Wykonane na wymiar zabudowy meblowe zapewniły maksymalne wykorzystanie zastanej przestrzeni i zapewniają odpowiednią ilość miejsca do przechowywania. Istotną rolę w pomieszczeniu odgrywa także szarobeżowa tapeta ze złotymi elementami.

7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-11-min.jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie

Za dyskretnymi drzwiami znajduje się prywatna łazienka idealnie współgrająca z materiałami zastosowanymi w sypialni. Połączenie drewnianego forniru na frontach zabudów wykonanych na wymiar, gresu imitującego kamień oraz płytek lastryko zachwyca w odbiorze. Do tego z aranżacją doskonale komponuje się biała ceramika z czarnymi bateriami marki Omnires.

Sypialnia projektu Decoroom fot.wnętrza w obiektywie.jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie
Projekt Decoroom fot.wnętrza w obiektywie- Łazienka z lastryko (1).jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie
Projekt Decoroom fot.wnętrza w obiektywie- Łazienka z lastryko (2).jpg
Fot. Wnętrza w obiektywie

Salon kąpielowy

Na piętrze znajduje się łazienka z wanną dla miłośników kąpieli. Na szczególną uwagę w tym pomieszczeniu zasługują wielkoformatowe płytki z rysunkiem marmuru, które w połączeniu ze złotymi bateriami wyglądają niezwykle elegancko. 

7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-1-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie

Oryginalne połączenia

Na parterze wydzielona została również osobna toaleta, w której panuje oryginalna kolorystyka. Do połowy ściany ułożono połyskujące, beżowe płytki, nad nimi ścianę pomalowano na niebieski kolor. Na podłogę wybrano mozaikę Ceramiki Paradyż z linii Modernizm Bianco. Całość stanowiącą mix wielu stylów dopełnia duże, owalne lustro.

7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-18-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie
7156 Decoroom fot.wnętrza w obiektywie-mini-17-min.jpg
Fot. Wnętrza w Obiektywie

Projekt: Lidia Czajkowska i Magdalena Wołoszyn, architektki wnętrz Decoroom

Zdjęcia i stylizacja: Kamila Markiewicz-Lubańska i Maria Szymańska / Wnętrza w Obiektywie

Polecane artykuły:

Apartament glamour w starej stajni
Projekty, które są realizowane w rewitalizowanych zabytkach, często skłaniają do poszukiwania niekonwencjonalnych sposobów...
czytaj więcej
Wnętrze pełne mocnych akcentów kolorystycznych
W jednej z sielankowych miejscowości w otoczeniu pól znajduje się przestronny dom, którego wnętrze miało być przytulne i...
czytaj więcej