Gresy tarasowe w przestrzeni przydomowej

Gresy tarasowe w przestrzeni przydomowej

Strefa przydomowa, czyli taras, ogród i podjazd to niezwykle istotna przestrzeń. Pełni rolę dekoracyjną, ale ze względu na intensywne użytkowanie, jej powierzchnia powinna być też praktyczna i wytrzymała. Oba te kryteria spełniają płytki gresowe o grubości 2cm. Przybliżymy Wam dziś ich specyfikę i opowiemy o najpopularniejszych wariantach gresu ogrodowego.
3:00 min
0
0

Płytki gresowe wykonane są z mieszanki glinu, skalenia, kaolinu, drobnego kwarcu oraz barwników, które wypieka się w wysokiej temperaturze. Proces ten sprawia, że tworzywo zyskują wysoką twardość. Sprawia to, że dobrze sprawdzą się nie tylko na tarasach, ogrodach i przy basenach, ale również na podjazdach i parkingach.

Autor:
Redakcja
Data:
06.07.2021
Elegancka strefa wejściowa z szarym gresem
Wysoka wytrzymałość gres sprawi, że możemy nim wyłożyć również podjazd. Fot. Cerrad
Cerrad Montego desert 25302
Cerrad Montego desert 25302
Płytka uniwersalna, 29,7x59,7 cm
sprawdź
Montego
Montego
Marka Cerrad
sprawdź

Zalety płytek gresowych w przestrzeni przydomowej

Płytki gresowe w przestrzeni przydomowej mają wiele istotnych zalet. Cechuje je wysoka wytrzymałość na uszkodzenia fizyczne i intensywna eksploatacja, nawet przez ruch pojazdów kołowych. Gresy odporne są również na czynniki atmosferyczne, jak i oddziaływanie chemicznych środków czystości. Nie wymagają też konserwacji, w przeciwieństwie do drewna i naturalnego kamienia.

Płytki gresowe przy domu cechuje też niska nasiąkliwość. Oznacza to, że łatwo utrzymać je w czystości. To, że nie chłoną wody, oznacza również że nie musimy obawiać się mrozów, gdyż zamarznięty płyn nie rozsadzi kafli. Gresy dobrej jakości  mogą się poszczycić parametrem antypoślizgowości na poziomie R11. Płytki tego typu są również łatwe w montażu.  Gres tarasowy antypoślizgowy zapewni bezpieczne korzystanie z przestrzeni przydomowej.

Kamienne inspiracje

Naturalne materiały zawsze wyglądają atrakcyjnie i interesująco. Niemniej, naturalny kamień wymaga odpowiedniej konserwacji, gdyż może wyblaknąć i stracić na uroku. Ponadto cechuje się większą nasiąkliwością i ryzykiem poślizgnięcia. Inspirowane kamieniem eliminują te problemy, a do tego wyglądają równie atrakcyjnie. Inwestycja w płytki gresowe to atrakcyjna i trwała strefa przydomowa na długie lata.

Nowoczesny taras z beżową płytką tarasową
Ścieżki w stylu japońskim wyglądają dobrze również z wykorzystaniem płytek inspirowanych drewnem. Fot. Cerrad
Cerrad Tauro Sabbia 2.0
Cerrad Tauro Sabbia 2.0
Płytka tarasowa, 39,7x119,7 cm
sprawdź
Tauro
Tauro
Marka Cerrad
sprawdź

Grubość na poziomie 2cm pozwala na tworzenie ścieżek w stylu japońskim, bezpośrednio na gruncie. Gres tarasowy mrozoodporny możemy stosować podobnie, jak płyty chodnikowe w ogrodzie. Płytki z kamiennym wzorem będą wyglądały bardzo korzystnie przy takim rozwiązaniu.


Betonowy chodnik przed domem
Chodnik z gresowych kafli tarasowych inspirowanych betonem świetnie uzupełni nowoczesne ogrody. Fot. Cerrad
Cerrad Montego desert 2.0 41770
Cerrad Montego desert 2.0 41770
Płytka podłogowa, 79,7x79,7 cm
sprawdź
Cerrad Montego desert 2.0 41954
Cerrad Montego desert 2.0 41954
Płytka podłogowa, 39,7x79,7 cm
sprawdź
Montego
Montego
Marka Cerrad
sprawdź

Solidny jak beton

Pomimo tego, że rośnie kamień wraca do łask, popularność betonu dalej jest na bardzo wysokim poziomie. Płytki gresowe imitujące wygląd doskonale pasują do minimalistycznego wystroju, który kocha szarości. Dobrze odnajdzie się również na posesjach utrzymanych w stylu nowoczesnym. Taras wyłożony tego typu płytkami nie musi być wcale surowy. Jasne odcienie będą bardzo estetycznie komponować się z naturalną, roślinną zielenią, tworząc spójną kompozycję.

Aranżacja nowoczesnego tarasu z widokiem na ogród
Płytki gresowe pozwolą stworzyć klimatyczny, pełen charakteru taras. Fot. Ceramika Paradyż
Paradyż Terrace Grafit Płyta Tarasowa 2.0
Paradyż Terrace Grafit Płyta Tarasowa 2.0
Płytka tarasowa, 59,8x59,8 cm
sprawdź
Terrace Płyty Tarasowe 2.0
Terrace Płyty Tarasowe 2.0
Marka Ceramika Paradyż
sprawdź

Naturalny urok drewna

Drewno jest niezwykle atrakcyjnym materiałem, który nigdy nie wyjdzie z mody. Niemniej, jest ono podatne zarówno na wpływ warunków atmosferycznych jak i uszkodzenia. Inspirowane drewnem płytki gresowe doskonale oddają naturalny rysunek drewna, cechując się przy tym nieporównywalnie wyższą wytrzymałością. To doskonała propozycja na klimatyczny, przytulny taras.  Podobnie jak w przypadku kamienia, płytki tego typu doskonale odnajdą się również w roli ogrodowej ścieżki. 


Nowoczesny ogród z płytką tarasową w drewnie
Naturalne ciepło drewna stanowi dobre uzupełnienie przestrzeni przydomowej. Fot. Cerrad
Tauro
Tauro
Marka Cerrad
sprawdź
Cerrad Tauro Brown 2.0
Cerrad Tauro Brown 2.0
Płytka tarasowa, 39,7x119,7 cm
sprawdź

Zobacz również:

Gres techniczny - podłoga do wymagających wnętrz
Trwały, odporny na uszkodzenia gres techniczny doskonale sprawdzi się w mocno eksploatowanych wnętrzach oraz obiektach użyteczności...
czytaj więcej
Relaks na świeżym powietrzu – pomysł na taras i ogród
W sezonie wiosenno-letnim życie zdecydowanie toczy się na zewnątrz. Wychodzimy na tarasy, balkony, spędzamy czas w ogrodzie...
czytaj więcej